Češi další překvapení na turnaji juniorů nepřidali. S Američany prohráli jasně 0:7

Senzační výhra českého národního týmu hráčů do 20 let ve druhém utkání nad Ruskem 2:0 mohla české fanoušky navnadit na další zápas svěřenců kouče Karla Mlejnka a doufali, že by mohli něco podobného předvést i v úterý proti Američanům. Zpčátku to vypadalo velmi nadějně, neboť Čechům se dařilo udržet skóre 0:0 do konce první třetiny a ještě k tomu dokázali přidat několik svých šancí. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy se zámořskému týmu podařilo vstřelit rychle tři góly. K těm Američani přidali ještě další čtyři, navíc jim pomohli Češi svými vyloučeními a tak tedy nakonec hokejisté hvězd a pruhů vyhráli jasně a s přehledem 7:0

Pro české fanoušky nemohlo být žádným překvapením, že se trenér Karel Mlejnek rozhodl proti Američanům postavit na vlas stejnou sestavu jako ta, které se povedl husarský kousek a to v pondělí nad ránem středoevrospského času vyhrát 2:0 nad Ruskem. Od začátku zápasu byl vidět ze strany Čechů stejný recept, jakým se jim podařilo zaskočit právě Rusy. Tedy zahuštěný prostor ve středním pásm. I tak si ale gólman Pařík nemohl v úvodní třetině stěžovat na to, že nemá práci. Navíc mu pomohla v případě Yorkově střely i tyčka. Zmírnění amerického tlaku nepomohlo ani Raškovo vyloučení.

Naštěstí ale čeští obránci opět skvěle blokovali střely a to byl ten důvod, proč se stejně jako Rusům, ani Američanům nepodařilo v první třetině skórovat. Když k tomu všemu ještě připočteme fakt, že se Čechům dařilo nedostávat Američany do přečíslení a navíc je ještě vytlačovat do rohů kluziště a po zisku puku následně zamířit rychle do protiútoku, byla to vydařená úvodní třetina. Jeden z útočných výpadů dostal do šance Teplého, kterému ale zakončení nevyšlo.

Ve druhém dějství se začala miska vah překlápět čím dál více na americkou stranu, neboť to byli právě Američané, kteří se začali dostávat čím dál více do útoku. Vedle toho ještě výborně bruslili a přidali důrazu v osobních soubojích. To vše vyvrcholilo 26. minutou, kdy po Hellesonově prudké střele neudržel Pařík kotouč, jenž se ocitl za jeho zády a který po tlaku na brankoviště Američané nakonec dotlačili do sítě, 1:0 pro USA. Zanedlouho mohlo být pro Čechy veseleji, kdyby se z brejku podařilo skórovat Novákovi. Naknec ale přišel gól na druhé straně, když se trefil Zegras a tím tak začala zhasínat naděje Čechů na nějaký dobrý výsledek. Navíc o 146 vteřin později Američané zvýšili na 3:0 zásluhou Brinka.

Nebylo divu, že se Češi museli přeorientovat ze spíše defenzivějšího hokeje do toho útočnějšího. Museli začít více napadat Američany. Proti této taktice byla rychlost soupeře a tristní bilance Čechů při vhazování.

Češi postupem času tak přestávali hrát úplně, navíc čím dál více faulovali a kolikrát se nechávali vyloučit i zbytečně. Góly tak tedy na straně Američanů rychle přibývali, až se zastavily na sedmi. To vyhnalo z branky i gólmana Paříka, jehož tak nahradil Malík. Ten už žádnou branku nedostal a tak tedy Američani mohli slavit jasné vítězství 7:0.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (29.12.2020):

Skupina B:

ČR - USA 0:7 (0:0, 0:3, 0:4)Branky a nahrávky: 26. Brink (Berard), 34. Zegras (Thrun), 36. Brink (Beniers, R. Johnson), 47. Zegras (Faber, York), 49. Kaliyev (York, Zegras), 51. Caufield (Zegras, York), 51. Boldy (Zegras, Caufield)

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Kanada nedopustila překvapení. Po výhře nad Německem dokráčela k 28. titulu mistrů světa

Německá reprezentace si přála navázat na tu lotyšskou, která vybojovala v neděli odpoledne pro svou zemi historicky první medaili z MS a postarala se tak o překvapení turnaje v Tampere a Rize. Finále s favorizovanou Kanadou začala dobře, v zápase dokonce dvakrát vedla, podobně jako v utkání o bronz Lotyši nad Američany. Ale na rozdíl od Lotyšů už Němci postupem času ztráceli síly tak moc, že už ve třetí třetině nedokázali najít odpověď na rozhodující gól kanadského hrdiny Blaise a Toffoli s Laughtonem se pak postarali odskočení ve skóre na konečných 5:2. 
Ilustrační foto

Lotyši se dočkali zasloužené odměny. Po výhře nad Američany v prodloužení získali historický bronz

Malý, ale odhodlaný lotyšský národ zažívá v těchto dnech asi nejšťastnější období v historii. Postarali se o to jeho novodobí hrdinové, tedy hokejisté. Právě lotyšští reprezentanti v této hře se dočkali tolik kýženého historického úspěchu, když na letošním mistrovství světa došli až k medaili. Přestože má bronzovou hodnotu, pro Lotyše je jako zlatá. Největším národním hrdinou se stal Kristians Rubins, jenž nejprve zařídil prodloužení v duelu s Američany a v něm pak svou další přesnou trefou na 4:3 rozradostnil celé Lotyšsko. 

Více souvisejících

Hokej MS hokej

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy