Ve čtvrtek pokračovala v Chomutově duelem s Německem v přípravě na blížící se mistrovství světa, které se letos uskuteční ve Finsku. Naše západní sousedy nakonec výběr kouče Kariho Jalonena v rámci Euro Hockey Challenge porazili 6:2, přičemž se o toto vítězství postaralo hned šest různých českých střelců. Jubilejní 2000. zápas české reprezentace tak tedy dopadl více než dobře. S Německem se Češi utkají ještě jednou a to v pátek ve tři odppoledne.
Od začátku bylo v zápase vidět, kdo bude tahat po většinu času za delší konec provazu. Už po sedmi minutách hry se Češi mohli dostat do první velké příležitosti, konkrétně se do ní snažil dostat Smejkal, ovšem puk od Černocha k němu po rychlém protiútoku nedoputoval. Poté se snažil o překonání gólmana Lukeše, když bekhendem zakončoval Karachun. Až v 10. minutě se podařilo Čechům poprvé v zápase rozvlnit německou síť, když Krejčík z mezikruží, kam dostal kotouč od Černocha zpoza branky, překonal brankáře Treutlea, 1:0 pro Česko.
Českému výběru se záhy podařilo zvýšit na 2:0, když se tentokrát z pravého kruhu trefil Kllapka, jenž umístil kotouč do míst nad lapačku německého gólmana. Právě Klapka se tak dostává na sznam těch nováčků v národním týmu, kteří se zároveň můžou radovat z prvního gólu v reprezentaci.
I v dalším průběhu zápasu se Čechům dařilo navyšovat své vedení. Nejprve se ve 23. minutě využila přesilovka, během které Blümel našel na levém kruhu Černocha a ten tak zvýšil na 3:0. Jen 72 vteřin pak stačilo domácím k tomu, aby se radovali ze čtvrté přesné trefy. I v ní měl prsty Matěj Blümel, jenž tentokrát z otočky přihrál Holíkovi, jenž už byl nastartovaný směrem dopředu a jenž nakonec z levého kruhu zakončil.
Následně se podařilo po čase i Němcům zahrozit. Lukeš měl co dělat, aby mu po jedné ze střel kotouč nepropdal skrz betony až za brankovou čáru. Naštěstí ho ale stačil zakrýt včas před Jentzchem a Pfaffengutem. Poté se do dalšího zakončení dostal opět Karachun, ovšem ani tehdy gólman Lukeš nebyl překonán. Navíc pak Němci přečkali i početní nevýhdu, když na trestné lavici seděl Münzenberger.
I v úvodu závěrečné části hry měl co na práci český brankář Lukeš. Nicméně byli to opět Češi, kterým se podařilo opět navýšit skóre, když k úchvatnému brejku až z vlastního pásma sáhl ve 45. minutě Zdráhal, který ho zakočil navíc parádní střelou z levého kruhu, 5:0.
Radost z pětigólového vedení ale trvala jen 77 vteřin. To po Volkově přihrávce totiž skóroval Wagner a tak ani v tomto přípavném zápase Češi neoodešli ze zápasu s čistým kontem. 5:1. Navíc se za chvíli o druhý německý gól, jenž padl v přesilovce, postaral Schmölz.
Poslední slovo ale přeci jenom měli Češi. I když nejprve Blümel při své akci neuspěl, v 54. minutě se ale nemýlili ze své pozice před brankou Flek a ustanovil tak skóre na konečných 6:2.
Konečný výsledek zápasu Euro Hockey Challenge v Chomutově (14.4.2022):
Česko - Německo 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)Branky a nahrávky: 10. Krejčík (Černoch, Fridrich), 12. Klapka (P. Zdráhal), 23. Černoch (Blümel, Jiříček), 24. P. Holík (Blümel, Jordán), 45. P. Zdráhal, 54. Flek (Smejkal, Kodýtek) - 47. Wagner (Volek, Blank), 49. Schmölz (Höfflin). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3852.
Sestavy:
Česko: Š. Lukeš - Ščotka, Jordán, L Zábranský ml., Krejčík, Jiříček, Sklenička, Budík, L. Kaňák - Cienciala, P. Holík, Blümel - O. Beránek, Černoch, Fridrich - Smejkal, Kodýtek, Flek - Klapka, Hladonik, P. Zdráhal. Trenér: Kari Jalonen
Německo: Treutle - Ankert, Bender, Fohrler, Münzenberger, Hüttl, Wagner, Huss, Rogl - Soramies, Pietta, Höfflin - L. Braun, Fleischer, Schmölz - Jentzsch, Blank, Karachun - Volek, Pfaffengut, Rutkowski. Trenér: Toni Söderholm
Aktualizováno 25. května 2025 23:17
Související

Extraliga play off 2025: Pardubice se ve třetím zápase finále ujímají vedení nad Kometou 2:1

Zemřel legendární Stanislav Neveselý, muž který přivedl československé hokejisty k poslednímu zlatu v éře společného státu
Aktuálně se děje
včera

Dva prvoligové týmy oznámily své nové trenéry. Boleslav bude trénovat Majer, Slovácko Kameník
včera

Češi zvládli další duel kvalifikace na MS, po Faerských ostrovech a Gibraltaru vyhráli nad Černou Horou
včera

Velký třesk byl největší explozí v celém vesmíru, která ale byla ta druhá? Vědci na to náhodou přišli
včera

Elon Musk smazal příspěvky týkající se konfliktu s prezidentem Trumpem
včera

Blažek pozastavil členství v ODS. Po bitcoinové kauze rezignoval i na vedení jihomoravské organizace
včera

Jakákoliv odveta v této válce už se dá odůvodnit téměř čímkoliv a příkopy mezi znesvářenými stranami se dále prohlubují, říká Řepa pro EZ
včera

Německo se chystá na masivní ruské útoky. Postaví protiatomové bunkry, na obranu dá desítky miliard eur
včera

Nadzvukové létání se po 20 letech vrací. Je ale potřeba vyřešit zásadní problém
včera

Zelenskyj se chce za týden setkat s Trumpem
včera

Rusko po masivním útoku na Ukrajinu obvinilo Kyjev z odkladu rozsáhlé výměny zajatců
včera

Zkáza Hitlerovy námořní pýchy. Krátký, ale nezapomenutelný příběh Bismarcku
včera

Ukrajina sestřelila ruský stíhací letoun Su-35 v Kurské oblasti
včera

Pandemická generace: Jak covid-19 zanechal dlouhodobé stopy na dětech
včera

USA jsou zranitelné víc, než si myslely. Ukrajinský útok drony odhalil slabinu americké obrany
včera

Evropa se připravuje na kybernetickou katastrofu: EU posiluje spolupráci s armádami, průmyslem a NATO
včera

Souboj Trumpa s Muskem není jen obyčejná hádka. Bílému domu může pořádně zavařit
včera

Největší útok na Charkov od začátku války: Starosta hovoří o „otevřeném teroru“
včera

Ani předpověď počasí na víkend není bez bouřek. Teplejší bude sobota
6. června 2025 21:48

Novinka ohledně důchodů se osvědčuje, hlásí ministerstvo
6. června 2025 20:56
Podvodníci přišli s novou metodou na WhatsAppu. Zneužívají důvěry v kamarády
S podvody na komunikační platformě WhatsApp se v poslední době roztrhl pytel. Uvědomují si to i sami podvodníci, což ukazuje jejich nová metoda, na kterou upozornila policie. V případě, že ji dotyčný odhalí, hrozí mu ztráta účtu.
Zdroj: Jan Hrabě