Singapur - Americká tenistka Serena Williamsová se po dnešku může radovat z celkově páté trofeje, která je určená pro vítězku prestižního Turnaje mistryň. Letos se v Singapuru střetla tato hráčka tmavé pleti s Rumunkou Simonou Halepovou a nakonec se jí podařilo vrátit Rumunce porážku ze základní skupiny. Po vítězství ve dvou sadách 6:3 a 6:0 tak mohla zvednout pohár nad hlavu.
Vítězstvími v letech 2001, 2009, 2012, 2013 a teď i 2014 tak dokázala vyrovnat dosavadní druhou nejúspěšnější tenistku, která to na prestižních Turnajích mistryň v minulosti uměla a tou je Steffi Graffová. Tou úplně nejúspěšnější tenistkou v historii, jež se pohybovala na kurtech, na kterých se hrál Turnaj mistryň, je Martina Navrátilová. Ta dokázala během své kariéry Turnaj mistryň hned osmkrát.
Serena Willliamsová se střetla s Rumunkou Halepovou - jak už bylo výše zmíněno - v letošním Turnaji mistryň už v základní skupině. Tenistka z východní Evropy dokázala zvítězit nad velezkušenou Američankou 0:6 a 2:6 a ani ve finále se Williamsové proti Evropance nedařilo úplně stoprocentně. Právě třiiatřicetiletá hráčka totiž ztratila jako první ve finálovém duelu své podání na 1:2. "Ona začala dobře a já si říkala: Uvolni se. To se mi povedlo a začala jsem hrát mnohem lépe. Moc jsem chtěla vyhrát," uvedla k tomuto obratu Williamsová.
To ale bylo ze strany jedné ze sester Williamsových jediné zaváhání v tomto utkání. Pak už spíše hrála ona a Rumunka Halepová, která zažívá letos celkem vydařenou sezónu, neboť nakoukla tento rok i do finále French Open. Tento grandslam ale stejně jako letošní Turnaj mistryň nevyhrála. Američanka v Singapuru hrála dominantně a dařilo se jí i ve hře u sítě. Druhý set pak byl pouze v její režii, když jasně nad Halepovou vyhrála 6:0.
Konečný výsledek:
S. Williamsová - Halepová 6:3, 6:0
Související
Český tenis již nemá na Australian Open žádného zástupce. Menšík odstoupil pro zranění
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Co udělá rekordní uvolnění 400 milionů barelů ropy s cenami pohonných hmot?
před 1 hodinou
Trump opět otočil: Válka s Íránem ani zdaleka neskončila
před 1 hodinou
Provizorium míří ke konci. Poslanci schválili státní rozpočet na letošní rok
před 2 hodinami
Šichtařová avizuje konec v Poslanecké sněmovně. Změna se nepodaří, vysvětlila
před 3 hodinami
Moravec zatím nesmí moderovat u konkurence. ČT ho může platit ještě půl roku
před 4 hodinami
Armádou otřásla tragédie. Při cvičení zemřel voják
před 5 hodinami
Írán oznámil změnu strategie útoků. Chce vyšroubovat cenu ropy na 200 dolarů za barel
před 6 hodinami
Hamás slaví jmenování íránského lídra. USA a Izraeli přeje porážku
před 7 hodinami
Evropa kvůli růstu cen ropy plánuje historický krok
před 8 hodinami
USA se z Íránu brzy stáhnou, růst cen ropy kazí Trumpův veřejný obraz, myslí si experti
před 9 hodinami
Maďarsko za měsíc čekají nejdůležitější volby za 16 let. Orbánova vláda skončí, naznačují průzkumy
před 9 hodinami
Polovina íránských střel odpálených na Izrael nesla zakázanou munici
před 10 hodinami
Česká televize už ví, co bude vysílat místo Otázek Václava Moravce
před 11 hodinami
Putin využívá války v Íránu. Snaží se vykreslit jako mezinárodní mírotvůrce
před 12 hodinami
Nový íránský vůdce Modžtaba Chameneí byl zraněn při útocích
před 13 hodinami
Írán zaminoval Hormuzský průliv
před 14 hodinami
Výhled počasí až do Velikonoc. Dramatické výkyvy se nečekají
včera
Trump varoval Írán. Miny v průlivu povedou k nevídaným následkům
včera
Snowboardistka Maděrová druhým místem Špindlerův Mlýn nezklamala
včera
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) se dočkal kýženého setkání na úrovni Evropské unie, kde se řešily zastavené dodávky ropy přes Ukrajinu. Fico tvrdí, že ho předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve sporu s Kyjevem podpořila.
Zdroj: Lucie Podzimková