Helsinky – Český reprezentační výběr možná odpočívá, mistrovství světa ovšem pokračuje dál. Dnes byly na pořadu především zápasy mezi papírově slabými soupeři, v nichž se mimo jiné bojovalo o udržení v elitní skupině.
Jako první nastoupil ke svému utkání rakouský tým, jenž se snažil uspět proti nepříjemným Lotyšům. Ti svou sílu potvrdili hned na úvod, když se ve čtvrté minutě prosadil Berzinš. Rakušané se ovšem svižného nástupu soupeře nezalekli a po deseti minutách tak bylo zásluhou Iberera srovnáno na 1:1.
Ke konci první třetiny se svěřenci trenéra Viveirose poprvé v zápase dostali do vedení. které už nepustili. Přesilovky využil tvrdou střelou od modré Lakos a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro Rakousko.
V druhé dvacetiminutovce se sice Lotyši snažili být aktivnější, jenže puk ze sítě lovil zase Masalskis. Ve 24. minutě ho překonal Vanek a v 27. i Altmann. Pak ovšem přišla lotyšská chvíle, když se v 39. minutě prosadil v početní výhodě Saviels a na rozdíl jediného gólu snížil na úvod třetího dějství Darzinš.
Parádní obrat už ale lotyšská reprezentace dokonat nestihla. Závěr třetí třetiny patřil Rakušanům, kteří si dvěma góly Raffla a Oberkofkera zajistili první tři body na turnaji a současně zápis do kroniky za doposud nejvyšší výhru na šampionátu 6:3.
To utkání Slovinců s Dány bylo o poznání chudší. Minimálně co se brankového přídělu týče. Skóre otevřel v sedmé minutě Tičar tečí Gregorovy střely. Gól přitom přišel po úvodním tlaku Dánů, jenž však kotouč za brankovou čáru dotlačit nedokázali.
Jejich chvíle nadešla až na začátku druhé třetiny, kdy přesnou střelou mezi betony slovinského gólmana srovnal na 1:1 Staal. Ještě v téže dvacetiminutovce se ovšem hráči z východu dokázali znovu dostat do vedení po Tičarově střele z mezikruží.
Dánové nicméně boj o elitní skupinu nevzdali a v 46. minutě se podruhé v zápase na svého soupeře dotáhli. Tvrdou Staalovu střelu dokázal za Kristanova záda doklepnout pohotový Madsen. Další branka až do konce základní hrací doby nepadla a muselo se prodlužovat.
V nastavených pěti minutách se upustilo od snahy o pohledný hokej a oba celky hrály spíš na jistotu. Proto bylo šancí poskrovnu a povětšinou pramenily z chyb v obraně. Jednu takovou přitom dokázal zužitkovat dánský výběr, kterému vystřelil výhru 2:3 kapitán Green. Pokud Slovinci nedokážou ve skupině zázračně vyhrát, již nyní je jisté, že příští mistrovství světa bude bez nich.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
Hokej MS , Hokej MS AUT Tým , Hokej MS DEN Tým
Aktuálně se děje
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
včera
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
23. března 2026 21:48
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
23. března 2026 20:43
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Tato otázka se stala velmi aktuální poté, co se Írán minulý pátek pokusil zasáhnout společnou britsko-americkou vojenskou základnu Diego Garcia v Indickém oceánu. Britský ministr obrany John Healey potvrdil, že byly vypáleny dvě rakety – jedna selhala a druhá Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? la úspěšně sestřelena.
Zdroj: Libor Novák