Zlín – Oba moravské celky už nepřipustily žádnou další prodlevu a při první možné příležitosti si ve svých čtvrtfinálových sériích připsaly vytouženou čtvrtou výhru. Shodně v prodloužení.
Jako první to měli za sebou zlínští hráči, kteří si pro své fanoušky připravili nesmírně opatrnou partii, v níž moc gólů nepadalo. Po zaznění závěrečné sirény ukazovala výsledková tabule stav 1:1 a rozhodnout proto muselo až prodloužení.
To přitom trvalo docela dlouho, protože klid svému týmu dopřál hostující kapitán Petr Čajánek teprve v čase 75:14. Pomohla mu k tomu přesilová hra, během níž jeho parťáci dokázali nastřelit tyč, zatímco on se postaral o dorážku.
V sérii vyhrál Zlín 4:2 na zápasy, přičemž lze asi s klidem říct, že v drtivé většině z nich byl lepším týmem. Hradec Králové ovšem nemusí smutnit. Na to, že to byla jeho de facto první sezóna v nejvyšší české hokejové soutěži to dotáhnul daleko.
Semifinále si pak v souběžně hraném utkání dokázali zajistit rovněž Brňané, kteří porazili Plzeň 4:3 po prodloužení. V městě pod Špilberkem se přitom hrál celou dobu docela útočný hokej, v němž si ani jeden celek nic nedaroval.
Bojovalo se doslova o každý metr ledu a každou chvíli měl navrch někdo jiný. Jako první šla sice do vedení Kometa, ale Indiáni dokázali stav zápasu zvrátit a ještě ve třetí dvacetiminutovce se radovali z vedení 2:3.
To jim ovšem moc dlouho nevydrželo, neboť vyrovnání přišlo trochu nečekaně z hole Svobody, který dokázal usměrnit za záda plzeňského gólmana Čermákovo nahození. V prodloužení pak rozburácel tribuny Hynek Zohorna, jenž hned po čtyřech minutách proměnil samostatný nájezd.
Puk pro něj skvěle vybojoval Koreis, přičemž Zohorna si se zakončením poradil jako starý mazák. V Brně tak propukly velké oslavy a kromě semifinále už se začíná v předstihu mluvit i o finálové účasti.
Hradec Králové – Zlín 1:2 (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)Branky: 48. Škoda – 38. Balaštík, 76. Čajánek
Kometa – Plzeň 4:3 (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)Branky: 17. Zohorna, 27. Němec, 44. Svoboda, 65. Zohorna – 23. Indrák, 25. Petruška,31. Lev
Související
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
extraliga, hokej ČR , HC Kometa Brno
Aktuálně se děje
včera
Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii
včera
Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce
včera
Policie stále vyšetřuje požár v Pardubicích. Zadržela dalšího cizince
včera
ČT poprvé reagovala na Babišova slova. Televize trvá na poplatcích
včera
Opustil nás doktor inženýr. Prezident Pavel reagoval na Hrabětovo úmrtí
včera
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
včera
Trumpovo jméno má být odstraněno z názvu Kennedyho centra, rozhodl soud
včera
Babiš oznámil, že nový zákon o ČT a Českém rozhlase nevznikne
včera
Lebka svaté Zdislavy je zpět v Jablonném. Převzal ji arcibiskup Přibyl
včera
Potvrzeno výstrahou. Meteorologové očekávají bouřky, budou silné
včera
Trump přibral, měl by držet dietu. Lékař popsal zdravotní stav prezidenta
včera
Válka na Ukrajině se blíží ke konci, tvrdí ruský vůdce Putin
včera
Počasí bude místy bouřlivé. Zesílí vítr, hrozí i krupobití
včera
Kellnerovi se na Aljašce soudí kvůli smrti miliardáře
včera
Trump řešil s poradci Írán a nic neoznámil. Dohoda tak stále není potvrzena
včera
Počasí o víkendu: Tropické teploty podle předpovědi nedorazí
29. května 2026 21:58
OSN oficiálně zařadila Izrael a Rusko na černou listinu
29. května 2026 20:48
Putin odmítá zemřít. Boj proti stárnutí se stal hlavní prioritou Kremlu, píše WSJ
29. května 2026 19:26
Trump se v Bílém domě zavřel do krizové místnosti. Rozhoduje o Íránu
29. května 2026 18:02
Norsko odmítá plán Kallasové, aby EU byla mediátorem mezi Ruskem a Ukrajinou
Norsko zastává názor, že by Evropa měla mít své místo u jednacího stolu při jakýchkoli rozhovorech o ukončení rusko-ukrajinské války, neměla by však vystupovat v roli prostředníka. Podle norského ministra zahraničí Espena Bartha Eideho potřebují Evropané vyjednavače, který by hájil body dohody přímo se dotýkající zájmů Evropské unie. Norský diplomat to uvedl v době, kdy unijní ministři zahraničí zamířili na Kypr, aby projednali plány na případné jmenování zvláštního zmocněnce pro tuto válku.
Zdroj: Libor Novák