Kodaň - Náročnou sezónu s Bostonem má za sebou v zámořské NHL útočník David Pastrňák a přestože už má za sebou celkem 94 odehraných duelů, chce i tak reprezentovat na právě probíhajícím světovém šampionátu v Kodani, kde už je přítomen spolu se svým klubovým parťákem Davidem Krejčím. I díky němu ho už klidně ve čtvrtek večer můžeme spatřit na ledě v duelu proti Rusku. Záleží však na těchto posilách z NHL, jak se rozhodnou o svém startu proti sborné.
„Hodně jsem na něj dal. Spolu se nám daří, rádi spolu hrajeme, i když během sezóny jsme neměli moc příležitostí. Zkusit si to v Kodani byla hodně lákavá vidina," uvedl směrem k Davidu Krejčímu David Pastrňák, jenž už je stejně jako Krejčí v dánské metropoli. Se spoluhráčem s Bostonu budou na mistrovství hrát s největší pravděpodobností spolu v jedné lajně a je jen otázka, kdo je doplní na levém křídle. „Letos to ale bylo těžší rozhodnutí než v předchozích dvou letech na mistrovstvích v Moskvě a Paříži," pokračuje Pastrňák, jenž toho má letos hodně za sebou.
„Odehrál jsem spoustu zápasů, navíc jsme s Bostonem měli vyšší cíle než druhé kolo play off NHL, takže přišlo zklamání, když jsme najednou skončili. Ale chuť reprezentovat mám velkou a zranění jsem měl jen drobná. Nic, co by mě omezovalo. Sil mám navíc ještě spoustu," říká dál útočník, který tak nakonec svým souhlasem udělal radost nejen generálnímu manažerovi národního týmu Jiřímu Fisherovi, ale i zbytku realizačnímu týmu.
Přesun na starý kontinent byl pro Pastrňáka natolik hektický, že všechny své věci nechal v Bostonu. „Narychlo jsem zařizoval hromadu věcí. Ale měl jsem to lehčí než loni i předloni kvůli tomu, že nyní už mám v Bostonu svůj byt. Mohl jsem v něm nechat všechny věci a nemusel je balit," popisoval poslední dny po vyřazení z play-off NHL Pastrňák, na němž je vidět stejně jako na Krejčím únava z dlouhého letu přes několik časových pásem. „Sice jsme v poledne byli na rozbruslení, ale to je spíš na zahřátí a rozcvičení. Ostrý zápas je o něčem jiném. Těším se na odpolední šlofíček, v letadle jsem totiž nespal ani minutu," netajil se nikterak zvlášť český forvard.
Ten tak je rád za účast na letošním mistrovství světa i proto, že mu to může nahradit předčasný konec Bostonu ve vyřazovacích zámořských bojích o Stanley Cup. „Rád bych získal medaili. Kluky jsem viděl jen v jejich prvním zápase proti Slovákům a hráli výborně, hlavně bojovali," chválil reprezentanty v Kodani Pastrňák.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
MS v hokeji: Američané si po 65 letech došli pro zlato. V dramatickém finále porazili Švýcary v prodloužení
Švédsko poráží Dánsko 6:2 a slaví bronz z mistrovství světa
Hokej MS , David Pastrňák (hokejista) , hokej
Aktuálně se děje
před 13 minutami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 1 hodinou
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 2 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
Čtvrteční počasí může způsobit problémy v dopravě, zejména v brzkých ranních hodinách, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha sice nebyla vydána, ale na některých místech se může vyskytnout ledovka.
Zdroj: Jan Hrabě