Alois Hadamczik

Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Rozhodnuto. Hadamczik a spol. odvolali kouče Jalonena, národní A-tým bude trénovat Rulík

Až po třetím jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) v čele s Aloisem Hadamczikem padlo definitivní rozhodnutí o budoucnosti finského stratéga Kariho Jalonena u české hokejové reprezentace. Čekalo se ale už od samého začátku, že to dopadne tak, jak to nakonec dopadlo. Tedy jeho odvoláním. Skončil celý dosavadní realizační tým, který byl nahrazen tím, který pracoval dosud s juniory. Novým koučem hokejového národního A-týmu se stane dosavadní kouč „dvacítky“ Radim Rulík a k národnímu týmu se po roce vrací do role generálního manažera i Petr Nedvěd. 
Ilustrační fotografie.

O Jalonenovi stále není rozhodnuto, zřejmě ale pokračovat nebude

Stejně jako ve čtvrtek 8. června, tak ani začátkem tohoto týdne nebylo rozhodnuto o budoucnosti finského kouče Kariho Jalonena na lavičce hokejového národního A-týmu. Nejprve dostal generální manažer národního týmu Martin Havlát za úkol sepsat zprávu o tom, jakým směrem se chce reprezentace vydat v další sezóně, jejímž vrcholem bude světový šampionát v Praze a Ostravě. 
Alois Hadamczik

Jalonenovi zvoní hrana. Hadamczik a spol. o něm sice nehlasovali, dali ale úkol Havlátovi

Hned po vyřazení z historicky neúspěšného světového šampionátu v Rize a Tampere, kde český národní A-tým skončil až na osmém místě, bylo jasné, že se pod finským stratégem Karim Jalonenem výrazně rozviklá židle. Minulý týden ve čtvrtek předstoupil před výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) v čele s Aloisem Hadamczikem, který ale o něm nakonec nehlasoval. Naopak udělil úkol generálnímu manažerovi Martinu Havlátovi, a to vypracovat podrobnou zprávu o tom, jaký je plán směrem k domácímu světovému šampionátu v příštím roce. Rozhodlo se pak o konci finského asistenta Fredrika Norreny. 
Alois Hadamczik

MS se Čechům podle Hadamczika nepovedlo, hráči měli na víc. Čeká na Jalonenovu analýzu

Dalo se očekávat, že jeho hodnocení působení českého národního týmu na mistrovství světa nebude nijak pozitivní. Osmé místo je nejhorší v historii českého hokeje a podle šéfa Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika měli čeští reprezentanti ve složení, v jakém byli, na víc. Postrádal bojovnost a kreativitu. Bude tak proto nyní čekat na analýzu, kterou mu má předložit kouč Kari Jalonen a na základě ní bude výkonný výbor ČSLH řešit budoucnost trenéra u národního týmu. 
Alois Hadamczik, český hokejový trenér

Jalonen tuší, že národní tým mohl hrát lépe. Hadamczik žádá vysvětlení

Po čtvrtečním konci ve čtvrtfinále v pátek přistáli v Praze svěřenci kouče Kariho Jalonena. Ten v rozhovoru přiznal, že jeho tým mohl mít na víc než na konečné osmé místo, což je nejhorší umístění českého týmu na MS v historii. Nyní se podle všeho může Jalonen začít strachovat o pozici, jelikož se už šéf českého hokeje Alois Hadamczik nechal slyšet, že bude po něm žádat vysvětlení neúspěchu. A není sám, kdo je po tomto turnaji rozčarován. Ozval se totiž také věčný kritik poměrů v českém hokeji a zároveň majitel Pardubic Petr Dědek. 
Alois Hadamczik

Hadamczik dosáhl svého. Rozšiřuje se juniorská liga, nově bude čítat šestnáct účastníků

Navzdory hlasitým kritickým hlasům ze všech možných stran se tento týden ve středu rozhodlo o rozšíření juniorské ligy. Nově bude mít od sezóny 2023/24 šestnáct účastníků oproti dosavadním čtrnácti a podle hlavního iniciátora této změny, samotného šéfa českého hokeje Aloise Hadamczika, dojde díky tomu ke zkvalitnění soutěže. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) také během tohoto týdne rozhodl o zúžení dorostenecké extraligy z 24 týmů na 20. 
Ilustrační fotografie.

Na reprezentaci může zapomenout. Jaškin v armádním dresu gratuloval ruským vojákům

Bývalý český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin vloni v létě přestoupil do Petrohradu. Nyní si zavřel podle všeho dveře do národního týmu úplně. Poslední zápas v základní části Kontinentální hokejové ligy (KHL) totiž odehrál v zelených armádních dresech připomínajících Den obránců vlasti, při kterém v rámci speciálního videa hokejisté Petrohradu včetně Jaškina popřáli k svátku ruské armádě. Stalo se tak téměř rok po začátku invaze této armády na Ukrajinu, čímž tak vypukl největší vojenský konflikt na evropském kontinentu od konce 2. světové války. 
Na reprezentačních dresech je aktuálně toto logo. Na jeho místo by se mohl vrátit státní znak.

Státní znak opět na dresech? Šéf hokeje Hadamczik by rád změnu stihl do MS v Praze

Téměř před pěti lety přišel český hokej s revolučním krokem, když z dresu české hokejové reprezentace zmizel státní znak a byl nahrazen novým logem lva, který se však stal terčem kritiky ze strany veřejnosti. Ta na novém logu nenechala nit suchou a nazývala ho například „zmoklou slepicí“. Nyní by chtěl aktuální šéf českého hokeje Alois Hadamczik na dresy národního týmu zase vrátit znak a uspokojit tím tuzemské hokejové fanoušky. Ti by měli poprvé nové dresy spatřit na českých reprezentantech v příštím roce během domácího mistrovství světa. 
Alois Hadamczik

Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje byl zvolen Hadamczik

Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje byl zvolen Alois Hadamczik. Bývalý trenér reprezentace uspěl již v prvním kole dnešní volby, v níž získal 31 hlasů z 60 možných. Druhý Jiří Šlégr obdržel od delegátů 16 hlasů, třetí skončil s pěti hlasy Dominik Hašek. Devětašedesátiletý Hadamczik nahradí v čele hokejového svazu Tomáše Krále, který v polovině funkčního období rezignoval.
Alois Hadamczik

Hadamczik otočil. Nakonec i on bude kandidovat na šéfa českého hokeje

Přestože před několika dny se nechal bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik slyšet, že vzhledem k tomu, že se bude letos v červnu volit jen šéf Českého svazu lednho hokeje a že tak bude nadále zůstávat ve funkci současný výkonný výbor, nebude kandidovat na šéfa českého hokeje, nyní změnil názor. Na nejvyšší tuzemský hokejový post nakonec kandidovat bude.
Alois Hadamczik

Bude Hadamczik kandidovat na šéfa českého hokeje? Extrenér reprezentace se rozhodl

Osmnáctého června se koná mimořádná volební valná hromada Českého svazu ledního hokeje, na kterém se bude volit nástupce Tomáše Krále poté, co z funkce šéfa českého hokeje odejde. Stane se tak předčasně, neboť se rozhodl odejít k tomuto datu loni na podzim poté, co vypukla jeho kauza týkající se spolupráce s vojenskou kontrarozvědkou StB. Dlouho se před tím mlubvilo jako o možném kandidátovi na dalšího šéfa českého hokeje o bývalém reprezentačním kouči Aloisi Hadamczikovi. Ten však v úterý nechal slyšet, že do boje o post nejvyššího bosse českého hokeje nakonec nepůjde.
Alois Hadamczik

Extrenér reprezentace Hadamczik: O Králově minulosti jsem měl tušení, změna musí přijít

Hokejový trenér Alois Hadamczik je znám jako dlouhodbý kritik poměrů v Českém hokeji a na působení Tomáše Krále v čele svazu má takový, že už deší dobu volá po změně. O to raději by změnu přivítal nyní, kdy se do veřejného prostoru dostala zpráva o možné spolupráci Tomáše Krále s StB v době, kdy byl na vojně. Tehdy měl podle zjištění deníku Sport nejen donášet na svého nadřízeného, ale i udat kolegu vojína za jeho styky s lidmi z kapitalistických zemí.
Alois Hadamczik v pátek skončil ve funkci trenéra Komety Brno

Hadamczika v Brně vystřídá majitel klubu Zábranský

Brno - Po páteční prohře s trápícím se Litvínovem skončil u hokejistů Komety Brno kouč Alois Hadamczik. V sobotu je už znám jeho nástupce, ovšem překvapivé je to, že to nebude žádný trenér, ale přímo majitel brněnského klubu, který ho ve funkci nahradí. Trénovat brněnské hokejisty tak bude do konce této sezóny Libor Zábranský. Jeho asistenty budou i nadále Kamil Pokorný a Karel Beran. Změna v realizačním týmu nastala, jak už bylo výše zmíněno, po porážce s Litvínovem před vlastním publikem 1:6. Připomeňme, že pro Kometu to byla již sedmá porážka během osm duelů a z první šestice se tak propadla až na hranici pro vstup do play-off.
Alois Hadamczik

Pět věcí, které by Hadamczikovi neprošly. Ustojí to Růžička?

Praha - Hokejové mistrovství světa už je minulostí. Pro český hokej skončilo určitě lépe, než to, které Praha hostila před 11 lety. Jenže i přesto nemůže být trenér Vladimír Růžička spokojený. A kdyby byl na jeho místě Alois Hadamczik, spousta věcí by mu rozhodně neprošla.
Alois Hadamczik, možný budoucí akcionář jabloneckého klubu

Bývalý hokejový kouč Hadamczik do fotbalového Jablonce? Měl by se stát jedním z majitelů Peltova klubu

Jablonec - V posledních dnech se mluví v českém fotbalovém zákulisí o tom, že fotbalový klub Baumit Jablonec, jenž v současnosti vlastní nynější šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, změní majitele. Samotný Pelta už v předchozích dnech oznámil, že ve hře o to, kdo nakonec bude klub vlastnit, jsou dva akcionáři z nichž jeden je podle anonymních zdrojů pocházejících ze sídla českého fotbalu na Strahově bývalý hokejový kouč Alois Hadamczik. Nejmenovaní lidé z Fotbalové asociace ČR (FAČR) totiž médiím prozradili, že se v poslední době objevuje ve strahovském sídle této asociace Alois Hadamczik celkem často. V současnosti je stále většinovým vlastníkem Severočechů Miroslav Pelta se svými 80 procenty klubových akcií. I přes nynější spekulace však nechce Pelta veřejnosti zatím prozradit, kdo by měl zanedlouho stát v čele v současnosti třetím týmu ligové tabulky.
Alois Hadamczik

Alois Hadamczik končí u hokejové reprezentace!

Praha - Den poté, co skončily Zimní olympijské hry v Soči, kde český hokejový tým skončil ve čtvrtfinále, oznámil trenér národního týmu Alois Hadamczik, že na svůj post se rozhodl rezignovat. Podle jeho slov nechce čelit tlaku ze stran médií na jeho osobu. Řekl to pro ostravské Hitrádio Orion.

Aktuálně se děje

před 56 minutami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

včera

Edgars Rinkévičs

Putin maskuje zvěrstva, reaguje Lotyšsko na jeho slova o "prasáctví"

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs označil hrozby ruského prezidenta za pokus o zastrašování a snahu zamaskovat ruská "zvěrstva" na Ukrajině. Vladimir Putin kritizoval zacházení s ruskojazyčnými občany v Lotyšsku a naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.  

včera

včera

Počasí: Přijde obleva a změní situaci na českých řekách, avizují meteorologové

Po sněhové nadílce o uplynulém víkendu a následných mrazech se v Česku čeká obleva, která změní situaci na tuzemských vodních tocích, upozorňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy