Minsk - Druhý těžký zápas na hokejovém mistrovství přinesl České republice opět bodový zisk. Svěřenci kouče Růžičky prohráli se Švédskem 3:4 po samostatných nájezdech. V zápase přitom vedli už 3:1 a Tomáš Hertl vsítil druhou nejrychlejší branku historie šampionátů.
Nejprve výhra 3:2 v prodloužení se Slovenskem, nyní prohra 3:4 po nájezdech s úřadujícími mistry světa ze Švédska. Žádné oslnivé výsledky, ze kterých by se ale přesto mohl vyklubat zárodek výborného šampionátu. Výběr Vladimíra Růžičky má něco do sebe.
Hertl trefil druhou nejrychlejší branku historie mistrovství
Češi měli neskutečný začátek. Tomáš Hertl vyhrál buly, pak si najel na modrou mezi švédské beky a po pasu Ondřeje Němce už v 8. sekundě otevřel skóre. Hvězda San Jose tak vstřelila druhý nejrychlejší gól historie světových šampionátů.
Jenže vedení vydrželo českému týmu jen 11 minut. Pak závaru před českou brankou využil Oscar Möller, který neatakovaný poslal puk za Saláka - 1:1. Krásný rámec třetině zasadil Jiří Hudler, který poslal českou reprezentaci 25 vteřin před sirénou opět do vedení.
Druhé dějství přineslo kvalitní hokejovou podívanou, během které mohl zvýšit aktivní Hudler. Co se nepovedlo forvardovi Calgary zanedlouho napravil nováček Martin Zaťovič. Karlovarský útočník tečoval střelu Ondřeje Němce.
Psali jsme: MS v hokeji: Finové prohráli i s Ruskem, Norsko vede skupinu AVyrovnání Švédům přinesly přesilovky
Tre kronur se ale s výsledkem nehodlali smířit a vyrazili do ofenzivy, ze které se v 37. minutě povedlo snížit Mikaelu Backlundovi. Hudlerův spoluhráč z Calgary se trefil během přesilové hry nařízené právě za vyloučení Hudlera.
Z početní výhody se severskému týmu podařilo také vyrovnání. Joakim Lindström potrestal nedisciplinovanost Jakuba Petružálka.
Šance byly k vidění také během prodloužení, které ale o osudu plusového bodu nerozhodlo. Osud zápasu musely rozlousknout až samostatné nájezdy, které lépe zajeli Švédové, kteří se tak v tabulce skupiny A posunuli na druhé místo. Češi jsou čtvrtí.
Švédsko - Česko 4:3 po samostatných nájezdech (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)Branky: 12. Möller (Backlund), 37. Möller (Ericsson, Lindström), 49. Lindström (Nygren, Möller), rozhodující nájezd Lindström – 1. Hertl (Němec, Rolinek), 20. Hudler (Jan Kovář, Ševc), 32. Zaťovič (Němec, Hertl)
Česko: Salák – Němec, Kindl, Vitásek, Ševc, Zámorský, Kolář, Jordán – Jágr, Hertl, Rolinek – Červenka, Sobotka, Klepiš – Sekáč, Novotný, Hudler – Petružálek, Kovář, Zaťovič.
Švédsko: Nilsson – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Rahimi, Nygren – Backlund, Möller, Lindström – Nyquist, Ericsson, Järnkrok – Axelsson, Sjogren, Hjalmarsson – Danielsson, Rasmussen, Lundqvist – Klasen.
Rozhodčí: Gofman, Olenin (oba Rus.) – Fluri (Švýc.), Schrader (Něm.).
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
MS v hokeji: Američané si po 65 letech došli pro zlato. V dramatickém finále porazili Švýcary v prodloužení
Švédsko poráží Dánsko 6:2 a slaví bronz z mistrovství světa
Hokej MS , Hokej MS CZE Tým , Hokej MS SWE Tým
Aktuálně se děje
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
včera
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
včera
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
včera
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
včera
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
včera
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
včera
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
včera
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
26. prosince 2025 21:53
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
26. prosince 2025 21:05
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
26. prosince 2025 19:56
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
26. prosince 2025 18:31
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
26. prosince 2025 17:34
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
26. prosince 2025 16:38
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
26. prosince 2025 15:50
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
Americké soudy vynesly verdikt nad druhým z lékařů v případu tragické smrti slavného herce Matthewa Perryho. Mark Chavez nebude muset přímo za mříže, déle než půl roku ale stráví v domácím vězení. Informovala o tom britská stanice BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková