Minsk - Pro dnešní večerní zápas se Švédy dopsal kouč národního týmu Vladimír Růžička sedmého obránce. Tím je Michal Jordán. Důvodem, proč byl Michal Jordán dopsán na soupisku pro dnešní duel se Švédskem, je zranění Romana Poláka, který musel z turnaje odstoupit a který už se během dneška vrátil zpátky domů.
Kromě Michala Jordána jsou v sestavě české reprezentace ještě tito obránci: Ondřej Němec, Jakub Kindl, Ondřej Vitásek, Martin Ševc, Petr Zámorský a Jan Kolář. Pro dnes doplněného na soupisku Michala Jordána to je první start na velkém šampionátu. Padesátiletý kouč Vladimír Růžička má navíc ještě v plánu dodatečně povolat do mužstva osmého obránce.
Třiadvacetiletý Michal Jordán debutoval v národním mužstvu během připravy na běloruský světový šampionát, když v rámci Euro Hockey Tour nastoupil v duelech proti Švýcarsku. Ještě před tím jednak působil na farmě Caroliny v Charlotte v AHL a jednak reprezentoval Českou republiku na třech světových šampionátech do 20 let. Nyní je součástí týmu Caroliny v NHL, za který odehrál již pět zápasů.
Česká reprezentace dnes proti týmu "Tre Kronor" nastoupí celkem s dvadvaceti hráči (dva gólmani, osm obránců, dvanáct útočníků). Na soupisku národního týmu může během šampionátu ještě Vladimír Růžička dopsat jednak třetího brankáře Pavla Francouze a druhak dva hráče do pole, z čehož jeden by měl být výše zmíněný osmý obránce, o kterém nyní kouč Růžička přemýšlí.
Na dopsání ještě čekají Milan Gulaš z Färjestadu, Lukáš Kašpar z Doněcku, Michal Vondrka ze Slovanu Bratislava a Martin Růžička z Třince. Jasné je to, že tři hokejisti z těchto čtyř jmen se na soupisku nedostanou.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
Hokej MS , Hokej MS CZE Tým , Michal Jordán (hokejista)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
StarDance bude výzva i pro kaskadérku. Na parketu se ukáže Hana Dvorská
před 2 hodinami
Ceny Anděl budou rozdány příští týden. Pořadatelé odhalili jména vystupujících
před 2 hodinami
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
před 3 hodinami
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
před 3 hodinami
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
před 4 hodinami
Moravec zřejmě po konci v ČT půjde na vlastní pěst
před 5 hodinami
Trump mluví o otevření Hormuzského průlivu. Už jím projela první západní loď
před 5 hodinami
Češi před fotbalovým MS odehrají dva přípravné duely. Je problém s nákupem lístků
před 6 hodinami
Historie legendární značky Mercedes. První vůz vyjel před 125 lety
před 7 hodinami
Rakušan to definitivně vzdal. Místopředsedkyní Sněmovny se má stát Urbanová
před 8 hodinami
Hegseth uprostřed války vyměňuje jednu z ústředních postav armády
před 9 hodinami
Už ani korunu. Turek naznačil, že Hnutí Duha přijde o peníze od ministerstva
před 9 hodinami
Astronauti už opravdu míří k Měsíci. Mise Artemis II pokračuje
před 10 hodinami
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
před 11 hodinami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 12 hodinami
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 13 hodinami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 13 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 14 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 16 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
Počasí v příštím týdnu ukáže svou proměnlivou tvář. Podle aktuální předpovědi nás čeká přechod od deštivého pondělí přes slunné úterý až po postupné ochlazování v závěru týdne. Na horách se dokonce může znovu objevit sněžení.
Zdroj: Libor Novák