Šanghaj - Cesta Tomáše Berdycha turnajem v Šanghaji skončila ve čtvrtfinále. Český tenista nestačil na světovou dvojku Brita Andyho Murrayho, kterému po hodině jasně podlehl ve dvou setech 1:6 a 3:6.
Berdych vlastně jen potvrdil, že se mu letos proti Murraymu nedaří. S Britem prohrál i potřetí, ale právě duel v Šanghaji měl nejjednoznačnější průběh. Rodák z Valašského Meziříčí udělal hned třicet nevynucených chyb a zejména po druhém podání byl neustále pod tlakem. Servis ztratil čtyřikrát a sám nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů.
V žebříčku sice třicetiletý Berdych klesne po vyřazení na šestou příčku, ale i tak je blízko šesté účasti na závěrečném podniku sezony - Turnaji mistrů.
Před českého daviscupového reprezentanta se dostane Španěl Rafael Nadal, který se na konce sezony dostává do více než slušné formy. V Šanghaji ve čtvrtfinále doslova smetl z kurtu svého nástupce na trůnu na Roland Garros Stana Wawrinku 6:2 a 6:1.
Nadal si o postup do finále zahraje s s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou, Murrayho soupeřem bude světová jednička Novak Djokovič ze Srbska.
Související
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
Venus Williamsová se v 45 letech vrací na kurty. Chce hrát Australian Open
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Oděsa se změnilo v peklo na zemi. Pod ruskými útoky trpí každý den
před 56 minutami
Trump možná trpí Alzheimerovou chorobou, tvrdí jeho neteř. Napište, že jsem zdravý, nařídil prezident novinářům
před 2 hodinami
Předpověď počasí na měsíc: Silné mrazy jen tak nezmizí, vrátí se i v únoru
včera
EU a USA připravují rozsáhlý desetiletý plán prosperity na obnovu Ukrajiny za 800 miliard dolarů
včera
Česká diplomacie zemřela. Macinkův mafiánský útok na prezidenta a novináře pohřbívá i demokracii
včera
Brusel počítá se vstupem Ukrajiny do EU v roce 2027. V příštích sto letech to neschválíme, reaguje Orbán
včera
Babiš chce konflikt urovnat. Macinku a Pavla pozval k jednacímu stolu
Aktualizováno včera
Pomsta Pavlovi: Macinka ho za nejmenování Turka nechce pustit na summit NATO. Na tiskovce selektuje novináře
včera
Je přecitlivělý a má brutální komunistickou minulost, prohlásil o Pavlovi Turek
včera
Maďarsko a Slovensko podají žalobu na Evropskou unii
včera
Macinkovými SMS zprávami se zabývá policie
včera
Macinka není kompetentní pro funkci šéfa diplomacie, Babiš je teď ve složité situaci, míní politoložka
včera
Slova Macinky jsou nešťastná, prohlásil Babiš. Jste zbabělec vpálila mu do obličeje TOP09
včera
Pavel hájí zájmy občanů i demokracie. Macinka a Turek se s tím musí smířit a ukončit otravnou kauzu
Aktualizováno včera
Macinka musí ve vládě skončit, zní jednohlasně z opozičních lavic
včera
Diskreditace před zahraničními partnery i světovými médii. Jak Macinka ve zprávách vyhrožoval Pavlovi?
Aktualizováno včera
Pavel obvinil ministra zahraničí Macinku z vydírání
včera
Vůbec nešlo o armádu. Macinka nechtěl dát letouny Ukrajině kvůli Pavlovi, odhalují SMS zprávy
včera
DOKUMENT: Plné znění SMS konverzace Petra Macinky s Petrem Kolářem
včera
CNN: CIA potají spřádá plány na vytvoření trvalé základny ve Venezuele
Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) v tichosti připravuje plány na vytvoření trvalé základny ve Venezuele. Podle několika zdrojů CNN obeznámených s touto situací má CIA sloužit jako hlavní nástroj administrativy Donalda Trumpa při prosazování amerického vlivu v zemi poté, co byl počátkem tohoto měsíce dramaticky zadržen bývalý prezident Nicolás Maduro.
Zdroj: Libor Novák