Madrid - Tomáš Berdych si finále na turnaji v Madridu nezahraje. Proti byl antukový fenomén Rafael Nadal, který českého tenistu vyřadil ve dvou setech 7:6 a 6:1. Česká tenisová jednička tak dál čeká na své první turnajové vítězství v roce 2015.
Berdych se s Nadalem utkal letos podruhé a nepodařilo se mu navázat na čtvrtfinálovou výhru z Australian Open, kde český hráč ukončil sérii sedmnácti porážek ve vzájemných zápasech. Na antuce svého španělského rivala ještě neporazil a příliš šancí neměl ani v dnešním sedmém duelu na tomto povrchu.
Šestý nasazený Berdych si nevypracoval ani jeden brejkbol a pouze jednou dotáhl game při Nadalově podání ke shodě. V prvním setu byl nicméně i on na servisu jistý a muselo se rozhodnout v tie-breaku. Ten ovládl domácí tenista 7:3 a odrazil se k druhé sadě, v níž podle expertů předvedl svůj nejlepší letošní výkon.
Český hráč držel s favoritem krok pouze do stavu 1:1, pak ho Nadal začal zasypávat sérií vítězných úderů od základní čáry, na které Berdych neměl šanci dosáhnout. Utkání nad demoralizovaným soupeřem zakončil Španěl čistou hrou a ve třiadvacátém duelu s Berdychem si připsal devatenáctou výhru.
Berdych navzdory porážce potvrdil v Madridu velmi kvalitní start do sezony, jemuž zatím chybí pouze získaný titul. Na dosavadních osmi turnajích postoupil sedmkrát do semifinále a jednou vypadl o kolo dřív.
Devítinásobný šampion z Roland Garros Nadal si v neděli zahraje o 66. titul v kariéře s vítězem duelu Andy Murray - Kei Nišikori.
20. listopadu 2025 20:43
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Související
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Český tenis se ve Wimbledonu opět neztratil. Siniaková triumfovala v mixu
Aktuálně se děje
včera
Trumpova dobrá zpráva. Prezident se raduje, že Clooney získal francouzský pas
včera
Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno
včera
Pohonné hmoty už zlevňovaly jen nepatrně. Expert řekl, co přinese tento rok
Aktualizováno včera
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
včera
Tradice pokračuje. Hrad prozradil termín oběda prezidenta s premiérem
včera
První den se jezdí za nové ceny. Dálniční známky podražily
včera
Nikdy to nevedlo k dobrým výsledkům, řekl Fiala po projevu premiéra Babiše
včera
Svátky v roce 2026. Češi se mohou těšit na několik prodloužených víkendů
včera
Počasí naplnilo očekávání. Napadlo až 20 centimetrů sněhu, stále platí výstrahy
včera
Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval
včera
Babiš slíbil, že vláda bude řešit problémy lidí. Mír označil za povinnost vůči dětem
včera
Zemřel známý herec Pavel Nečas
včera
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
včera
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
včera
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
včera
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
31. prosince 2025 21:43
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
31. prosince 2025 20:27
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
31. prosince 2025 19:16
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
31. prosince 2025 17:21
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
Cestující v pražské hromadné dopravě se od ledna musí připravit na některé změny. Na Nový rok začnou platit nové přepravní podmínky, které například upravují pravidla pro jízdu metrem s elektrokolem či elektrokoloběžkou.
Zdroj: Jan Hrabě