Stockholm – Hráči z věčně neutrální země přepisují historické tabulky a nutí sázkaře urychleně měnit kurzy. Na letošním mistrovství světa se zatím nenašel nikdo, kdo by je dokázal zastavit a po porážce všech papírově silných soupeřů pro ně bude dohrání základní skupiny pravděpodobně jen procházkou růžovým sadem.
Jako první to na vlastní kůži poznali Slovinci, kteří jsou nyní již víceméně odsouzeni k sestupu z elitní skupiny pro MS. Švýcaři je dokázali vypráskat 7:1, přičemž skutečné potíže jim hokejisté z východu dělali de facto jen na úvod první třetiny.
To když v sedmé minutě dokázal z individuální akce otevřít skóre zápasu Pajič. Zbytek utkání už byl ale kompletně v režii hráčů s bílým křížem na hrudi, za které se ještě do konce první třetiny trefili Bodenmann s Cuntim.
Další tři góly přidali v druhém dějství Hollenstein, jenž si za dvě branky a dvě asistence připsal čtyři body, a Moser a ve třetí třetině už jen opticky upravili výsledek Ambühl se Surim.
V souběžně hraném utkání Německa s Rakouskem si na úkor svého menšího souseda spravili náladu hráči ze země drahých aut a pivních speciálů, kteří rakouskou reprezentaci i s kapkou štěstí přehráli 2:0.
V posledním středečním utkání pak v hale Globen dokázali domácí Švédi rozstřílet Nory 5:1, byť to chvíli vypadalo, že se norští hokejisté vzmůžou na senzační obrat. To když v 32. minutě snižoval na 1:2 Holtet.
Norové byli po gólu bojovnější, víc se tlačili do brány, avšak rychlá odpověď z hole Jämtina v nich minimálně na pohled uhasila i ty poslední plamínky vzdoru. Dál už se pak trefovali jen Švédi, kteří se tak posunuli na druhé místo v tabulce.
Související
MS v hokeji: Američané si po 65 letech došli pro zlato. V dramatickém finále porazili Švýcary v prodloužení
Švédsko poráží Dánsko 6:2 a slaví bronz z mistrovství světa
Hokej MS , Hokej MS SUI Tým , Hokej MS SWE Tým
Aktuálně se děje
včera
Trumpova dobrá zpráva. Prezident se raduje, že Clooney získal francouzský pas
včera
Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno
včera
Pohonné hmoty už zlevňovaly jen nepatrně. Expert řekl, co přinese tento rok
Aktualizováno včera
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
včera
Tradice pokračuje. Hrad prozradil termín oběda prezidenta s premiérem
včera
První den se jezdí za nové ceny. Dálniční známky podražily
včera
Nikdy to nevedlo k dobrým výsledkům, řekl Fiala po projevu premiéra Babiše
včera
Svátky v roce 2026. Češi se mohou těšit na několik prodloužených víkendů
včera
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
včera
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
včera
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
včera
Zemřel známý herec Pavel Nečas
včera
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
včera
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
včera
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
včera
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
31. prosince 2025 21:43
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
31. prosince 2025 20:27
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
31. prosince 2025 19:16
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
31. prosince 2025 17:21
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
Cestující v pražské hromadné dopravě se od ledna musí připravit na některé změny. Na Nový rok začnou platit nové přepravní podmínky, které například upravují pravidla pro jízdu metrem s elektrokolem či elektrokoloběžkou.
Zdroj: Jan Hrabě