České Budějovice – Středeční jednání s vedením města žádný posun nepřineslo, a proto je konec hokeje v jihočeské metropoli nedaleko. Novým působištěm týmu HC Mountfield se stane Hradec Králové.
Problém spočívá v čepování piva Budvar v českobudějovické aréně. Každý extraligový klub musí podle licenčních podmínek soutěže zajistit výdej piva Radegast na svém stadionu. Město České Budějovice má ale smlouvu s tamním Budvarem.
„Jsme připraveni na pátek svolat mimořádné jednání rady města a jednat. Ale sám o ukončení smlouvy Budvaru nemůžu rozhodnout, což zástupci Mountfieldu nechtěli pochopit," řekl pro ČTK primátor města Juraj Thoma.
Právě ukončení smlouvy s Budvarem by situaci mohlo vyřešit. Otázka ovšem je, jak je to skutečně reálné. Ředitel HC Mountfield Miroslav Schön se totiž již dohodl v Hradci Králové, že jeho klub zde může odehrát příští sezónu.
Důležitou figurkou na šachovnici je ale také míra finanční pomoci obou krajských měst. Hradec Králové je dlouhodobě ke sportovním aktivitám velmi vstřícný a slíbil mnohem větší peněžní podporu než České Budějovice.
Související
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
extraliga, hokej ČR , HC České Budějovice
Aktuálně se děje
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
včera
Detaily záchrany lebky svaté Zdislavy. Experti prozradili podrobnosti
včera
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
včera
Stalo se před 490 lety. Král Jindřich VIII. nechal popravit svou manželku
včera
Česká diplomacie tragicky přišla o pracovníka. Zahynul v Chile
včera
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
včera
MS v hokeji: Lotyšsko porazilo Německo. Slovinci nenavázali na senzaci s Čechy
včera
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
včera
Svět může zažít nejsilnější El Niño v historii už letos. Letní teploty zřejmě v nadcházejících letech zlámou rekordy
Aktualizováno včera
V Praze se srazil autobus s tramvají. Aktivován traumaplán, záchranka povolala velkokapacitní vůz Fenix
včera
WHO poprvé v historii vyhlásila stav veřejného ohrožení před zasedáním. Epiemie eboly může trvat roky
včera
Putin by mohl války na Ukrajině litovat, měl říct Si Ťin-pching Trumpovi
včera
Sedmnáctá epidemie eboly vyvolává v Africe paniku. Neexistující očkování situaci dramaticky zhoršuje
včera
Ebola se šíří rychleji, než jsme odhadovali, přiznává WHO. O většině nakažených ještě lékaři neví
včera
Spojené státy prodlouží dočasné pozastavení sankcí na export ruské ropy
včera
V Británii se ve velkém začíná mluvit o návratu do EU
včera
Trump odložil plánovaný vojenský úder na Írán
včera
Prodávají své děti, aby přežili. Afghánistán se potácí na hraně hladomoru
včera
Počasí bude o víkendu letní. Teploty začnou atakovat tropickou třicítku
Aktualizováno 18. května 2026 23:02
MS v hokeji: Česko porazilo Švédsko 4:3
Po sobotní nevídané blamáži se Slovinskem, se kterým Češi poprvé v historii MS prohráli 2:3 po prodloužení, má parta trenéra Radima Rulíka jasný cíl. Odčinit tuto nečekanou porážku a naopak navázat na předešlou výhru s Dánskem. Češi se vrátili ke své původní základní sestavě ze zápasu s Dánskem, a tak se do ní vrací útočník Matěj Blümel. Oproti duelu se Slovinskem naopak zůstal mimo sestavu Jan Mandát a chyběl i Michal Kempný. V brance se objevil Josef Kořenář. Česko nakonec Švédy porazilo 4:3.
Zdroj: David Holub