Dědek se ve vedení českého hokeje nakonec neobjeví. Kvůli Královi se obrací na policii

V sobotu se, jak známo, bude na mimořádné volební valné hromadě volit nový šéf Českého svazu ledního hokeje, jelikož ve funkci prezidenta končí předčasně Tomáš Král. Kromě toho se ale budou volit také část výkonného výboru a právě jeho členem se chtěl ještě před nedávnem chtěl stát velký kritik tuzemských hokejových poměrů a majitel Dynama Pardubic Petr Dědek. Ten se ale ve čtvrtek nechal slyšet, že nakonec kandidovat do výkonného výboru nebude a naopak bude na Tomáše Krále a spol. podávat podnět policii.

"Rozhodl jsem se, že v sobotu nebudu kandidovat do výkonného výboru hokejového svazu. Důvod: podal jsem podnět k prošetření stávajícího vedení. Mám podezření ze spáchání několika trestných činů stávajícího vedení Českého svazu ledního hokeje a tak, jak jsem už několikrát upozornil, že k tomu směřuje a informace k nám doputovaly, tak jsem podal podnět orgánům činným v trestním řízení na prošetření podnětů ze spáchání několika trestných činů," oznámil konkrétně Dědek na svém twitterovém účtu.

Policisté by s tak měli zabývat na základě těchto podnětů některými kroky nejen samotného odstupivšího šéfa českého hokeje Tomáše Krále, ale i dvou místopředsedů svazu Petra Břízy a Aleše Pavlíka. Zároveň však policejního šetření neunikno ani někteří další členové výkonného výboru včetně Jiřího Šlégra, jenž je jedním z kandidátů na nového šéfa tuzemského hokejového hnutí. Právě k němu uvedl Dědek následující: "Je neskutečné, že člověk, který je nyní ve vedení svazu a je členem výkonného výboru, chce svaz vést dále. Sebereflexe žádná."

"Sahá k ní při prosazování svých osobních zájmů pravidelně. Současné podání podnětu k prošetření dva dny před konáním svazové konference si ani nelze vykládat jinak," reagoval na předešlá Dědkova slova sám Šlégr a pokračoval: "Celému hokejovému hnutí jsem předložil svůj program a budu se dále soustředit na sjednocování českého hokeje. Součástí toho samozřejmě musí být finanční i personální audity a reflexe jejich výsledků. Kroky pana Dědka ale nemají s řešením situace nic společného, vedou přesně opačným směrem."

Podnět byl pak podán i na Tomáše Urbana, svazového generálního sekretáře a jednatele servisní organizace Pro-Hockey Cz. Právě u této společnosti si měl Král říct o půjčku ve výši devíti milionů korun. Už dříve se ale Urban nechal slyšet, že vše proběhlo dle zákonnýchh pravidel a Král už měl tuto půjčku splatit.

"Těch věcí je několik. Jednak to byla půjčka z Pro-Hockeye panu Královi, byla tam investice 50 milionů do finančního letadla, které bylo nedávno odsouhlasené," pokračoval však Dědek ve výtkách a připomněl tak na kontroverzní investici ze strany servisbní organizace Pro-Hockey Cz do již zkrachovalé společnosti WSM. Ta měla podvádět již od svého vzniku, jak také v minulosti řekl soud. "Dále je tam zadávání zakázek bez výběrových řízení za nestandardní ceny. Je tam několik podnětů a je potřeba, aby to policie prošetřila. Hokejové hnutí si nezaslouží, aby toto vedení peníze hnutí rozkládalo," dodal Dědek.

Ten kritizoval vedení českého hokeje už letos v únoru prostřednictvím deníku Sport a v reakci na jeho kritiku už Tomáš Král vydal prohlášení. "Hospodaření svazu a dceřiné společnosti vždy probíhalo a probíhá v souladu s platnými zákony, účetními předpisy a Stanovami ČSLH. Veškeré hospodaření, účetní závěrky, stejně jako rozhodovací a kontrolní mechanismy jsou pravidelně auditovány podle mezinárodních a českých standardů. Výsledky hospodaření jsou příslušným institucím plně k dispozici a jsem přesvědčen, že jsme v tomto směru nejúspěšnějším sportovním svazem v České republice," píše se v něm.

Na závěr připomeňme, že v sobotu se o novém šéfovi českého hokeje rozhodne mezi pěticí kandidátů: Otakar Černý mladší, Alois Hadamczik, Dominik Hašek, Bedřich Ščerban a Jiří Šlégr.

Související

Ilustrační fotografie.

Na reprezentaci může zapomenout. Jaškin v armádním dresu gratuloval ruským vojákům

Bývalý český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin vloni v létě přestoupil do Petrohradu. Nyní si zavřel podle všeho dveře do národního týmu úplně. Poslední zápas v základní části Kontinentální hokejové ligy (KHL) totiž odehrál v zelených armádních dresech připomínajících Den obránců vlasti, při kterém v rámci speciálního videa hokejisté Petrohradu včetně Jaškina popřáli k svátku ruské armádě. Stalo se tak téměř rok po začátku invaze této armády na Ukrajinu, čímž tak vypukl největší vojenský konflikt na evropském kontinentu od konce 2. světové války. 
Na reprezentačních dresech je aktuálně toto logo. Na jeho místo by se mohl vrátit státní znak.

Státní znak opět na dresech? Šéf hokeje Hadamczik by rád změnu stihl do MS v Praze

Téměř před pěti lety přišel český hokej s revolučním krokem, když z dresu české hokejové reprezentace zmizel státní znak a byl nahrazen novým logem lva, který se však stal terčem kritiky ze strany veřejnosti. Ta na novém logu nenechala nit suchou a nazývala ho například „zmoklou slepicí“. Nyní by chtěl aktuální šéf českého hokeje Alois Hadamczik na dresy národního týmu zase vrátit znak a uspokojit tím tuzemské hokejové fanoušky. Ti by měli poprvé nové dresy spatřit na českých reprezentantech v příštím roce během domácího mistrovství světa. 

Více souvisejících

Hokej ČR hokej

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Veronika Bílková

15 let po zákazu kazetová munice dál zabíjí civilisty. Expertka na humanitární právo popsala důvody

Uplynulo více než 15 let od chvíle, kdy se více než stovka zemí z celého světa, včetně České republiky, na konferenci v irském Dublinu dohodla na přijetí Úmluvy o zákazu použití kazetové munice. Důvod, proč se v centru pozornosti ocitl tento typ zbraní, který do okolí rozptyluje velké množství menších náloží, spočívá v ničivých dopadech jejich užití na civilisty, vysvětluje profesorka Veronika Bílková v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze upozorňuje, že navzdory rychlému sjednání a přijetí dohody zůstávají stranou hlavní vojenské mocnosti, což představuje hlavní důvod, proč je kazetová munice nadále používána v ozbrojených konfliktech, včetně toho na Ukrajině, kde ji masivně využívá ruská armáda.      

včera

Max Verstappen v Bahrajnu, 2023

F1: VC Španělska a Verstappen opět školil konkurenty. Mercedes všechny překvapil

Max Verstappen z týmu Red Bull v grandiózním vystoupení ovládl Velkou cenu Španělska a navýšil tak svůj náskok v celkovém pořadí mistrovství světa Formule 1. V dramatickém souboji o druhé místo se mezi sebe pustili oba jezdci týmu Mercedes, britská ikona Lewis Hamilton a mladý talent George Russell. Nakonec to byl Hamilton, kdo se přes svého kolegu prosadil a dojel na druhé pozici.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

včera

včera

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

včera

včera

Rusko v noci opět ostřelovalo Ukrajinu. Zemřelo dvouleté dítě

Při ruském útoku v jihovýchodním ukrajinském městě Dněpr bylo zraněno více než dvacet lidí a zemřelo teprve dvouleté dítě. Informuje o tom Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy