Extraliga 29. kolo: Vítkovice a Plzeň si otevřely střelnici, Hradec kradl v Litvínově

Vítkovice - Devětadvacáté kolo české nejvyšší hokejové soutěže vidělo mnoho branek. Především ve Vítkovicích a v Plzni se diváci rozhodně nenudili, ti domácí se radovali sedmkrát, respektive šestkrát a to Indiáni nedostali od Olomouce navíc ani jeden gól. Hradci vystřelil v poslední minutě tři body Smoleňák.

Sedm. To je číslo, které nyní straší sparťanské hokejisty. Přesně tolikrát v řadě podlehli Vítkovicím. Posledním korálkem na nešťastné šňůře byl dnešní zápas, který rozhodly z pohledu domácích výborné výkony v prvním a posledním dějství. Výsledkem byl výsledek 7:3.

Gólový účet otevřel už v šesté minutě mladý obránce Klok, na kterého navázal Ondřej Roman. Sparta s domácími držela krok pouze ve druhé třetině, která skončila smírně 3:3, ale ztrátu z první třetiny nedohnala. Naopak v té poslední ještě z hole Szturce a Lva pražský tým dvakrát inkasoval.

„Za to, co jsme předvedli, se musíme stydět. Nebyl to výkon hodný Sparty. Musíme se zlepšit, protože s tímto výkonem nemáme šanci proti žádnému týmu,“ cituje web hokej.cz sparťanského beka s bohatými zkušenostmi z NHL Zbyňka Michálka.

 Plzeň zničila Moru, Smoleňák se uvedl vítěznou brankou

To nejlepší hokejové koření v podobě hodně gólů bylo k vidění také na ledě vedoucí Plzně. Indiáni se prostě a jednoduše vůbec nemazali s Olomoucí, které nasázeli hned šest branek a jejich gólman Svoboda navíc udržel čisté konto. Dvěma góly se blýskl Indrák, který zažívá, stejně jako celá Plzeň, velmi povedenou sezonu.

Tomu se říká posila! Hokejový reprezentant Radek Smoleňák zajistil svému Hradci Králové tři body v Litvínově v čase 59:25 a všem příznivcům Mountfieldu ukázal, že bude platným článkem hradeckého týmu. Ostatně proto také tento zkušený borec na východ Čech přicházel.

Zlín měl skvělý začátek, Chomutov se trápí dál

Zlín potvrdil svou formu z domácích zápasů a poměrem 4:3 přehrál na soupeřových kluzištích se trápící Liberec. Základ úspěchu Berani položili hned v první dvacetiminutovce, kterou ovládli 3:0. Trefili se Bukarts, Ondráček a Freibergs.

Ani ve třináctém zápase v řadě nedokázal Chomutov naplno bodovat. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky dnes nestačili na Pardubice, které triumfovaly 5:2. Po třech prohrách by se tak Perníkáři rádi odrazili k lepším zítřkům.

Poslední duel dnešního kola obstarala mistrovská Kometa. Do moravské metropole zavítala Mladá Boleslav a prohrála zde 4:1. Svěřenci kouče Zábranského tak zvítězili teprve podruhé z posledních devíti duelů.

Konečné výsledky zápasů 29. kola extraligy:

Vítkovice - Sparta 7:3 (2:0, 3:3, 2:0)Branky: 6. Klok (Š. Stránský), 15. O. Roman (Hrbas, Baranka), 22. D. Květoň (Baranka), 29. Kurovský (Š. Stránský, T. Jáchym), 39. Olesz (Bartovič, Lev), 42. Szturc (O. Roman, D. Květoň), 48. Lev (Baranka, Sloboda) – 32. Kudrna (Říčka), 37. Reichenberg (Jarůšek, P. Vrána), 39. Kudrna

Plzeň - Olomouc 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)Branky: 5. D. Sklenička, 22. L. Kaňák (Straka, Kratěna), 29. Indrák (Kracík, Stach), 35. Stach (Mertl, J. Kindl), 39. Indrák (Jones, Kracík), 53. Kratěna

Jihlava - Třinec 1:0 v prodloužení (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)Branky: 62. Anděl

Litvínov - Hradec 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)Branky: 13. Gerhát (Hunkes, F. Lukeš), 26. J. Černý (Sörvik), 46. M. Hanzl (Hunkes, Trávníček) – 26. Červený (Köhler), 39. Cingel (Džerinš), 45. Graňák (Džerinš, Jaroslav Bednář), 60. Smoleňák (Jaroslav Bednář, Graňák)

Zlín - Liberec 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)Branky: 8. Roberts Bukarts (Honejsek), 15. J. Ondráček (Gazda), 16. Freibergs (Fořt, Kubiš), 33. Okál (Žižka) – 35. M. Kvapil (Bakoš, D. Špaček), 53. L. Krenželok (M. Kvapil), 58. P. Jelínek (M. Kvapil, Šmíd)

Pardubice - Chomutov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)Branky: 5. P. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 15. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 17. Trončinský (P. Sýkora), 42. Treille (Perret), 50. Treille (Poulíček) – 10. Poletín (Flemming, Dietz), 51. Skokan (Valach)

Kometa - Mladá Boleslav 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)Branky: 5. Mallet (R. Zohorna), 16. Süss (Vincour), 19. R. Zohorna (O. Němec), 40. Vincour (J. Krejčík, M. Erat) – 36. Orsava (P. Musil, Eminger)

Kanadské bodování:37 bodů (14+23): Gulaš (Plzeň)34 bodů (19+15): Růžička (Třinec)34 bodů (19+15): Mertl (Plzeň)

Tabulka

POŘADÍ KLUB ZÁPASY SKÓRE  BODY 1. Plzeň 29 108:58 66 2. Hradec 31 83:57 60 3. Vítkovice 30 93:73 53 4. Třinec 30 81:72 52 5. Kometa 29 89:68 49 6. Zlín 30 72:82 43 7. Olomouc 29 67:75 42 8. Sparta 29 78:86 40 9. Boleslav 30 68:75 38 10. Pardubice 29 72:86 38 11. Liberec 28 69:88 37 12. Chomutov 29 69:90 33 13. Jihlava 28 61:76 32 14. Litvínov 29 62:86 32

Související

Alois Hadamczik

Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby

Rok co rok se koncem sezóny tuzemským hokejovým prostředí line tradiční téma o spravedlnosti hokejové baráže o extraligu a o systému extraligy obecně. To proto, že se už několik let nepodařilo prvoligistovi prokousat se po náročném play-off do extraligy. Naopak extraligista má výhodu více než 40denního volna, což je obrovská výhoda, kterou v posledních letech extraligista vždy využije. Pokaždé se v době baráže ozývají hlasy z řad fanoušků a především prvoligových účastníků o tom, že by se s aktuálním systémem mělo něco dělat, aby měli prvoligisté větší šanci na postup. Šéf českého hokeje Alois Hadamczik je pro přímý postup a sestup mezi dvěma nejvyššími českými soutěžemi, podle jeho slov však nemá příliš mnoho šancí to změnit. Apeluje proto na veřejnost, aby zatlačila na Asociaci profesionálních klubů (APK LH). Podle ní by však o budoucnosti baráže nemělo rozhodovat referendum.

Více souvisejících

extraliga, hokej ČR HC Vítkovice HC Plzeň

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

včera

Benjamin Netanjahu

Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal

Mírový plán amerického prezidenta pro Gazu se ocitl v ohrožení poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně odmítl navrhované podmínky odzbrojení hnutí Hamás. Zatímco šéf Bílého domu dříve tvrdil, že Izrael je s předběžnou dohodou spokojen, izraelská vláda dala jasně najevo, že finální text nepodepsala.

včera

včera

německá policie

Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota

Německá policie musela na letišti v Lipsku nasadit protibombového robota poté, co byl v zabezpečeném prostoru nákladní zóny objeven dron vybavený výbušným zařízením. Incident se odehrál v bezprostřední blízkosti ukrajinského nákladního letounu a vyžádal si dočasné přerušení provozu i odklonění několika letů.

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory

Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.

včera

včera

Vlaky

České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019

České dráhy přepravily v první polovině roku 2026 nejvíc cestujících od předcovidového roku 2019. Rostoucí zájem o cestování táhne vnitrostátní přeprava. Největší přírůstky cestujících zaznamenal dopravce v rámci regionálních dopravních systémů a na vybraných dálkových linkách s velkým konkurenčním potenciálem, především v porovnání s individuálním motorismem.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

včera

4. srpna 2026 22:04

Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil

Česko se v tomto týdnu rozloučí se zesnulým výtvarníkem Milanem Knížákem. Ani jeho smrt nicméně nezastavila jedno soudní řízení, v němž Knížák usiloval o rehabilitaci své osoby kvůli vazebnímu stíhání za dob minulého režimu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy