Praha - Je to smutné, ale srdce českého hokejového fanouška opět zapláče. Jeden z největších hokejových talentů současnosti Adam Musil se rozhodl hrát za Kanadu. I když vyrůstal v Jihlavě a jeho děda býval hrdým Čechem. Rodina ho navíc podporuje.
Adam Musil je talent. V Kanadě všichni vědí, že má velkou šanci uspět i v NHL. I když je mu teprve 17 let, vehementně se hlásí o slovo. Když uznávaný trenér Tom Renney dával dohromady tým mladíků do 18 let, útočník Red Deer Rebels neunikl jeho pozornosti. Bylo potřeba vyřešit jen jednu věc. Mladý Adam se musel rozhodnout, zda chce za Kanadu hrát, nebo zůstane věrný Česku.
Zvolil Kanadu a táta, který se v minulosti také rval za Česko, mu to nevyčítal. „Adam se takhle rozhodl, nechal jsem to na něm. Měl právo volby, kterou udělal," řekl František Musil, bývalý asistent české hokejové reprezentace.
A podporuje ho i děda. "Že bych byl proti, aby hrál za Kanadu? Ježišmarja, to ne! Já jsem za to šťastný. Dostal se tam do osmnáctky, já mu to strašně přeju. Je to Kanada, je to hokejová země, kde to všechno funguje. Na rozdíl od nás," řekl Aktuálně.cz Adamův slavný srdcař bývalý trenér juniorské reprezentace Jaroslav Holík.
Bohužel, dění v České republice už nakřivilo hrdost bývalých hrdinů. Pamětníci dávali k dobrému, jak bratři Holíkové svého času mydlili Rusy hlava nehlava. Bili se za Česko. Jenže časy se změnily a i oni mění názor.
České hokejové prostředí se tak musí znovu zamyslet, co dělá špatně. A Adamovi Musilovi by neměli nic zazlívat. Zvolil to nejlepší, co se mu nabízí. Paradoxně první zápasy za Kanadu odehraje mladý rebel v Čechách, na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi v polovině srpna.
8. listopadu 2025 16:26
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Související
Extraliga s Maxa ligou jednaly o zrušení baráže. Obě soutěže mají rozdílné názory
Kometa Brno je zpátky na extraligovém trůnu. Postava pomohl k triumfu čistým kontem
extraliga, hokej ČR , Jaroslav Holík
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
před 40 minutami
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
před 1 hodinou
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
před 2 hodinami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 3 hodinami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
Stín, který na Evropu vrhá Rusko, ji přinutil pohlédnout pravdě do očí. Riziko války je po desetiletích klidu opět reálnou hrozbou. Když se minulý měsíc sešla skupina bezpečnostních expertů v britském Whitehallu, aby zhodnotila připravenost Spojeného království a jeho spojenců, výsledek byl podle CNN značně znepokojivý. Shodli se, že Evropa na konflikt, který by mohl přijít v řádu několika let, připravena není.
Zdroj: Libor Novák