Plzeň - Druhým semifinalistou vyřazovací části hokejové extraligy se stala Plzeň. Vítěz základní části na svém ledě rozmetl v pátém zápase Olomouc 5:0. K postupu mají blízko také Bílí Tygři, kteří zvítězili v Hradci Králové a vedou 3:2 na zápasy.
Plzeň si na začátku play-off prožila malou kocovinu. Po jasném vítězství v základní části prohrála hned první duel vyřazovací části. Od té doby ale už Indiáni nad Olomoucí pouze vítězili. Sérii zakončili kanonádou 5:0 a postupem v poměru 4:1 na zápasy.
Za semifinálem si šli svěřenci kouče Straky hned od první periody. V čase 17.13 využil rychlý protiútok Miroslav Indrák a ještě před úvodní sirénou se trefil také americký bijec Ryan Hollweg. Když na začátku druhé třetiny zavěsil i Denis Kindl, tak už začala Home Monitoring Aréna věřit, že Škodu semifinále nemine...
...a skutečně neminulo, protože do konce duelu ještě zvýšili vedení Michal Moravčík a druhým gólem také Indrák. Velkou radost musel mít domácí gólman Svoboda, který udržel druhé čisté konto po sobě.
Podle výsledků dalších sérií se uvidí, jestli se Plzeň utká o finále s Kometou, Libercem nebo Pardubicemi.
Liberec zlomil nepříznivou sérii a má blízko k semifinále
První dva zápasy Liberec v Hradci Králové prohrál, aby pak na svém ledě sérii zremizoval. Třetí návštěva na východě Čech už ale byla pro Bílé Tygry vítězná a ještě k tomu historická, protože zde Severočeši vybojovali historicky první výhru v základní hrací době na ledě Hradce Králové.
Nadějné vedení 3:2 v sérii se začalo rodit hned na začátku zápasu, když špatnou rozehrávku domácích proměnil ve vedoucí branku Marek Kvapil. Slovenský borec skóroval v letošním play-off již posedmé a táhne svůj tým za zopakováním loňského úspěšného ročníku.
Na 2:0 zvýšil Jaroslav Vlach, jehož nahození si smolně do vlastní sítě srazil hradecký Gregorc. Domácí se sice snažili se zápasem něco udělat, ale vůbec se nemohli prosadit přes skvěle organizovanou obranu Liberce.
Nakonec ale mohl Mountfield přeci jenom slavit. V čase 49.28 vyslal nenápadnou střelu z úhlu Rudolf Červený a dokonale zaskočil dosud skvěle chytajícího Romana Willa. To bylo ale vše.
Konečné výsledky pátých zápasů čtvrtfinálových sérií:
Plzeň - Olomouc 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), konečný stav série 4:1Branky: 8. Indrák (Stach, Jones), 19. Hollweg (Preisinger, T. Kubalík), 23. D. Kindl (Jones), 54. Moravčík (Kracík, Mertl), 57. Indrák (Kratěna, Jones)
Hradec Králové - Liberec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), stav série 2:3Branky: 50. Červený (Koukal, Zámorský) – 2. M. Kvapil (Bulíř, Derner), 24. J. Vlach (Lakatoš)
Kanadské bodování:
9 bodů (7+2): Kvapil (Liberec)8 bodů (13+14): Irgl (Olomouc)7 bodů (3+4): Fillipi (Liberec)
Související

Vicemistrovi extraligy Hradci Králové hrozí trest. Tři hráči během semifinále dopovali

Dynastie srovnatelná se Vsetínem. Třinec vyhrál čtvrtý extraligový titul v řadě za sebou
extraliga, hokej ČR , HC Plzeň
Aktuálně se děje
před 26 minutami

Z Karabachu už uprchlo přes 100 tisíc etnických Arménů. Lidé potřebují pomoc
před 1 hodinou

Petr Pavel navštíví Belgii a Francii, ve středu promluví v Evropském parlamentu
před 3 hodinami

Na silnicích přišlo v září o život 46 lidí. Nejčastěji umírali motorkáři
před 4 hodinami

Kdo kandiduje ve slovenských volbách? Mezi relevantními subjekty najdeme krajní pravici i progresivisty
před 5 hodinami

Pes za volantem zaskočil slovenské policisty. Řidičovo vysvětlení nevzali
před 5 hodinami

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?
před 6 hodinami

Na Slovensku začaly volby. Favorité jsou dva, hlas je možné odevzdat až do večera
před 8 hodinami

Tupac Shakur: Policie v Las Vegas obvinila muže ze zastřelení rappera v roce 1996
před 11 hodinami

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala
včera

Exploze v Náhorním Karabachu si vyžádala nejméně 170 obětí
včera

Na Slovensku se řeší případy volební korupce. Lidé se obávají manipulace voleb
včera

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku
včera

Žádostí o předčasný důchod je už nyní více než za celý loňský rok
včera

Vláda poslala Sněmovně návrh státního rozpočtu. Čas na to měla do konce září
včera

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území
včera

Poštou hlasovalo ve slovenských volbách přes 58 tisíc lidí. Nejvíce hlasů přišlo z ČR
včera

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek
včera

Policie vyšetřuje vraždu a sebevraždu na Českokrumlovsku
včera

SBU: Ruští agenti, kteří stáli za Vrběticemi, prováděli i sabotáže na Ukrajině
včera
Nehoda na D5 dnes omezila provoz ve směru na Plzeň. Zranil se jeden z řidičů
Dopravní policisté museli v pátek na nějaký čas uzavřít dálnici D5, která spojuje hlavní město Prahu a západočeskou Plzeň. Důvodem byla dopravní nehoda se zraněním. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.
Zdroj: Jan Hrabě