Kde začínala česká snowboardistka? Na Moravě pi*o, píše oficiální web ZOH

Soči - Zimní olympijské hry v ruském Soči teprve dnes začínají a už mají za sebou několik trapasů. Jeden se ale přímo týká české sportovkyně Šárky Pančochové.

Pančochová bude Česko pod olympijskými kruhy reprezentovat ve slopestyle snowboardingu. Jako ostatní sportovci, i ona má na oficiálních stránkách olympiády vlastní profil. A v něm se můžete dočíst opravdovou perličku.

V části o jejích osobních informacích se píše, že začínala na sjezdovkách v horách Morava Pi*o. "Začala jezdit v 11 letech a zlepšovala své dovednosti na sjezdovkách v jejích domovských horách Morava Pico, Česká republika," píše se v doslovném překladu z oficiálního webu. Informaci měli autoři jejího profilu převzít z webu redbull.com.

V každém případě je na tomto případu vidět, že přepisovat informace bez jejich ověření se moc nevyplatí.

Související

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

ZOH - ranní přehled: Do programu olympijských her opět promluvilo počasí: nejen sjezdaři, ale i slalomářky včetně Ledecké si svůj závod odbydou ve čtvrtek. Pančochová i kvůli větru skončila až šestnáctá

Pchjongčchang - V noci z neděle na pondělí středoevropského času začal třetí den letošních Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu a i tentokrát promluvil do původně plánovaného harmonogramu Her silný vítr. Právě kvůli němu jednak o hodinu posunul start finále ženského slopestylu, kterého se zúčastnila i česká snowboardistka Šárka Pančochová, jež mimochodem postoupila do tohoto finále se všemi dalšími svými soupeřkami automaticky, když se pořadatelé rozhodli zrušit nedělní kvalifikaci (jak jinak než kvůli větru), jednak pak svého závodu nakonec nedočkali ani slalomářky včetně jedné z největších tuzemských medailových nadějí Ester Ledecké, která si tak na svůj start tato "zimní obojživelnice", jež vedle lyžování proozuje především snowboarding, až do čtvrtka. Tento závod se tak přesunul na stejný den jako již před tím závod sjezdařů, který se měl zase původně pro změnu konat v noci ze soboty na neděli českého času. Co se ale týče již zmiňované Šárky Pančochové, tak její finále slopestylu se tedy nakonec se zpožděním uskutečnilo, i tak ale bylo na jízdě české závodnice znát, že ji silný vítr vadí a nejen proto tak nakonec skončila až na 16. místě. Brzy ráno středoevropského času pak pokračovaly krasobruslařské závody družstev, kterým nakonec vládli Kanaďané.
Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea

ZOH - Přehled dne: Krasobruslařský rekord i automatický postup Pančochové. Jakš se zase radoval z prvního olympijského umístění v elitní desítce

Pchjongčchang - Po druhém dni právě probíhajících Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu se bude logicky v tuzemsku mluvit o stříbrné medaili, kterou pro české barvy vybojoval ve sprinterském desetikilometrovém závodě Michal Krčmář a pro českou výpravu je to tak po sobotním bronzu Veroniky Vítkové již druhý cenný kov z těchto jihokorejských Her. Není to ale jediné, co se během neděle v Pchjongčchangu událo, v akci byli samozřejmě i další čeští olympionici, respektive v jednom případě měli být. Snowboardistka Šárka Pančochová měla brzy nad ránem středoevropského času nastoupit v své disciplíně slopestylu ke kvalifikaci, ta se ale musela kvůli silnému větru zrušit a pořadatelé tak nakonec rozhodli, že všechny závodnice včetně té české postoupí automaticky přímo do finále, které je na programu v pondělí. To běžkař na lyžích Martin Jakš do skiatlonu dlouhého 30 kilometrů nastoupit musel a přestože začátkem letošní sezóny bral antibiotika, na vrcholnou akci se - jak vidno - připravit dokázal velmi dobře a vůbec poprvé na nějaké takovéto velké akci a tudíž i poprvé po dpěti kruhy se v závodě umístil do desátého místa, konkrétně na senzačním deváté pozici. Jinak v tomto závodě dominovali Norové, kteří brali všechny medaile, přičemž tím nejlepším Simen Hegstad Krueger, kterého nezastavil ani pád hned na začátku tohoto závodu. Na druhý olympijský den pak budou vzpomínat i Rusové. Právě jejich reprezentantka (nastupující ovšem coby "Olympijský sportovec z Ruska"), osmnáctiletá krasobruslařka Jevgenija Medvěděvová. Nejen, že v krátkém programu v rámci krasobruslařských závodech družstev posunula ruskou výpravu na průběžné druhé místo, ale vedle toho si ještě vylepšila svůj osobní rekord, když od rozhodčích za svou jízdu získala 81,06 bodu. V neděli se ale jely i závody v boulích, rycholbruslení či saních.

Více souvisejících

Šárka Pančochová (snowboarding) Olympijské hry 2014

Aktuálně se děje

před 39 minutami

SK Slavia Praha, stadion v Edenu

Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu

Ještě před několika týdny to vypadalo s fotbalovou pražskou Slavií růžově, málokdo ze slávistických příznivců si dovedl připustit, že si sešívaní nějak zkomplikují cestu za ligovým titulem. Na poslední dva ligové zápasy by ale nejraději zapomněli. Především proto, že se její náskok na druhou Spartu ztenčil už na pět bodů. Slavia navíc v posledních zápasech obdržela hned tři červené karty. Dvě z nich byly za blikance v podobě údajného plivnutí na soupeře ze strany Tomáše Chorého v duelu proti Plzni a za výlev vůči rozhodčímu Daliboru Černému ze strany Jana Bořila v závěru zápasu s Hradcem Králové. Přestože ani jednoho neminul či nemine disciplinární trest, oba si vyslechli interní klubový trest.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 6 hodinami

Agrofert

Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace

Zemědělský koncern Agrofert, který je úzce spjat s premiérem Andrejem Babišem, má podle rozhodnutí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) nárok na čerpání evropských dotací. Fond ve středu oznámil, že po právním posouzení shledal společnost jako způsobilého příjemce finanční podpory z unijních zdrojů, čehož si všimla i zahraniční média, jako server Politico.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Kanye West

Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil

Kontroverzní americký rapper Kanye West, v současnosti známý jako Ye, se zřejmě letos v létě skutečně představí českému publiku. Podle webu Page Not Found se na jeho vystoupení dohodla soukromá Chuchle Aréna Praha s produkční společností HUGO productions. Přestože oficiální program arény zatím o koncertu mlčí, ředitelka areálu Zuzana Rambová plány potvrdila s tím, že v umělcově vystoupení nevidí žádný problém.

před 8 hodinami

Petr Fiala

Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala

Bývalý předseda vlády Petr Fiala vyzval současného premiéra Andreje Babiše k okamžitému odvolání ministra kultury Oty Klempíře. Důvodem je kritika připravovaného zákona o médiích veřejné služby, který by měl podle návrhu zrušit stávající systém poplatků pro Českou televizi a Český rozhlas. Fiala považuje tento legislativní počin za nebezpečný a ohrožující nezávislost veřejnoprávních médií.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Írán, ilustrační foto

Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil

Americký prezident Donald Trump nedávno označil íránský režim za vážně roztříštěný. Toto tvrzení použil jako vysvětlení pro to, proč se Írán nezúčastnil druhého kola mírových rozhovorů v Pákistánu, kam se nedostavila íránská delegace. Bílý dům argumentuje, že právě nejednotnost vedení v Teheránu znemožňuje dosažení dohody o příměří.

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 14 hodinami

Jaro na Petříně

Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou

Nadcházející víkend nabídne převážně jasné až polojasné počasí, které v pátek a v sobotu přinese příjemné teploty dosahující až 21 stupňů Celsia. V severních a severovýchodních oblastech se mohou ojediněle vyskytnout přeháňky, přičemž v horských polohách se v závěru víkendu může objevit i sněžení. Neděle přinese citelnější ochlazení s denními maximy v rozmezí 10 až 15 stupňů a přechodnou oblačností.

včera

Energetika

Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí

Evropská unie hodlá snížit daně z elektřiny a nabídnout spotřebitelům nové pobídky k přechodu od vozidel a kotlů spalujících paliva. Tento plán je reakcí na energetickou krizi vyvolanou válkou v Íránu, která urychlila odklon ke čistému hospodářství. Brusel chce pomocí těchto opatření nejen snížit účty domácnostem, ale také podpořit konec závislosti na dovážených fosilních zdrojích.

včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou televizi CNN varoval před odkládáním jednání o ukončení ruské agrese. Přiznal, že pozornost mezinárodního společenství se nyní výrazně přesunula k válce v Íránu, což považuje za velké riziko pro svou zemi. Domnívá se, že vyjednávání o budoucnosti Ukrajiny nelze podmiňovat tím, až skončí konflikt na Blízkém východě.

včera

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou

Německý ministr obrany Boris Pistorius představil první komplexní vojenskou strategii Bundeswehru, která reaguje na zásadní proměnu bezpečnostní situace v Evropě. K těmto změnám přispěl ruský útok na Ukrajinu, napětí ve vztazích s USA a aktuální konflikt na Blízkém východě. Berlín se nyní snaží jasně vytyčit svůj nový vojenský kurz, aby odpovídal aktuálním výzvám.

Aktualizováno včera

Demonstrace na podporu veřejnoprávních médií Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel

Tisíce studentů po celé České republice symbolicky minutu před dvanáctou opustily své učebny, aby vyjádřily svůj nesouhlas s vládním návrhem na zrušení koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní média. Tato masová akce, organizovaná iniciativou Média nedáme!, se uskutečnila ve středu a zapojily se do ní desítky vzdělávacích institucí napříč celou zemí, od Aše až po Krnov.

včera

Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky

Německá letecká společnost Lufthansa ruší 20 000 evropských letů na krátké vzdálenosti během letní sezóny. Důvodem jsou prudce rostoucí ceny leteckého paliva, které činí mnoho spojů pro firmu ekonomicky nevýhodnými. Cena paliva se od začátku konfliktu mezi USA, Izraelem a Íránem zdvojnásobila, protože se zpomalila jeho produkce a doprava na Blízkém východě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy