Ukrajinská mašina Kličko vyhrál na body a vydělal 332 milionů. Povětkin tak Putinovi dárek k narozeninám nedal.

Moskva – Ukrajinský boxer Vladimir Kličko bude i dále držitelem titulů mistra světa v těžké váze organizací WBO, IBF, IBO a WBA. Jeho devět let trvající neporazitelnost neprolomil ani ruský tvrďák a olympijský vítěz z Atén Alexandr Povětkin.

Ukrajinsko-ruské souboje mají vždy něco do sebe. A když jde ještě o box, tak je to teprve vyhecované. Slovní přestřelky před zápasem, ani podpora většiny diváků v moskevské hale ale Povětkinovi nepomohly a s Kličkem prohrál jednoznačně na body.

Zápas hraný na dvanáct kol se lámal přibližně v polovině. Povětkin se poprvé v profesionální kariéře ocitl na zemi. Celkově se z ringu musel zvedat čtyřikrát. Kličko vyhrál u všech tří rozhodčích na body 119:104.

Kličko si díky vítězství přijde na velmi pěkné peníze. 13 milionů eur (přibližně 332 milionů korun) je nejvyšším honorářem Ukrajincovi kariéry. Povětkin tak svému prezidentovi Vladimíru Putinovi dárek k pondělním narozeninám nedal.

Související

Více souvisejících

Vladimir Kličko Vladimír Putin Alexander Povetkin (boxér)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy