MS v biatlonu: Na programu poslední závody, za rok se světová elita sejde v Česku

Česká výprava je na končícím mistrovství světa v německém Oberhofu stále bez medaile, nic na tom nezměnily ani nadějné výkony v sobotních štafetách. Za rok se třeba bude dařit lépe, reprezentanty čeká výhoda domácího prostředí. 

Čeští muži v sobotu zaznamenali nejlepší výsledek na probíhajícím MS, když se umístili hned za stupni vítězů na čtvrtém místě. Dnes bude pětice reprezentantů v akci v závěrečných hromadných závodech. Muži budou podle programu soupeřit od 12:30, ženy se postaví na start v 15:15. 

Biatlonisté si následně užijí zasloužený odpočinek před další zastávkou Světového poháru, která proběhne ve dnech 2. až 5. března v Novém Městě na Moravě. V plánu jsou sprinty, stíhací závody a závody smíšených týmů, konkrétně dvojic i čtveřic.

Půjde o generálku na příští světový šampionát, jehož pořadatelem bude právě areál ve městě na Vysočině. Ustkuteční se ve dnech 5. až 18. února 2024.

Pořadatelství vrcholné sportovní akce peněžně podpořila i současná vláda. Nedávno na jednání schválila uvolnění 75 milionů korun z rozpočtu Národní sportovní agentury jako finanční podporu organizace.

Související

Biatlon (ilustrační foto)

Český biatlon povede i nadále Hamza. Koučem mužské reprezentace pak bude Málek

Pro další čtyřleté funkční období byl do čela Českého svazu biatlonu zvolen Jiří Hamza. Během sobotní valné hromady o tom rozhodli členové svazu, když pro něj hlasovalo 97 delegátů z celkových 104 s platnými hlasy. Během této valné hromady se taktéž rozhodlo o složení realizačních týmů v českém biatlonu pro příští sezónu a tak nově mužský biatlonový tým povede coby kouč Michael Málek, který se do této funkce vrací po čtyřech letech. Zároveň u mužů bude trénovat střelbu olympijský šampion ve sportovní střelbě a manžel české olympijské vítězky ve stejném sportu Kateřiny Emmons Matthew Emmons.

Více souvisejících

Biatlon Nové Město na Moravě Markéta Davidová Michal Krčmář (biatlonista)

Aktuálně se děje

před 51 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 6 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Historie slovenských prezidentů má jednu anomálii. Mandát za 31 let obhájil jediný

Do kroniky slovenských prezidentů se dnes začne zaznamenávat šestá kapitola. Peter Pellegrini se v sobotu ujímá úřadu po Zuzaně Čaputové, jediné ženě, která prozatím byla hlavou státu. Historie prezidentů u našich východních sousedů má ještě jednu anomálii. Jen jeden z nich za 31 let obhájil mandát. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy