Zatímco český národní tým vyrukuje do čtvrtfinále se Švédskem nově s útočníkem Davidem Kämpfem, Švédové pro změnu budou silnější o útočníka Williama Nylandera. Ironií osudu je, že oba to jsou spoluhráči z Toronta.
Oproti Kämpfovi se však může Nylander pyšnit daleko větší zápasovou vytížeností. Vždyť v rámci bojů o Stanley Cup nastoupil do 13 zápasů, během kterých navíc zaznamenal šest branek a devět asistencí, čímž se tak dostal na páté místo v rámci kanadského bodování.
Nyní tedy může navázat na švédský titul mistra světa z roku 2017, kdy tato severská země ovládla světový šampionát v Kolíně nad Rýnem. Mimochodem, Nylander má právě na tento šampionát hezké vzpomínky i proto, že byl na něm vyhlášen coby nejužitečnější hráč. Dalším individuálním oceněním v rámci mistrovství světa bylo nejproduktivnější hráč šampionátu a to ovšem šampionátu v roce 2019 konajícího se v Bratislavě. Stejně jako v roce 2017, tak v roce 2019 pak nechyběl v All Star týmu světového šampionátu.
Nylander tak svým příjezdem do dějiště domácího MS naváže na své kolegy Rasmuse Sandina (Washington) a Williama Karlssona (Vegas), kteří do Stockholmu dorazili už dříve a už se i objevili na ledě v úterý proti Kanadě.
Související
Švýcarsko se nedočkalo hokejového zlata ani doma, ve finále tentokrát podlehlo Finsku. Norové berou senzační bronz
Rulík zhodnotil své poslední MS u národního týmu. Je rád za čtvrtfinále
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Rychleji než dřív. České dráhy od neděle opět jezdí přímo do Hamburku
před 1 hodinou
Írán stále budí nejistotu. Teherán naznačil, jak to má s podpisem dohody
před 1 hodinou
Ebola se nadále šíří v Kongu. Úřady potvrdily nové případy i další úmrtí
před 2 hodinami
Mírovou dohodu s Íránem podepíšeme dnes, oznámil Trump
před 4 hodinami
Počasí bude příští týden tropické, potvrdili meteorologové
včera
Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce
včera
Prodejny Penny ve čtvrtek zavřou dříve. Má to zajímavý důvod
včera
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
včera
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
včera
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
včera
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
včera
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
včera
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
včera
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
včera
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
včera
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
včera
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
včera
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
včera
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
včera
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva, když ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. Od pátku je známo, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s vyznamenanou dámou.
Zdroj: Jan Hrabě