Česko - Rusko 2:3 SN. Národní tým sahal po medaili, nakonec padl na nájezdy

Česká hokejová reprezentace dnes hrála o první medaili od bronzu z roku 2012. Po včerejší semifinálové porážce od Kanady 1:5 se národní tým utkal s Ruskem, které nám připravilo jedinou porážku v základní skupině. V medailovém utkáním nám bohužel uštědřilo další, když zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech.

Český tým hrál v neděli od 15:45 poprvé od domácího šampionátu v roce 2015 o medaili. Po semifinálové porážce 1:5 s Kanadou nás čekal odvěký rival z Ruska, kterého před branami finále vyřadili Finové. 

Do vedení se ve 13. minutě dostali Rusové. Ránu Sergačova od modré tečoval Grigorenko, brankáři Hrubcovi, který v dosavadním průběhu šampionátu odchytal jen utkání s Norskem, navíc clonil Dadonov. Puk prošel Hrubcovi mezi betony a za brankovou čáru.

Vedení ovšem Rusové drželi jen krátce. Neuběhla ani minuta a obránce David Sklenička vybídl perfektní přihrávkou Michala Řepíka, který se tváří v tvář Vasilevskému nemýlil. Obrat ještě v první třetině dokonal Dominik Kubalík, kterému nabil zpoza branky Jan Kovář.

Na začátku druhé třetiny ovšem Radko Gudas nešťastně tečoval střelu Anisimova mezi betony vlastního brankáře a bylo vyrovnáno. V základní hrací době už se stav nezměnil, ačkoliv český tým se především v úplném závěru tlačil za gólem. Jeden z nejlepších brankářů zámořské NHL Vasilevskij ovšem chytal famózně. 

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení 3 na 3, v němž v českém dresu hrozil obránce Filip Hronek. Největší šanci však měli Rusové, nejproduktivnější hráč NHL Nikita Kučerov připravil Gusevovi puk před prázdnou bránu, jeho spoluhráč ale nepochopitelně minul. 

Bronz si Rusové zařídili v penaltovém rozstřelu. Zatímco čtyři čeští střelci neuspěli, kapitán Kovalčuk a Gusev nájezdy proměnili. Češi tedy nezopakovali úspěch z minulého mistrovství v Bratislavě. V roce 2011 porazil národní tým Rusko v zápase o bronz 7:4. Čekání na medaili pokračuje, naposledy ji hokejová reprezentace získala v roce 2012.

Čekání na medaili na #mshokej se protáhne znovu minimálně o rok. Češi v souboji o bronz padli v napínavé bitvě s Rusy po nájezdech. ? #narodnitym #jakolev #RUSvCZE ????? pic.twitter.com/jG1k2BWx2a

— Hokejový nároďák (@narodnitym) 26. května 2019

Mistra světa určí večerní finále mezi Finskem a Kanadou. Úvodní buly vhodí rozhodčí na led bratislavského Zimního stadionu Ondreje Nepely ve 20:15.

Utkání o bronz jsme sledovali živě:

7. nájezd - Bohužel, i letos končíme bez medaile. Obránce Filip Hronek rovněž selhal a je dobojováno. Rusové nás v utkání o bronz poráží 3:2 po samostatných nájezdech. 

6. nájezd - Nikita Gusev proměňuje - 0:2.

5. nájezd - Ani třetí český exekutor Jan Kovář Vasilevského nepřekonal.

4. nájezd - Nejproduktivnější hráč zámořské NHL Kučerov také ne - 0:1.

3. nájezd - Kubalík neuspěl - 0:1.

2. nájezd - Ruský kapitán Ilja Kovalčuk zkušeně proměnil - 0:1.

1. nájezd - Jako první jeli Češi, konkrétně Jakub Vrána. Útočník Washingtonu s novou hokejkou Vasilevského nepřekonal.

70. minuta - Přečíslení 2 na 1 výborně řešil Kovář, ale Kubalík jeho přihrávku pořádně netrefil. V posledních sekundách měl další šanci Hronek, ale ani potřetí proti Vasilevskému neuspěl. O vítězi rozhodnou nájezdy.

69. minuta - Nejproduktivnější hráč NHL Kučerov ukázal své umění. Gusevovi připravil puk před prázdnou, ale ruský útočník ji naštěstí minul. 

66. minuta - Po strhujícím úvodu následovala klidnější pasáž, během které se na puku drželi především Rusové. Žádnou větší šanci si ovšem nevypracovali. 

62. minuta - Obránci Hronkovi prodloužení s redukovaným počtem hráčů sedí, proti Vasilevskému ale neuspěl ani napodruhé.

61. minuta - Hraje se 3 na 3 a Hronek měl hned v úvodu velkou šanci, ale Vasilevskij je už dlouho k nepřekonání.

Přestávka - Základní hrací doba o držiteli bronzu nerozhodla. Český tým se ve třetí třetině tlačil za rozhodnutím, ke gólu však nepomohla ani první přesilovka.

60. minuta - Obrovská šance pár desítek sekund před koncem. Po Hronkově nahození měl puk na holi Kovář, za famózního Vasilevského jej ovšem nedostal. O tom, kdo si odveze bronz z Bratislavy, rozhodne prodloužení.

59. minuta - Faksa řešil přečíslení dva na jednoho sám, střelu mezi betony Vasilevskij kryje.

58. minuta - Voráček se Simonem zopakovali akci z před několika minut. Kapitán přiklepl puk rozjetému Simonovi, který Vasilevského nepřekonal. Na druhé straně Kučerov minul poloodkrytou branku.

54. minuta - Po dlouhé době měli šanci i Rusové. Šimon Hrubec ale odolal i několika dorážkám. 

54. minuta - Už po konci přesilovky tečoval před ruskou brankou nabídku od jednoho ze spoluhráčů Kolář, ovšem Vasilevskij teď chytá výtečně.

53. minuta - Osamocený puk v ruském brankovišti se snažil za Vasilevského zamést Kovář, ale neuspěl. 

52. minuta - Simon pálil z dobré pozice poté, co mu Voráček předal puk ve středové třetině. Vzápětí fauluje Grigorenko a český tým si konečně zahraje přesilovku. Bude to klíčový moment utkání o bronz?

50. minuta - Výborný postřeh Vasilevského po teči jednoho z jeho spoluhráčů. Ruský brankář ukázal, proč patří k nejlepším v NHL.

48. minuta - Volný puk se opět odrazil do Hrubcova brankoviště. Jako první ho naštěstí našel jeden z českých obránců a vyhodil jej na zakázané uvolnění.

46. minuta - Oslabení jsme přečkali bez úhony a po jeho skončení se ocitl v dobré šanci Simon. Nebezpečně se jevil i pokus obránce Skleničky.

44. minuta - V oslabení hrajeme výborně. Rusové se do ničeho nedostali, z brejku naopak po Frolíkově přistrčení nebezpečně střílel Faksa.

43. minuta - Malkin se dobře vytočil od mantinelu do osy hřiště, střela mezi betony Hrubce se ovšem neujala. Chvíli poté fauluje obránce Kolář. Dvě minuty za podražení. 

42. minuta - Rusové měli lepší vstup do třetí třetiny, ale po brejku nakonec nebezpečně zakončoval Hronek.

Přestávka - Stejně jako v semifinále s Kanadou národní tým na počátku druhé třetiny inkasoval. Naštěstí se nenechal rozhodit a pokračoval v dobrém výkonu. Rusové nás opravdu výrazně zatlačili až v závěru prostřední části, Hrubec ale odolal. Po 40 minutách je stav utkání 2:2. 

Ve druhé třetině mířil přesně jen Arťom Anisimov, po jeho gólu tak platí před třetí třetinou nerozhodný stav.#RUSvCZE ????? #mshokej #jakolev #narodnitym pic.twitter.com/jed9ZWE0EE

— Hokejový nároďák (@narodnitym) 26. května 2019

40. minuta - Děkovat mohou čeští hokejisté i Šimonu Hrubcovi. Třinecký brankář měl v závěrečných minutách druhé třetiny hodně práce, ale naštěstí neinkasoval.

38. minuta - Teď to byl boj, naši nezvládli vystřídat a Palát byl rád za to, že odvezl puk na červenou čáru a vyhodil ho za ruskou branku. Češi tak mohli jít vystřídat. 

35. minuta - Závar před Hrubcem, který nakonec volný puk v českém brankovišti pokryl. Následovala menší šarvátka, v níž nechyběl Dimitrij Jaškin.

34. minuta - Hluchou pasáž teď Rusové přerušili tím, že se dožadovali vyloučení za zdržování hry. Puk ale skončil na české střídačce, takže se pokračuje v pěti na obou stranách.

32. minuta - Řepík zastavil na mantinelu vyhozený puk a nabídl ho obránci Musilovi, který byl nezvykle blízko ruské bráně. Vasilevskij zůstal nepřekonán.

30. minuta - Palát a Faksa dobře forčekovali v útočném pásmu. Centr Dallasu nabídl puk Ruttovi, ale obránce jen trefil Vasilevského. 

28. minuta - Náznak šance konečně i na druhé straně. To byla pozice pro kritizovaného střelce Washingtonu Jakuba Vránu. Po přihrávce vyhlášeného playmakera Kováře ale minul.

27. minuta - Za Hrubcem se ozvala tyč po střele Guseva. Rusové teď mají navrch.

26. minuta - Teď jsme přežili těžkou situaci. Rusové stihli vystřídat, Češi nikoliv, což bylo znát. Naše pětice v čele s kapitánem Voráčkem si s tím naštěstí poradila.

24. minuta - Velký závar před ruskou brankou, který má na svědomí plzeňská formace. Po Kovářově střele zůstal puk v brankovišti, za čáru jej čeští hokejisté bohužel nedostali.

22. minuta - Vzápětí mohl dokonat obrat Ovečkin, ale výtečného Hrubce nepřekonal.

21. minuta - Je vyrovnáno. Na branku vypálil Anisimov a nešťastník Radko Gudas srazil puk mezi betony Šimona Hrubce - 2:2.

Přestávka - Úvodní třetina utkání o bronz se českému týmu vydařila. Šimon Hrubec sice po teči Grigorenka inkasoval jako první, po brankách Michala Řepíka a Dominika Kubalíka se nám podařilo otočit na 2:1.

V první třetině šli sice do vedení Rusové, my jsme ale nesložili zbraně a po gólech Řepíka a Kubalíka vedeme 2:1! ?#RUSvCZE ????? #mshokej #jakolev #narodnitym pic.twitter.com/L2CzLFctf2

— Hokejový nároďák (@narodnitym) 26. května 2019

20. minuta - Závěrečnou minutu úvodní části si Češi nekomplikují a raději už podruhé vyhazují puk na zakázané uvolnění.

19. minuta - Gól! Dobrou pasáž českého týmu korunuje Dominik Kubalík. Jan Kovář mu zpoza branky naservíroval puk a Kubalík se z první nemýlil - 2:1. 

18. minuta - Náznak šance na druhé straně. Odražený puk vyplaval před Jakuba Voráčka, ten však bránu netrefil.

17. minuta - Grigorenko mířil sám ze strany, druhý gól naštěstí nepřidal.

15. minuta - Gól! Ruské vedení dlouho netrvalo. Parádní Skleničkova přihrávka uvolnila Michala Řepíka, který tváří v tvář Vasilevskému nezaváhal - 1:1.

14. minuta - První gól utkání vstřelili Rusové. Sergačov vystřelil od modré, projíždějící Grigorenko tečoval a přes clonícího Dadonova puk prošel mezi betony Hrubce až za brankovou čáru - 0:1.

12. minuta - Utkání o bronz je zatím taktickou bitvou bez jasné gólové šance. Po pár dobrých střídaních národního tymu opět zahrozili Rusové, Hrubec byl připraven.

9. minuta - Dobré střídání bratří Zohornových, Řepíkova střela byla sražena do ochranné sítě.

8. minuta - První nebezpečnější střelu národního týmu má na svědomí plzeňský Milan Gulaš. Vasilevskij ji sice neudržel, ale puk se od něj odrazil vedle brány.

6. minuta - Rusové v početní převaze na nic nečekali a hned na úvod ohrozili Hrubce. Zbytek oslabení ovšem čeští hokejisté zvládli. 

4. minuta - První vyloučení v zápase. Dvě minuty za faul vysokou holí dostává Tomáš Zohorna.

3. minuta - První závar před naší brankou, obětavý Jaškin vyhodil na zakázané uvolnění.

2. minuta - Obávaný kanonýr Ovečkin už mířil sám na Hrubce, ale Hronek ho na poslední chvíli odzbrojil.

1. minuta - Utkání o bronz začalo a na ledě se opravdu objevila formace bratří Zohornů, která sice byla v zápise uvedena jako první, ale většinu mistrovství odehrála jako čtvrtá v rotaci. Po zisku vhazování v útočném pásmu odešli střídat.

Sestava národního týmu - Ze zdravotních důvodů vypadli ze sestavy brankář Pavel Francouz, který dochytal semifinále s Kanadou, a obránce Michal Moravčík. V brance začne extraligový mistr z Třince Šimon Hrubec, který na MS odchytal jen vítězné utkání s Norskem (7:2). Jakub Vrána opět začíná jako 13. útočník.

? | V brance dnes Šimon Hrubec, pořadí útoků se změnami, mimo hru Moravčík, Chytil a Francouz.#RUSvCZE ????? #mshokej #jakolev #narodnitym pic.twitter.com/SWt8pfGc8o

— Hokejový nároďák (@narodnitym) 26. května 2019

Před utkáním - Oba soupeři se v Bratislavě střetli už v základní skupině. Rusové zvítězili 3:0. Sborná poprvé padla až ve včerejším semifinále s Finskem, kterému podlehla 0:1.

Dobrý den, vítáme vás u online přenosu z utkání o bronz na letošním MS v hokeji, které hostí Slovensko. Český národní tým v něm vyzve odvěkého rivala z Ruska a moc by si přál, aby se opakovala situace z bratislavského šampionátu v roce 2011. Tehdy tým vedený Aloisem Hadamczikem ve vzájemném utkání o bronz zvítězil 7:4. 

Od té doby získala česká hokejová reprezentace jedinou medaili - bronz v roce 2012. O medaili ze stejného kovu jsme naposledy hráli na domácím šampionátu před čtyřmi lety, tehdy jsme padli s týmem USA.

Související

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa Norsko 4:1

Čeští hokejisté porazili na MS Norsko 4:1. Míří k branám čtvrtfinále

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa v utkání základní skupiny B v Tampere Norsko 4:1 a získali důležité body na cestě za postupem do čtvrtfinále. Dvakrát skóroval David Pastrňák, po gólu přidali Jakub Vrána a Roman Červenka. Norové se prosadili až za stavu 0:3 ve třetí třetině.
Jaromír Jágr i v padesáti letech stále hraje nejvyšší soutěž v mateřském Kladně.

ANALÝZA: Když začínal, stála Berlínská zeď. Hokejista Jágr slaví padesátiny. Virtuóz na ledě se slabostí pro mocné politiky

Jeho ikonicky dlouhé a kudrnaté lokny, které zpoza helmy za ním vlály obdobně jako zoufalí soupeřovi obránci, jej proslavily stejně slovutně jako betonově silné nohy a šikovné ruce, jimiž stále znemožňuje brankáře. Útočník Jaromír Jágr, který dnes slaví padesáté narozeniny, proměnil lední hokej v dokonale krásné umění. Na ledě stále skládá útočné ódy, kterými dobyl NHL, jež byla k hráčům ze starého kontinentu léta přezíravá a chovala k nim despekt. Geniální virtuóz se v zámoří stal nejlepším Evropanem, v jehož vitríně se blýskají dva Stanley Cupy, olympijské zlato i dva tituly mistrů světa. Legendární číslo osmašedesát vyniká i mino kluziště, kde své jméno s oblibou spojuje s mocnými, vlivnými politiky, kteří právě vládnou. Má pro ně slabost. Jubilant se nejdříve klaněl ODS, kterou později vyměnil za Babišovo hnutí ANO. Kladenskému fenoménu je na výsluní zkrátka dobře a nemusí se jednat jen o nabité stadiony. Nemá problém s prezidentem Zemanem letět i do komunistické Číny.

Více souvisejících

Hokej MS CZE Tým MS v hokeji 2019 Hokej MS RUS Tým

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ilustrační fotografie.

Tržby v malooobchodě loni klesly, v prosinci pokles zpomaloval

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta, o rok dříve stouply o 4,4 procenta. V prosinci tržby obchodníků osmý měsíc za sebou v meziročním srovnání klesly, pokles ale zpomalil na 7,3 procenta z listopadových revidovaných 8,9 procenta.

před 10 minutami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Válka na Ukrajině: Rusové se přeskupují, soustředí se na pět obcí

Ruské invazní síly se na různých místech přeskupují a hlavní úsilí soustředí na útočné operace u Kupjansku, Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Novopavlivky na východě Ukrajiny, uvedl dnes ve své ranní operační svodce ukrajinský generální štáb. Ten zároveň hlásí za uplynulý den odražení ruských útoků u desítky obcí v Luhanské a Doněcké oblasti, včetně Bachmutu.

Aktualizováno před 31 minutami

Lidé hledají přeživší v sutinách. (6.2.2023)

Zemětřesení v Turecku a Sýrii už má téměř 5000 obětí, jejich počet bude dále stoupat

Počet obětí ničivého pondělního zemětřesení v Turecku a Sýrii vzrostl na 4983. Jak dnes uvedl Turecký úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací (AFAD), v Turecku zemřelo nejméně 3381 lidí. Otřesy tam zasáhly deset provincií, zraněných je v Turecku nejméně 20.426 lidí. V Sýrii podle posledních údajů zemřelo nejméně 1602 lidí. Celkový počet obětí bude zřejmě dále stoupat s tím, jak pokračují odklízecí práce.

před 33 minutami

před 46 minutami

před 55 minutami

Masarykova univerzita, ilustrační fotografie.

Policie se zabývá děním na pedagogické fakultě v Brně. Vznikla i petice

Atmosféra na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně zůstává necelý týden před zahájením jarního semestru vypjatá. Údajné obtěžování studentek odsoudili v prohlášeních nová děkanka Simona Koryčánková i rektor Martin Bareš, avizovali důkladné prošetření i preventivní kroky. Situací se podle deníku Právo začala zabývat také policie. 

před 1 hodinou

Ilustrační fotografie.

Češi se snadno nechají zmanipulovat sociálními sítěmi, myslí si studenti

Většina Čechů se nechá snadno zmanipulovat tím, co vidí na sociálních sítích. Myslí si to tři čtvrtiny žáků a studentů. Ti nejvíce důvěřují veřejnoprávním médiím. Důvěra dětí a dospívajících v média ale celkově klesá, vyplynulo z průzkumu mediální gramotnosti, kterou dnes zveřejnila společnost Člověk v tísni. Výsledky má ČTK k dispozici.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Češi se složili na nákup tanku pro Ukrajinu

Tank Tomáš, na který se složili Češi, už byl nasazen do bojů na Ukrajině

Tank Tomáš zakoupený z prostředků českých dárců, už byl nasazen v bojích na Ukrajině. ČTK to řekl spoluautor kampaně Dárek pro Putina Martin Ondráček. Projekt ironicky pojmenovaný po ruském prezidentu Vladimiru Putinovi považuje za unikátní svorník mezi českými organizacemi, úřady a ukrajinskou stranou. Na první výročí ruské invaze do sousední země chystá iniciativa průvod Prahou a koncert, připravené už má i projekty pro poválečnou obnovu Ukrajiny.

před 3 hodinami

Počasí

Počasí bude v noci mrazivé. Teploty klesnou hluboko pod nulu

Česko má podle meteorologů před sebou slunečný týden. Až do pátku by mělo být převážně jasno nebo polojasno. Teploty se budou přes den pohybovat většinou okolo nuly, v noci ale mohou padat hluboko pod ni, a to až na minus 15 stupňů Celsia. 

Aktualizováno včera

Při silném zemětřesení, které zasáhlo Turecko a Sýrii, zemřelo přes 200 lidí (6. února 2023).

Mimořádná zpráva Turecko zasáhlo druhé zemětřesení. Ničivé otřesy způsobily katastrofální škody, počet mrtvých raketově roste

Počet mrtvých po ničivém zemětřesení, které dnes ráno zasáhlo Turecko a Sýrii, přesáhl 3600. V Turecku zemřelo 2316 lidí, uvedl tamní úřad pro řešení katastrof a mimořádných situací (AFAD). Otřesy byly cítit v jedenácti tureckých provinciích, zraněných je přes 13.000. Podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana jde o největší zemětřesení od roku 1939. V reakci na zemětřesení vyhlásil prezident sedmidenní státní smutek. V Sýrii si katastrofa vyžádala nejméně 1300 lidských životů, uvedly agentury. Druhé zemětřesení o síle 7,6 stupně zasáhlo podle úřadů jihovýchod Turecka před polednem SEČ.

včera

včera

Aktualizováno včera

Olympijské hry, ilustrační fotografie.

Čeští olympionici nepodporují účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily. Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. 

včera

Ilustrační fotografie.

Rusové ovládli východní část Bachmutu, připouští Ukrajinci

Ruští vojáci ovládli část Bachmutu, kontrolují hlavní zásobovací trasy a situace je "objektivně těžká", řekl televizi Nastojaščeje vremja velitel jedné z ukrajinských jednotek, bránící toto město v Donbasu na východě země. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek prohlásil, že Ukrajina bude bránit Bachmut tak dlouho, jak jen to půjde.

včera

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)

Zelenskyj možná opět opustí Ukrajinu, mluví se o jeho účasti na summitu EU

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by ve čtvrtek mohl přicestovat do Bruselu na jednání lídrů zemí Evropské unie. Píše o tom dnes řada evropských médií s odkazem na dobře informované zdroje. Z bezpečnostních důvodů však žádný unijní představitel první Zelenského evropskou cestu mimo Ukrajinu za téměř rok války oficiálně nepotvrdil. 

Aktualizováno včera

Francie, ilustrační fotografie.

Francouzská důchodová reforma se dostala na bouřlivé plénum Národního shromáždění

Ve francouzském parlamentu se dnes naplno rozhořela bitva o důchodovou reformu prosazovanou prezidentem Emmanuelem Macronem, když kontroverzní návrh začalo projednávat plénum Národního shromáždění. Vláda, která nemá v dolní komoře parlamentu jistou většinu, čelí snahám opozičních stran plán zablokovat nebo alespoň změnit. Rozprava by mohla zabrat dva týdny, během nichž se čekají další protesty odpůrců reformy.

včera

Miloš Zeman se na Slovensku sešel s prezidentkou Zuzanou Čapputovou. (6.2.2023)

Zeman je na Slovensku, ve Vysokých Tatrách se sešel s Čaputovou

Neformální večeří se slovenskou kolegyní Zuzanou Čaputovou ve Vysokých Tatrách zahájil dnes prezident Miloš Zeman návštěvu Slovenska, kam zavítal zhruba měsíc před skončením svého druhého prezidentského mandátu. ČTK to řekl mluvčí slovenské hlavy státu Martin Strižinec.

včera

Očkování, ilustrační fotografie.

Očkování z dětství proti záškrtu nechrání celoživotně, upozornili odborníci

Očkování z dětství proti záškrtu nechrání podle odborníků ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ) celoživotně. Nemoc se v Česku dlouho nevyskytovala, loni ale lékaři nahlásili pět případů. Ústav o tom dnes informoval v tiskové zprávě k doporučenému postupuministerstva zdravotnictví. Odborníci Světové zdravotnické organizace (WHO) doporučují od 25 let věku po deseti letech pravidelné přeočkování, zdravotní pojišťovny ho ale nehradí.

včera

Zeman potvrdil, že už nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu

Prezident Miloš Zeman potvrdil, že do konce svého mandátu už nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu (ÚS). Nadále však trvá na tom, že by takové rozhodnutí bylo legální. Nejmenování nového předsedy považuje končící hlava státu za vstřícné gesto na rozloučenou. Zeman to dnes řekl při dnešní návštěvě Slovenska televizi CNN Prima News.

Zdroj: ČTK

Další zprávy