Nečekaný přestup zaznamenala ve středu tuzemská hokejová extraliga. Opora hokejistů Komety Brno, kde strávila čtyři roky a jež je jedním z nejproduktivnějších hráčů soutěže, Američan Peter Mueller změnil dres. Nepřestoupil však někam do zahraničí, nadále ho fanoušci uvidí na tuzemských kluzištích, ovšem od příští sezóny v dresu Vítkovic.
Jaká opora bude Brnu scházet, o tom hovoří čísla. Vždyť bývalý hráč Phoenixu, Colorada a Floridy měl v Brně pokaždé v průměru více než bod na zápas a během dosavadních 193 extraligových duelů, do kterých nastoupil, zaznamenal 102 branek a 120 asistencí.
V sezóně 2020/21 se pak stal nejproduktivnějším hráčem extraligy, když tehd nasbíral celkem 64 kanadských bodů (29 gólů a 35 přihrávek), v té minulé pak měl o devět kanadských bodů méně, ale i tak byl nejproduktivnějším cizincem v extrarlize.
I proto ve Vítkovicích nyní neskrývají radost z tohoto podařeného transferu. "Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl. A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým, a nám se jej podařilo získat," uvedl konkrétně Roman Šimíček, vítkovický sportovní ředitel.
"Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem," doplnil ho majitel Vítkovic Aleš Pavlík.
Související
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
Aktuálně se děje
včera
Lepší penzijko. Vláda schválila změny ve spoření na důchod
včera
Tři děti utrpěly zranění při nehodě na D2. Policie apeluje na řidiče
včera
Jak se ledovec promění ve smrtící vlnu z bahna a vody? Odborník vysvětlil, co se stalo v Nepálu
včera
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
včera
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
včera
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
včera
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
včera
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
včera
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
včera
Norský král Harald V. zemřel
včera
Trump nařídil změnit název jezera Ontario na Americké jezero. Zvažuje přejmenování Atlantského či Tichého oceánu
včera
Počasí dnes: V Česku hrozí velmi intenzivní bouřky
27. srpna 2026 22:03
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
27. srpna 2026 20:36
Babiš jednal s předsedou Evropské rady Costou. Řešili spolu peníze
27. srpna 2026 18:36
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
27. srpna 2026 17:20
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
27. srpna 2026 15:59
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
27. srpna 2026 15:13
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
27. srpna 2026 14:50
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
27. srpna 2026 13:33
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
Vojenský soudce ve Spojených státech stanovil datum zahájení soudního procesu s Chálidem Šajchem Muhammadem a třemi dalšími muži obviněnými ze zosnování teroristických útoků z 11. září 2001. Proces byl naplánován na 5. června 2028, což je o 18 měsíců později, než navrhovala obžaloba. Původně požadovala začátek již v lednu 2027.
Zdroj: Libor Novák