Minsk - Obránce New Jersey Marek Židlický nakonec do Minsku nedorazí. Kouči Vladimíru Růžičkovi se omluvil. Zkušený hokejový obránce totiž hokej nehrál měsíc a půl. Padesátiletý trenér tak povolá některého ze dvou extraligových obránců. Ve hře jsou buď Jakub Krejčík z pražské Sparty či Lukáš Kovář z Vítkovic.
Kouč národního týmu Růžička chce mužstvo posílit o osmého obránce, neboť poté, co musel kvůli zraněnému ramenu odstoupit z turnaje Roman Polák, má k dispozici jen sedm obránců. V neděli dopsal na soupisku pro zápas proti Švédům (3:4 po sam. náj. pro Švédsko) jako sedmého beka Michala Jordána.
Sedmatřicetiletého obránce Židlického Vladimír Růžička do týmu chtěl, ovšem hráč, kterému v New Jersey po tomto ročníku NHL skončila smlouva a další s klubem ještě nepodepsal, se necítí na to, aby nyní tým v Minsku posílil. „Mluvil jsem s ním, Židla nebyl měsíc a půl na ledě. Kdyby byl, asi by nám pomohl. Není to jednoduché, nemůže přijet a hned na to skočit. Je to opravdu složité," řekl kouč Růžička po duelu s "Tre Kronor".
Nyní se tedy zrak Vladimíra Růžičky obrací na dva hráče z české extraligy. Kdo by tedy mohl být tím osmým obráncem? Uvažuje se buď o Jakubu Krejčíkovi ze Sparty či o Lukáši Kováři z Vítkovic. „Přes noc to musíme uskutečnit. U Krejčíka je problém, že odjel na dovolenou. Musíme zjistit, jak je daleko a jestli se do Minsku dokáže dostat. Říkal jsem mu už dřív, ať počítá s tím, že se mu možná ozvu, kdyby se něco stalo," zakončil debatu nad možnými posilami v obraně Růžička.
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Související
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
Rulík zveřejnil hokejovou nominaci na olympiádu. Nechybí Červenka nebo Ticháček
Hokej MS , Hokej MS CZE Tým , Marek Židlický
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Trumpova propaganda jede na plné obrátky. Hegseth označil křehké příměří s Íránem za historické a drtivé vítězství
před 33 minutami
Odešla atletická legenda. Zemřel diskař Imrich Bugár
před 1 hodinou
Rutte se setkal s Trumpem. Odmítl říct, jestli USA chtějí vystoupit z NATO
před 2 hodinami
Počasí do konce týdne: Bude ještě mrznout, přidají se i deště
včera
Írán nepochopil, že Libanonu se příměří netýká, prohlásil Vance. Izrael by se ale podle něj mohl zklidnit
včera
Trump pohrozil uvalením padesátiprocentních cel na zemi, která bude dodávat zbraně Íránu
včera
Pojedu v čele české delegace na summit NATO, oznámil Pavel
včera
Írán opět zavřel Hormuzský průliv, tentokrát kvůli Libanonu. Ten ale nebyl součástí dohody, varuje Trump
včera
Předvolební průzkumy v Maďarsku: Očekává se historický zlom a drtivé vítězství opozice
včera
Evropa se hádá kvůli Orbánovi. Kreml se pustil do EU, Německo argumentuje Vancem
včera
Írán prosil o příměří, zastaví obohacování uranu. Chameneí je po útocích znetvořený, prohlásil Hegseth
včera
Co znamená dohoda s Íránem pro USA? Trumpovi poskytla únikovou cestu
včera
Moment úlevy pro celý svět. Starmer vyrazil do Perského zálivu projednat další kroky příměří
včera
Doručoval jsem miliony dolarů. Slavný kulturista popsal, jak ruské podsvětí sponzorovalo Orbána
včera
Vance kope v Maďarsku do všeho a všech. Opřel se do Bruselu, zkritizoval Británii i Zelenského
včera
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
včera
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
včera
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
včera
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
včera
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
Nakonec se zdá, že alespoň pro tuto chvíli zvítězil chladný rozum. Prezident Donald Trump prostřednictvím své sociální sítě oznámil, že Spojené státy a Írán se výrazně přiblížily k uzavření definitivní mírové dohody. V souvislosti s tímto pokrokem šéf Bílého domu souhlasil se čtrnáctidenním příměřím, které má poskytnout prostor pro další vyjednávání.
Zdroj: Libor Novák