New York - Český tenis má čtyři hráčky ve druhém kole grandslamového US Open. Své úvodní zápasy zvládly po Lucii Šafářové i Petra Kvitová, Karolína Plíšková a Barbora Záhlavová Strýcová. Mezi muži naopak končí i Lukáš Rosol.
Postoupily i Karolína Plíšková a Barbora Záhlavová-Strýcová, ale nečekaně vypadl Lukáš Rosol. Vítěz turnaje ve Winston-Salemu z minulého týdne dnes v New Yorku prohrál se sedmnáctiletým kvalifikantem a až 204. hráčem světa Bornou Čoričem z Chorvatska 4:6, 1:6 a 2:6.
Dvaadvacetiletá Karolína Plíšková porazila Rakušanku Yvonne Meusburgerovou hladce dvakrát 6:2 a poprvé si na US Open zahraje 2. kolo. Uspěla i čtvrtfinalistka Wimbledonu Záhlavová-Strýcová, která zdolala Australanku Ashleigh Bartyovou 6:1, 6:3.
Po titulu v New Havenu z minulého týdne předvedla Kvitová skvělou hru i na US Open. Na centrkurtu působila jistě, hrála podle svého zvyku agresivně a dobře podávala. Jediný brejkbol soupeřky odvrátila esem a z výhry se radovala za 54 minut. Nezopakovala tak rok 2011, kdy po triumfu ve Wimbledonu prohrála na US Open hned v 1. kole.
Soupeřkou Kvitové ve druhém kole bude Klára Koukalová, nebo Petra Cetkovská. Proti Češkám se Kvitové letos daří, vyhrála všech osm zápasů.
Devětadvacátý nasazený Rosol v utkání s Čoričem nevyužil pět brejkbolů a sám přišel o podání pětkrát. Na US Open tak ani napočtvrté nepřešel přes první kolo. Českým mužům se zatím ve Flushing Meadows nedaří - s kvalifikantem prohrál v pondělí i Radek Štěpánek a Jiří Veselý nestačil na favorizovaného Švýcara Stanislase Wawrinku. Vylepšit bilanci se pokusí ve středu šestý nasazený Tomáš Berdych.
Záhlavová-Strýcová prožívá životní sezonu, je poprvé v elitní třicítce žebříčku WTA a na grandslamu ve dvouhře mezi nasazenými. Jako třicítka v New Yorku roli zvládla a Bartyovou přehrála za hodinu a pět minut. Druhé kolo si na US Open zahraje stejně jako v roce 2009, při dalších šesti startech vypadla v 1. kole.
VÝSLEDKY ČESKÝCH TENISTŮ
Wawrinka (3-Švýc.) - Veselý (ČR) 6:2, 7:6 (8:6), 7:6 (7:3)Čorič (Chorv.) - Rosol (29-ČR) 6:4, 6:1, 6:2
Kvitová (3-ČR) - Mladenovicová (Fr.) 6:1, 6:0Záhlavová-Strýcová (30-ČR) - Bartyová (Austr.) 6:1, 6:3Kar. Plíšková (ČR) - Meusburgerová (Rak.) 6:2, 6:2Cetkovská - Koukalová (obě ČR) 6:1, 2:6, 6:3Dulgheruová (Rum.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 6:4
20. listopadu 2025 20:43
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Související
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Český tenis se ve Wimbledonu opět neztratil. Siniaková triumfovala v mixu
tenis , US Open , Lukáš Rosol
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
před 2 hodinami
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
před 3 hodinami
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
před 4 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
před 5 hodinami
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
před 6 hodinami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 6 hodinami
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 7 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 8 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 10 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu.
Zdroj: Jan Hrabě