Praha - Lvi zažili v utkání s Novosibirskem hned několik poprvé – poprvé proti Sibiru získali body, poprvé ho porazili a poprvé v historii vyhráli všechny čtyři zápasy domácí série. Po dvou brankách Thörnberga a jedné Novotného si tak lvi udrželi čtyřbodový náskok na třetím místě Západní konference.
Již před začátkem zápasu bylo jasné, že Sibir bude zřejmě nejtěžším soupeřem, se kterým se lvi během této domácí série utkají. A první třetina to i částečně potvrdila. Sibir sice Lva přestřílel 11:7, ale jediná střela, která se ujala, byla z holí Pražanů.
Přesněji Martina Thörnberga. Nejlepší střelec Lva přebruslil celé hřiště a z vrcholu pravého kruhu vyslal na Bespalova zpoza obránce ostrou střelu, která zamířila přesně do horního rohu. Ruský gólman, který zaskakuje za brankářskou jedničku Sibiru Koskinena, se jenom ohlédl.
A po podobné akci inkasoval Bespalov i na začátku druhé třetiny. Tentokrát se prosadil z vrcholu levého kruhu Jiří Novotný. I přesto, že kapitán Lva nedal do střely enormní sílu, Bespalov opět lovil puk z branky. Velkou zásluhu na gólu měl Azevedo, který v útočném pásmu vybojoval puk a přesně ho poslal na hůl najíždějícího Novotného.
Novosibirsk sice druhá branka trochu srazila, lvi mu ale značně pomáhali zpět do utkání tím, že se nechávali vylučovat. Během páté přesilové hry za vyloučení Řepíka se tak Sibir dočkal snížení. Lvi si špatně rozebrali hráče, z čehož těžil Dmitrij Kugryšev. Přesně k němu vyrazil Vehanen betonem Kopejkinovu střelu a ruský forvard už jen dorazil puk do odkryté klece.
V závěru třetiny měl Novosibirsk i ohromné štěstí – Mäenpääho střela z levého kruhu skončila po teči jen na spojnici tyčí.
Štěstí ale stálo i při lvech. Ve třetí třetině sahal Sibir hned několikrát po vyrovnání, hosté ale vždy ztroskotali na Vehanenovi. Ten si nejprve poradil s Koskirantou a chvíli před koncem zápasu si připsal důležitý zákrok proti osamocenému Něstěrovovi.
Jinak ale Pražané zvládli závěr duelu brilantně. První dvě formace lvů držely puk v obranném pásmu Sibiru zhruba od 57. do 59. minuty. Kouč Kvartalnov nakonec mohl odvolat Bespalova až v poslední minutě. Hra v šesti ale jeho svěřencům nevyšla, neboť Martin Thörnberg se půl minuty před koncem dostal do úniku, který bezpečně proměnil.
Lvi tak poprvé v historii porazili Novosibirsk a zakončili výjimečnou domácí sérii, ve které ztratili jen jeden bod, když neporazili Novokuzněck už v základní hrací době.
Nyní Pražany čekají poslední zápasy před olympiádou v Soči. A ty nebudou vůbec lehké. Novotný a spol. se totiž venku utkají s Nižním Novgorodem, Kazaní a moskevským Dynamem. Jen v duelu s Čechovem budou jasným favoritem.
Ohlasy trenérů:
Kari Jalonen (Lev Praha): „Zápas se Sibirem se mi hodně líbil. Bylo to velmi kvalitní utkání, které se hrálo ve vysokém tempu. Nám se v zápase dařilo snad v každé činnosti a získali jsme důležité tři body. Celá tahle domácí série pro nás byla opravdu skvělá, ztratili jsme v ní jenom jeden bod."
Dmitrij Kvartalnov (Sibir Novosibirsk): „Lev byl silnější, bystřejší i drzejší než nás tým. Celkově jsme zkrátka byli slabší a naše porážka je zasloužená."
Zdroj: Karolína Antošová, Lev Praha
22. února 2026 18:26
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
Související
Naše hra je teď perfektní, těší Thörnberga, kterého probralo Rusko
Thörnberg nalezl ztracenou formu a dvěma zásahy vystřelil lvům mečbol
Martin Thornberg , Jiří Novotný (hokejista) , LEV Praha
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
12. března 2026 19:22
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
12. března 2026 18:46
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
12. března 2026 18:11
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
Česko by jako členská země i za vlády Andreje Babiše (ANO) mělo plnit spojenecké závazky v rámci Severoatlantické aliance. Tlak v tomto ohledu vyvíjejí zejména Američané, kteří již reagovali na to, jak vypadá schválený státní rozpočet na rok 2026. Poslanci jej odsouhlasili ve středu.
Zdroj: Jan Hrabě