Praha – Brněnská Kometa zůstala věrná tradici a vyhrála první zápas na ledě soupeře vcelku přesvědčivě 2:5. Třinec se naopak vzedmul a nedovolil žádné překvapení, když před svými fanoušky rozstřílel Zlín 4:0.
Utkání Prahy s Brnem má vždycky zvláštní náboj, který v tomto případě ještě posílily komentáře, jimiž se poslední týden častovali trenéři obou celků. Vyhrocená atmosféra nicméně lépe zapůsobila na hráče z města pod Špilberkem, kteří přijeli plni sebevědomí.
Od úvodního hvizdu tak přehrávali očividně se trápící Spartu, které se nedařilo najít recept nejen na zodpovědnou hru Brňanů, ale hlavně na výborně chytajícího Čiliaka, bez nějž mohl zápas vypadat úplně jinak.
Jako první otevřel skóre zhruba v polovině první dvacetiminutovky Zohorna, který dokázal využít krátkého přečíslení po skončení vlastního oslabení. Na něj pak v druhé třetině navázal Svoboda, jehož gól ovšem rychle potrestal Hlinka.
Pak už ale úřadovali vlastně jen hokejisté z jihu Moravy, kteří soupeři nasázeli další tři góly a trefa domácího Buchteleho čtyři minuty před závěrečnou sirénou už nemohla nic změnit. O to těžší to ovšem bude mít Kometa v druhém utkání, v němž Sparta jistě udělá první i poslední proto, aby si napravila reputaci.
Na třineckém ledě se zdaleka neodehrálo takové drama, neboť domácí odmítli před hostujícím Zlínem složit zbraně a za celý zápas ho de facto k ničemu nepustili. Díky tomu se zrodilo jasné vítězství 4:0, na které se ovšem bude velmi těžko navazovat.
Zlínští totiž sice vyprodukovali obrovské množství individuálních chyb, ale je víceméně jasné, že do druhého duelu budou schopni většinu z nich odstranit. Navíc jsou známí jako velcí bojovníci, kteří nic nevzdávají dopředu a pokud kapitán Čajánek zavelí, možná se dočkáme i překvapení.
Sparta – Kometa 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)Branky: 28. Hlinka, 56. Buchtele – 14. Zohorna, 27. Svoboda, 35. Kováčik, 52. Zohorna, 57. Hruška
Třinec – Zlín 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)Branky: 22. Trončinský, 26. Růžička, 31. a 37. Polák
Související
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
před 3 hodinami
Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě
před 4 hodinami
Počasí: Příští týden bude tropický, do Česka se opět vrátí vedra
včera
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
včera
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
včera
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
včera
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
včera
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
včera
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
včera
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
včera
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
včera
Trump podepsal zavedení nových cel
včera
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
včera
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
včera
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
včera
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
včera
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
6. srpna 2026 22:01
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
6. srpna 2026 20:10
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
6. srpna 2026 18:56
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
Česko se v pátek - tedy již zítra - rozloučí s Milanem Knížákem. Rodina zesnulého umělce obdržela během náročného období alespoň jednu dobrou zprávu. Jeden z pražských obvodních soudů Knížáka definitivně rehabilitoval za vazební stíhání v dobách komunistického režimu.
Zdroj: Jan Hrabě