Hadamczik našel náhradu za Nedvěda. Generální manažeři reprezentace budou hned dva

Před nedávnem se objvila informace o tom, že se po čtyřech letech se rozhodl ve funkci generálního manažera hokejové reprezentace Petr Nedvěd. Nyní už je známa náhrada za něj. Zatímco však dosud tuto funkci obssazoval jen jeden člověk, nově budou tento post hned dva bývalí čeští hokejoví reprezentanti Martin Havlát a Marek Židlický, přičemž druhý jmenovaný by měl být asistentem toho prvního.

Oba noví funkcionáři budou v roli generálních reprezentačních manažerů minimálně až do konce sezóny 2023/24, do kdy se svazem podepsali smlouvu. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) přihlédl k tomu, že oba ddva se těší u hráčů velkého respektu a kromě toho oba dva se znají i s manažery několika klubů NHL. Zároveň v jejich prospěch hovoří ta skutečnost, že vědí o výkonnosti hráčů v zámoří a že spolu s nimi mají velice dobré vtahy.

"Vybral jsem kluky na základě vlastních zkušeností. Jak Martina Havláta, tak Marka Židlického perfektně znám, zažil jsem s nimi jenom výborné věci," řekl pro server isport.cz šéf českého hokeje Alois Hadamczik, proč padl výběr zrovna na tuto dvojici.

Jak Havlát (41), tak Židlický (45) mají za sebou bohatou hráčskou kariéru v zámoří a v reprezentačním dresu se postarali i o zlaté medaile z mistrvství světa. Havlát byl v týmu mistrů světa z roku 2000, Židlický pak byl světovým šampionem v roce 2005.

Jejich nejnovějšími úkoly v této nové funkci nyn pro ně budou pozorovat české legionáře v zámoří a i v dalších zahraničních ligách a poznatky pak budou předávat hlavnímu trenérovi Karimu Jalonenovi, s nímž budou v těsném kontaktu. Právě za Jalonenem půjde ta největší zodpovědnost při sestavování mužstva. Dosud to bylo tak, že zodpovědnost za mužstvo měl právě generální manažer Petr Nedvěd.

"Uplatníme cestu, kdy za národní tým je zodpovědný kouč. Kari Jalonen vybírá sestavu a generální manažeři dávají doporučení. Hlavním smyslem jejich činnosti bude poskytnout report trenérovi o stavu hráčů. Marek Židlický si vezme na starost sportovní stránku a Martin Havlát diplomatickou třeba v podobě komunikace s kluby NHL," řekl k tomu Hadamczik pro server sport.cz.

Dodejme ještě, že Židlický bude kromě generálního manažera národního týmu působit také jako asistent kouče Radima Rulíka u juniorské reprezentace.

Související

Ilustrační fotografie.

Na reprezentaci může zapomenout. Jaškin v armádním dresu gratuloval ruským vojákům

Bývalý český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin vloni v létě přestoupil do Petrohradu. Nyní si zavřel podle všeho dveře do národního týmu úplně. Poslední zápas v základní části Kontinentální hokejové ligy (KHL) totiž odehrál v zelených armádních dresech připomínajících Den obránců vlasti, při kterém v rámci speciálního videa hokejisté Petrohradu včetně Jaškina popřáli k svátku ruské armádě. Stalo se tak téměř rok po začátku invaze této armády na Ukrajinu, čímž tak vypukl největší vojenský konflikt na evropském kontinentu od konce 2. světové války. 

Více souvisejících

Hokej ČR hokej

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 7 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Putin prozradil, kolik ruských vojáků bojuje na Ukrajině

Ve válce na Ukrajině bojuje téměř 700 tisíc Rusů, prozradil ruský prezident Vladimir Putin na pátečním setkání s vyznamenanými účastníky invaze, která trvá už déle než dva roky. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy