Až do června roku 2027 má vést fotbalisty Manchesteru United jako trenér devětatřicetiletý Portugalec Rúben Amorim, přičemž součástí dohody mezi ním a anglickým velkoklubem je opce na další rok. Podle dohody s vedením klubu přebere Manchester United během nadcházející reprezentační přestávky 11. listopadu. Do té doby povede tým jako trenér dosavadní asistent Ruud van Nistelrooij. Ten vedl tým už o posledním víkendu proti Chelsea, na lavičce bude i proti Leicesteru a v týdnu i proti PAOK Soluň.
Že se právě Rúben Amorim stane novým lodivodem Rudých ďáblů, o tom ve svém prohlášení informoval veřejnost samotný klub. "Rúben je jedním z nejtalentovanějších mladých trenérů v Evropě, dosáhl úspěchů jako trenér i během hráčské kariéry. K týmu se připojí po vyřízení pracovních víz a po splnění zbývajících povinností vůči svému klubu," uvedl konkrétně v onom prohlášení.
Podle Sportingu Lisabon, tedy dosavadního zaměstnavatele Rúbena Amorima, by součástí tohoto transferu mělo být i odstupné ve výši 11 milionů eur (v přepočtu zhruba 280 milionů korun), na provizích pak portugalský celek vydělá dalších 1,66 milionů eur (zhruba 42 milionů korun).
Především kvůli mizerným výsledkům z poslední doby se před nedávnem rozhodl Manchester United ukončit spolupráci s Erikem ten Hagem, který nejprve loni s týmem skončil na nejhorším místě vůbec v klubové historii v rámci anglické ligy, konkrétně na osmém, nyní se klub z Old Trafford pohybuje na ještě daleko horším čtrnáctém místě.
Prakticky hned poté se spekulovalo nejvíce o Amorimovi jako o největším favoritovi na uvolněný post. Nakonec se opravdu stává již šestým trenérem po konci legendárního Sira Alexe Fergusona, který je nejúspěšnějším trenérem anglické ligy vůbec. Mimochodem, Rúben Amorim se stane nejmladším koučem tohoto klubu od roku 1955.
Připomeňme, že bývalý reprezentant a záložník Benficy Lisabon Amorim trénoval Sporting Lisabon od jara 2020, přičemž se mu s ním v následující sezóně povedlo dojít k prvnímu ligovému titulu po 19 letech. Rok na to pak vedle ligy ovládl i Portugalský pohár a jednou triumfoval i v Superpoháru. V aktuální sezóně 2024/25 se může Sporting Lisabon pyšnit plným bodovým ziskem.
Poprvé se Amorim na lavičce Manchesteru United představí v plné polní 24. listopadu proti Ipswichi, české fanoušky bude jistě zajímat, že se Rudí ďáblové představí na hřišti Plzně v rámci Evropské ligy, a to konkrétně 12. prosince.
Aktualizováno 20. července 2026 0:06
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
Související
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
Manchester United už nevede kouč Ten Hag. Klub dočasně přebírá Van Nistelrooij
Aktuálně se děje
před 48 minutami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
Jmenování Eda Milibanda novým britským ministrem zahraničí vyvolalo ostrou reakci ve Bílém domě. Nově nastoupený ministerský předseda Andy Burnham provedl při svém příchodu do úřadu změny ve vládě, v rámci nichž nahradil spojence svého předchůdce Keira Starmera a do jedné z nejvýznamnějších funkcí posadil právě bývalého lídra Labouristické strany a zastánce ochrany klimatu a čistých nulových emisí.
Zdroj: Libor Novák