Hadamczik otočil. Nakonec i on bude kandidovat na šéfa českého hokeje

Přestože před několika dny se nechal bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik slyšet, že vzhledem k tomu, že se bude letos v červnu volit jen šéf Českého svazu lednho hokeje a že tak bude nadále zůstávat ve funkci současný výkonný výbor, nebude kandidovat na šéfa českého hokeje, nyní změnil názor. Na nejvyšší tuzemský hokejový post nakonec kandidovat bude.

Devětašedesátiletý hokejový expert, jenž si vedle koučování v hokeji už vykoušel i funkcionářskou pozici, oznámil své rozhodnutí v úterním rozhovoru pro internetový server deníku Sport.

"Rozhodl jsem se na základě zkušeností, které mám jak s vrcholovým sportem, tak s výkonnostním. Věřím tomu, že všechny nabyté zkušenosti, jak manažerské, tak trenérské, mohu předat ve prospěch celého hnutí. Delegátům chci nabídnout možnost nové cesty," uvedl v něm konkrétně Hadamczik, který v minulosti jako kouč reprezentace dovedl národní tým k bronzu na olympijských hrách v Turíně, na mistrovství světa i cenný kov získal pro český juniorský hokej.

Připomeňme, že se v červnu bude jednat o mimořádnou volební valnou hromadu, během níž se rozhodne pouze o nového šéfovi českého hokeje, jenž se tak stane nástupcem končícího Tomáše Krále. Ten ve své funkci, kterou zastává již od roku 2008, končí předčasně poté, co loni na podzim vyšla najevo jeho předlistopadová spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou StB.

Hadamczik pak není jediným zájemcem o tento ostře sledovaný post. Před několika dny se o své kandidatuře rozhodl bývalý reprezentační gólman s bohatou zkušeností z NHL a držitel zlaté olympijské medaile z Nagana Dominik Hašek. Jako o dalších možných kandidátech se v zákulisí hovoří o dalším olympijském vítězi z Nagana Jiřím Šlégrovi, šéfovi Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Aleši Pavlíkovi, členovi výkonného výboru svazu Bedřichu Ščerbanovi či o manažerovi Síně slávy českého hokeje Otakaru Černém.

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Česká hokejová "18" postoupila na Hlinka Gretzky Cupu do finále s Kanadou. V semifinále zdemolovala Finy

Zdá se, že se českému hokeji blýská na lepší časy. Tým dospělých sice dlouhodobě tápe, ale díky českým juniorům může hokejový fanoušek vidět světlo na konci tunelu. Nejenže letos zkraje roku „dvacítka“ vybojovala na svém MS stříbro, ale v těchto srpnových dnech se činí i „osmnáctka“. Ta od začátku tradičního Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi kosí soupeře vysokými výsledky (7:2 nad USA, 6:2 nad Německem) s výjimkou posledního zápasu ve skupině (prohra 2:4 se Švédskem) a nejinak tomu bylo i v semifinále. V něm zdemolovali svěřenci kouče Davida Čermáka Finy 8:2 a v neděli vpodvečer se utkají ve finále s Kanadou.
Ilustrační fotografie.

Hokejový svaz navštívili policisté z NCOZ. Zajímají se o hospodaření za Králova vedení

Když šéf českého hokeje Alois Hadamczik oznamoval ve čtvrtek odpoledne rozhodnutí výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) o Karim Jalonenovi, jenž tedy u národního A-týmu skončil a nahradil ho Radim Rulík, ještě netušil, že už tak těžký pracovní den se vyvine ještě v těžší. Během čtvrtečního odpoledne totiž svaz navštívili policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), jejichž cílem byly dokumenty týkající se hospodaření z doby, kdy českému hokeji vládl ještě Tomáš Král. 

Více souvisejících

hokej Alois Hadamczik

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Sergej Lavrov

Západ je říší lží, hřímal Lavrov v OSN. Odmítl mírový plán Ukrajiny i obnovení obilné dohody

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil ukrajinský mírový plán a nejnovější návrhy OSN ohledně obnovení černomořské obilné dohody za "nerealistické". Na tiskové konferenci, která následovala po týdnu intenzivní diplomacie během zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku, Lavrov obvinil Západ, že vede na Ukrajině válku proti Rusku a nazval ho "říší lží".

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

před 7 hodinami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Aktualizováno před 11 hodinami

před 15 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

před 16 hodinami

před 16 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy