Extraliga semifinále 2.kolo: Třinec triumfoval i na podruhé, Kometa se tvrdě střetla s realitou

Třinec – Oceláři nic nepodcenili a před svými fanoušky se blýsknuli dvěma dost přesvědčivými vítězstvími. Kometě naopak po skvělém prvním utkání viditelně došel dech a musela tak skousnout nepříjemnou porážku.

Byť zlínští hráči slibovali, že se poučí z vlastních chyb a v druhém utkání na ledě soupeře podají podstatně lepší výkon, nestalo se tak. Jako první šli sice do vedení, když se po Čajánkově přihrávce prosadil hned v první minutě Honejsek, avšak zbytek zápasu se protrápili.

Na vyrovnávací gól Adamského sice ještě dokázali odpovědět přesným zásahem Köhlera, ovšem tím se jejich gólová štěstěna definitivně vyčerpala. Třinec naopak zavelel k velkému obratu a v průběhu dvou třetin soupeři nasázel další čtyři branky.

Dvakrát se trefil i veterán Bonk a téměř pět tisíc fanoušků tak mohlo sledovat jak jejich tým sebevědomě kráčí za druhým bodem v sérii. Zlín teď sice bude mít podvakrát výhodu domácího prostředí, ale otázkou je, zda-li se dokáže po porážkách 4:0 a 5:2 dát tak rychle dohromady.

Brněnská Kometa naštěstí podobné trable řešit nemusí, avšak ve svém druhém představení v Praze se tedy rozhodně nevyznamenala. Ten tam byl sebevědomý celek, jenž v prvním vzájemném duelu dokázal vypráskat vítěze základní části extraligy vysoko 2:5.

Místo toho na ledovou plochu vyjelo mužstvo, které mělo problém vytvářet si dostatek šancí, a když už se náhodou přeci jen nějaká naskytla, selhalo prozměnu v koncovce. Hned třikrát si Brňané mohli kupříkladu vyzkoušet samostatný nájezd, avšak ani jednou nedokázali Pöpperleho překonat.

Nepomáhalo ani časté kouskování hry kvůli nedisciplinovanosti hráčů v obou táborech, ačkoliv za provokatéry lze tentokrát s klidem označit právě hokejisty Komety, jenž jakoby si tím vynahrazovali gólový půst.

Vítězství si proto Sparta zajistila de facto hned v první třetině, kdy dokázala svědomitě trestat všechny chyby hostujícího týmu a navzdory velmi hutné atmosféře nepodlehnout tlaku. Pražané díky tomu v úvodní dvacetiminutovce nasázeli tři góly, přičemž tento stav se až do závěrečné sirény nezměnil.

Třinec – Zlín 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)Branky: 24. Adamský, 35. a 39. Bonk, 55. Trončinský, 57. Hrňa – 1. Honejsek, 30. KöhlerStav série: 2:0

Sparta – Kometa 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)Branky: 8. Kumstát, 16. Krejčík, 18. PiskáčekStav série: 1:1

Související

Alois Hadamczik

Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby

Rok co rok se koncem sezóny tuzemským hokejovým prostředí line tradiční téma o spravedlnosti hokejové baráže o extraligu a o systému extraligy obecně. To proto, že se už několik let nepodařilo prvoligistovi prokousat se po náročném play-off do extraligy. Naopak extraligista má výhodu více než 40denního volna, což je obrovská výhoda, kterou v posledních letech extraligista vždy využije. Pokaždé se v době baráže ozývají hlasy z řad fanoušků a především prvoligových účastníků o tom, že by se s aktuálním systémem mělo něco dělat, aby měli prvoligisté větší šanci na postup. Šéf českého hokeje Alois Hadamczik je pro přímý postup a sestup mezi dvěma nejvyššími českými soutěžemi, podle jeho slov však nemá příliš mnoho šancí to změnit. Apeluje proto na veřejnost, aby zatlačila na Asociaci profesionálních klubů (APK LH). Podle ní by však o budoucnosti baráže nemělo rozhodovat referendum.

Více souvisejících

extraliga, hokej ČR HC Oceláři Třinec

Aktuálně se děje

před 21 minutami

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory

Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.

před 40 minutami

před 1 hodinou

Vlaky

České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019

České dráhy přepravily v první polovině roku 2026 nejvíc cestujících od předcovidového roku 2019. Rostoucí zájem o cestování táhne vnitrostátní přeprava. Největší přírůstky cestujících zaznamenal dopravce v rámci regionálních dopravních systémů a na vybraných dálkových linkách s velkým konkurenčním potenciálem, především v porovnání s individuálním motorismem.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

před 10 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová

Irsko se v úterý odpoledne v katedrále svatého Patrika v centru Dublinu rozloučilo s úspěšným a uznávaným písničkářem a držitelem Oscara Glenem Hansardem. Hudebník minulý týden tragicky zemřel při nehodě na motorce. Bylo mu 56 let. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy