Murray vyhrál turnaj na antuce. Přestřelka s Rosolem vyvrcholila po zápase

Mnichov - První triumf po svatbě a vůbec premiérový titul na antuce. Tak skončilo mnichovské finále pro Brita Murrayho, když ve třech dlouhých setech přehrál Němce Kohlschreibera. A čtvrtfinálová slovní přestřelka s Lukášem Rosolem měla svou dohru po skončení zápasu.

Andy Murray se s českým tenistou střetl ve čtvrtfinále a měl s ním slovní přestřelku.

Rosol se slovům od britské jedničky zasmál a rovnou se zeptal rozhodčího, jestli to nechá jen tak. V šatně si prý podle Rosola s Murraym plácli, situaci se společně zasmáli a dál ji už neřešili. Britský tenista se ale o Rosolovi vyjádřil s rezervou.

"Neměl jsem s Rosolem nikdy žádné problémy, ale hodně tenistů mi říkalo, že podobné věci dělá. Je to prostě hloupé. Jeho kondiční trenér se mi omluvil a já jsem neměl říkat, co jsem řekl. Ale když vám někdo něco takového udělá, a vy nezareagujete, necháte soupeře diktovat tempo zápasu."

A přihodil ještě pár rad pro Rosola. "Když vyhráváš, nedává to moc smysl. A když už něco takového uděláš, dáš tím soupeři akorát motivaci navíc. A mně ji to rozhodně dodalo." Brita nakonec nejvíce rozmrzelo, že po tom, co do něj na první pohled úmyslně Rosol vrazil, se vůbec neomluvil.

Související

Linda Nosková

Nosková se postarala o největší senzaci na Australian Open. Ve 3. kole vyřadila světovou jedničku

Na prvním grandslamu sezóny Australian Open už nebude pokračovat ženská světová jednička, Polka Iga Šwiateková. Čtyřnásobnou grandslamovou šampionku totiž dokázala česká reprezentantka Linda Nosková ve 3. kole tohoto turnaje v Melbourne vyřadit, když po dvou hodinách a 22 minutách vyhrála po třech setech 3:6, 6:3 a 6:4. Jde o životní triumf pro teprve devatenáctiletou rodačku ze Vsetína, pro kterou se jedná o vůbec premiérovou účast na Australian Open mezi seniorkami.

Více souvisejících

tenis Andy Murray Lukáš Rosol

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Teroristé Hamásu

Dohoda o příměří se bortí. Hamás nesplní požadavky Izraele, ten odmítl jednat

Palestinské radikální hnutí Hamás odmítlo vyjednávat o požadavcích Izraele, které byly podmínkou účastí izraelské delegace na jednáních o nové dohodě o příměří v egyptském Káhiře. Izrael tak v neděli nevyšle svou delegaci do Káhiry, informoval zpravodajský web The Times of Israel s odvoláním na nejmenovaného vládního úředníka.

před 4 hodinami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 13 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy