Král o Dědkovi: I on je stíhaný. Najevo mezitím vyšel střet zájmů odstoupivšího šéfa

Dalo se čekat, že reakce na slova majitele hokejových Pardubic Petr Dědek, který ve čtvrtek uvedl, že dává podněty policii k tomu, aby začala vyšetřovat Tomáše Krále a spol. a o tom, že servisní organizace Pro-Hockey Cz měla Královi půjčit až devět milionů korun, čímž tak poukázal na údajně pochybné hospodaření svazu pod Královým vedením, na sebe nenechá dlouho čekat. Král totiž ve své reakci zase připomněl, že právě Dědek je trestně stíhaným kvůli svému podnikání. Mezitím se ale podle sport.cz přišlo na Králův účet u Komerční banky šly podezřelé platby od hokejových subjektů a to i přesto co se vědělo, že ke konci května oficiálně skončí ve funkci.

"Považuji za nutné vyjádřit se k výrokům Petra Dědka ze dne 16. 6. 2022, ve kterých zpochybnil hospodaření ČSLH a oznámil, že v této souvislosti podal podnět Policii České republiky. Petr Dědek podal v minulosti takových podnětů a žalob několik, ať už ve vztahu k ČSLH, Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje (APK), nebo některým partnerům ČSLH. Z jeho pohledu je to obvyklý způsob, kterým se snaží prosadit svoje zájmy a umlčet oponenty," uvedl osmapadesátiletý právník Král ve svém nejnovějším prohlášení.

Dědek podle Krále pak nekandiduje do vedení hokejového hnutí především proto, že jak proti němu, tak i proti jeho firmám vedeno trestní řízení. "Řízení provádí policie v Liberci a hrozí mu až osm let odnětí svobody. Proto podle mě odstoupil ze sobotních svazových voleb. Pokud by totiž na nich byl představen jako kandidát na člena výkonného výboru, musel by odpovídat na různé dotazy delegátů. A samozřejmě by se ho někdo mohl zeptat, aby se k tomuto tématu vyjádřil," pokračobva Král v rozhovoru pro sport.cz.

Pro stejný server se následně opět ujal pomyslné rakety Petr Dědek a pokračoval tak ve slovním ping-pongu: "Před několika lety si dvě z mých společností objednaly reklamní služby u subjektů, které byly obviněny z rozsáhlého krácení daní. Podezření ze zapojení do podvodného řetězce se tak dotklo i mne jako statutárního orgánu obou společností. Žádného trestného činu jsem se ale nedopustil a v celé věci se cítím se svými společnostmi jako poškozený, když jsem za prokazatelně uhrazené prostředky obdržel z části vadně provedené služby. Ve vztahu k finančním orgánům je moje věc vyřešena a z ničeho mě ani nepodezírají. Mé společnosti vždy hradily své závazky ke státu řádně a včas, a to v řádu desítek miliónů korun ročně. I s ohledem na toto považuji mé obvinění za absurdní a věřím, že po provedeném prověření ze strany policie bude mé stíhání zastaveno."

Nyní bude mít Dědek podle všeho vedle současného probíhajícího trestního stíhaní dalším trable, jelikož Král nevyloučil, že i on podá na Dědka trestní oznámení. "Mohl jsem ho na něj podat už x-krát za pomluvu. Na rozdíl od něj vím, o čem mluvím, protože jsem trestní advokát. Vždy jsem ale dbal na to, aby se hokej a lidi kolem něj takovými věcmi nezabýval. Vyjádření pana Dědka už však překročila mez únosnosti. Jen zvážím, jestli ho podám k tomu již stávajícímu trestnímu stíhání, které na něj běží, nebo to podám na Městské státní zastupitelství," zakončil Král.

Král dostával na účet podezřelé částky od partnerských společností svazu

Jenže pro Krále není zdaleka konec všem problémům, které míří na jeho osbu a rozhodně tyto problémy bneskončí jeho odchodem z funkce. Server sport.cz totiž přišel na to, že na účtu Tomáše Krále, který má od roku 2013 u Komerční banky, přistálo hned několik podezřelých částek a to i tehdy, kdy už bylo jasné, že Král skončí ve funkci prezidenta. Je to ještě divnější o to, že  že tyto částky mu posílaly partnerské společnosti svazu.

Například od společnosti BPA vlastnící marketingová práva v českém hokeji mu byla poslána částka ve výši 190 575 Kč. Podle Krále se jednalo o částku za poskytnuté právní služby a rozhodně se nejednalo o jedinou takovou částku, která touto trasou putovala. „Požádali jsme Královu advokátní kancelář o právní analýzy, které pro nás prováděla doktorka Denisa Vacíková z jeho sdružení advokátů. Oslovili jsme právě je, protože jsou v oblasti erudovaní a dlouhodobě se jí věnují," uvedla k tomuto zjištění Králova střetu zájmů Jana Obermajerová, předsedkyně představenstva BPA.

Není to ale taktéž jediná podezřelá částka, která doputobvala ke Královi.Ještě podezřelejší je ta ve výši 1 579 050 Kč, kterou mu poslala pardubická firma Střída Sport. Ta má na starost pro změnu vybavení pro jednotlivé národní týmy.  V sms zprávě pro server sport.cz k tomu sám Král konkrétně napsal: "Ta vámi označená podivná platba od Střída sport, je za auto, které si ode mě pořídili. Pro mě je nepředstavitelné, že má někdo k dispozici moje účty, to jdu řešit na Komerční banku."

Ke zjištěným informacím se tak už dál vyjadřovat nehodlá, ovšem zůtsává i přes toto vysvětlení otázkou, proč mu hokejová firma uzavírající se svazem dodavatelské smlouvy posílá tolik peněz.

V pátek se pak pro server sport.cz k výše zjištěnému vyjádřil v prohlášení mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. „Považuji za nutné vyjádřit se k výrokům zpochybňujícím hospodaření ČSLH. Probíhá v souladu s platnými zákony, účetními předpisy a Stanovami ČSLH. Veškeré hospodaření, účetní závěrky, stejně jako rozhodovací a kontrolní mechanismy jsou pravidelně auditovány podle mezinárodních a českých standardů."

Související

Ilustrační fotografie.

Na reprezentaci může zapomenout. Jaškin v armádním dresu gratuloval ruským vojákům

Bývalý český hokejový reprezentant Dmitrij Jaškin vloni v létě přestoupil do Petrohradu. Nyní si zavřel podle všeho dveře do národního týmu úplně. Poslední zápas v základní části Kontinentální hokejové ligy (KHL) totiž odehrál v zelených armádních dresech připomínajících Den obránců vlasti, při kterém v rámci speciálního videa hokejisté Petrohradu včetně Jaškina popřáli k svátku ruské armádě. Stalo se tak téměř rok po začátku invaze této armády na Ukrajinu, čímž tak vypukl největší vojenský konflikt na evropském kontinentu od konce 2. světové války. 
Na reprezentačních dresech je aktuálně toto logo. Na jeho místo by se mohl vrátit státní znak.

Státní znak opět na dresech? Šéf hokeje Hadamczik by rád změnu stihl do MS v Praze

Téměř před pěti lety přišel český hokej s revolučním krokem, když z dresu české hokejové reprezentace zmizel státní znak a byl nahrazen novým logem lva, který se však stal terčem kritiky ze strany veřejnosti. Ta na novém logu nenechala nit suchou a nazývala ho například „zmoklou slepicí“. Nyní by chtěl aktuální šéf českého hokeje Alois Hadamczik na dresy národního týmu zase vrátit znak a uspokojit tím tuzemské hokejové fanoušky. Ti by měli poprvé nové dresy spatřit na českých reprezentantech v příštím roce během domácího mistrovství světa. 

Více souvisejících

Hokej ČR hokej

Aktuálně se děje

před 13 minutami

před 21 minutami

Aktualizováno před 24 minutami

před 27 minutami

před 39 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

Jihočínské moře, ilustrační fotografie.

Napětí v Jihočínské moři: Zajímá Čínu i USA, brzy tu hodlá cvičit ASEAN

Asijský blok Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) uspořádá první společné vojenské cvičení v Jihočínském moři. Podle stanice CNN půjde o nejnovější mnohostranné bezpečnostní cvičení v době rostoucího napětí a nejistoty v regionu. V Jihočínském moři se přou o moc zejména Washington s Pekingem, nicméně tato vodní plocha hraničí s břehy několika členských zemí ASEAN – a ty si nárokují svůj podíl.  

před 1 hodinou

před 2 hodinami

II. světová válka

Před 81 lety nacisté obklíčili Lidice, vypálili je do základů

9. a 10. června roku 1942 se v Československu odehrála jedna z nejtemnějších kapitol druhé světové války. Malé městečko Lidice, ležící nedaleko Prahy, bylo zcela vymazáno z mapy nacisty jako odvetná akce za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tento brutální čin se stal symbolem hrůzy a nespravedlnosti, kterou válka přinesla do životů mnoha nevinných lidí.

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Rusové předali Maďarsku válečné zajatce s ukrajinským občanstvím. Kyjevu nic neřekli

Ruská pravoslavná církev údajně zorganizovala předání 11 válečných zajatců zakarpatského původu Maďarsku. Bojovali na straně ukrajinských ozbrojených sil, přesto Moskva jejich navrácení nekoordinovala s Kyjevem. V zakarpatské oblasti žije výrazná maďarská menšina, která však má ukrajinské občanství. Bojovníci patrně pocházeli z řad tohoto etnika. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Boris Kollár

Slovensko míří k volbám, startuje kampaň. Politici si jdou po krku už delší dobu

Předseda Národní rady Slovenské republiky (NR) Boris Kollár v pátek vyhlásil konání předčasných parlamentních voleb na sobotu 30. září. Politické strany, hnutí a koalice musí 90 dní před dnem konání voleb podat kandidátní listiny a zaplatit kauci 17 tisíc eur. Ta se vrátí stranám, které ve volbách dostanou alespoň 2 % hlasů. Zveřejněním rozhodnutí o konání voleb ve sbírce zákonů začíná oficiální volební kampaň, uvedla TASR. Stalo se tak dnes. Kampaň může odstartovat, politici si ale jdou po krku už dlouho.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

I na stará kolena vypadá Schwarzenegger pořád drsně.

Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu

Bývalý hráč amerického fotbalu O.J. Simpson měl být původně obsazen do kultovní role zabijáckého robota Terminátora ve stejnojmenném filmu. Producenti ale měli dojem, že by mu nikdo neuvěřil, že může někoho zabít, prozradil v novém dokumentárním seriálu Netflixu americký herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Čína se dohodla s Kubou na vybudování špionážní stanice na ostrově

Čína se dohodla s Kubou na vybudování své špionážní stanice na ostrově. Píše o tom dnes deník The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na zdroje z americké administrativy. 

Zdroj: ČTK

Další zprávy