Herning – Představení na mistrovství Evropy v házené se českému výběru příliš nepovedlo. Po dvou prohrách a jedné remíze v základní skupině pro ně turnaj skončil. Domů je přitom poslali domácí.
Pokud by naši hráči dokázali s tradičně silným Dánskem uhrát alespoň bod, mohli se radovat z postupu do vyřazovacích bojů. Tahle možnost ale byla samozřejmě jen v oblasti snů a teorií a prohra 33:29 tudíž nikoho překvapit nemohla.
Dlouho čeští házenkáři nicméně drželi s obhájci titulu krok a ještě před koncem prvního poločasu to vypadalo na překvapivě vyrovnanou partii. Jenže pak začala dánská mašina šlapat na plný pln a rychlými góly v závěru úvodní půle v podstatě rozhodla o vítězi.
Až do konce utkání totiž Dáni náskok nepustili a Čechům navíc ke konci zápasu začali docházet síly. Pořád se snažili, bojovali, ale proti tak silnému výběru to zkrátka bylo málo. S turnajem se proto Češi rozloučí už po základní skupině.
Plakat nad nevydařeným vystoupením ovšem můžou pouze fanoušci. Že porazí Dány sice nikdo nečekal, ale prohrát s Rakouskem a jen tak tak remizovat s Makedonci prostě není vizitka týmu bojujícího o medaile.
Související
Rezignace dvou členů ve vedení i samotného šéfa. Česká házená provedla noční vyúčtování
Rána pro český sport! Kvůli koronaviru házenkáři odřekli účast na MS
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
12. března 2026 21:04
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
12. března 2026 20:13
Karel III. promluvil ke Commonwealthu. Republikáni protestovali kvůli Andrewovi
12. března 2026 19:22
Obchody začínají upozorňovat, jak bude otevřeno o Velikonocích
12. března 2026 18:46
Pavel a Babiš budou jednat o rozpočtu či bezpečnostní situaci
12. března 2026 18:11
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
Česko by jako členská země i za vlády Andreje Babiše (ANO) mělo plnit spojenecké závazky v rámci Severoatlantické aliance. Tlak v tomto ohledu vyvíjejí zejména Američané, kteří již reagovali na to, jak vypadá schválený státní rozpočet na rok 2026. Poslanci jej odsouhlasili ve středu.
Zdroj: Jan Hrabě