Ostrava – Bojovaly, se soupeřkami dlouho držely krok, přesto se nakonec musely české florbalistky sklonit před skvěle hrajícími Švédkami, které vyhrály vcelku přesvědčivě 2:9.
Češky přitom od úvodního hvizdu hrály velmi aktivně, tlačily a od vedení je dokonce několikrát dělila pouze nepoddajná branková konstrukce. Švédky se tím ovšem nenechaly zaskočit a i s trochou štěstí do konce první třetiny odskočily na rozdíl dvou gólů po zásazích Jakobssonové a Mattsonové.
Rekordní návštěvnost téměř pěti tisíc lidí však hnala domácí hráčky kupředu a ty navzdory očekávání dokázaly krátce po začátku druhé třetiny srovnat skóre, když se dvakrát po sobě trefila Jarolímová. Jenže pak se projevila hlavní síla Seveřanek, jež si výsledek zápasu zkušeně pohlídaly.
Ztrátou vedení se nenechaly rozhodit, začaly si postupně budovat tlak a brzy se logicky dostavily i branky. V druhé třetiny dokázaly Švédky skórovat čtyřikrát, ve třetí třikrát a bylo jasné, že na domácí půdě si celý turnaj dobře hrající Češky finále zkrátka nevyzkouší. V tom se stejně jako loni střetnou Švédky s Finkami.
Na náš výběr nicméně zbylo alespoň utkání o třetí místo, v němž české florbalistky už po druhé na šampionátu změří síly s nepříjemným Švýcarskem. Utkání startuje v neděli od 12:30.
Související
České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz
První medaile z MS po sedmi letech. Čeští florbalisté získali v Helsinkách bronz
Aktuálně se děje
včera
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
včera
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
včera
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
včera
Irák zasáhl blackout. USA vyzvaly občany k evakuaci
včera
Válka v Íránu vráží klín mezi USA a EU. Madrid se bouří proti Washingtonu, nesouhlasí ani s Merzem
včera
Izraelské letectvo zničilo připravené íránské odpalovací zařízení balistických raket
včera
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
včera
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
včera
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
včera
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
včera
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
včera
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
včera
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
včera
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
včera
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
včera
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
včera
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
včera
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
3. března 2026 22:00
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
3. března 2026 20:49
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
V Oválné pracovně se v úterý uskutečnilo první veřejné vystoupení Donalda Trumpa k íránskému konfliktu od jeho vypuknutí. Americký prezident při setkání s německým kancléřem Friedrichem Merzem konstatoval, že íránská armáda je po úderech v troskách. Podle jeho vyjádření ztratil Teherán kompletní kontrolu nad vzdušným prostorem i námořní kapacity a jeho radary byly vyřazeny z provozu.
Zdroj: Libor Novák