Praha - Petra Kvitová se nestihla dát úplně do pořádku po zdravotních problémech, které ji donutily vzdát zápas prvního kola turnaje v Šen-čenu. Proto ji také fanoušci neuvidí ani v Sydney. Z turnaje se odhlásila a chce se dát dohromady před úvodním grandslamem sezóny.
"Bohužel nebudu moci obhajovat svůj titul v Sydney. Zotavení ze žaludečního viru, který mě postihl v Šen-čenu trvalo mnohem déle, než jsem doufala a nejsem fyzicky připravená zde hrát," oznámila Kvitová.
Českou tenisovou jedničku neúčast na turnaji pochopitelně mrzí. V loňském roce zde došla až do finále, kde v českém souboji přetlačila Karolínu Plíškovou ve dvou tie-breacích.
"Sydney je pro mě velmi speciální turnaj, a tak jsem opravdu, že nemohu hrát před zdejšími fantastickými fanoušky," vyjádřila lítost Kvitová, která se chce dát do pořádku před úvodním grandslamem sezóny, Australian Open.
Petru Kvitovou postihl žaludeční virus začátkem tohoto týdne, kdy musela na začátku druhé sady vzdát zápas v čínském Šen-Čenu protii domácí Čeng Saj-saj.
Související
Tenistka Petra Kvitová se rozhodla, že po letošním US Open ukončí svoji kariéru
Tenistka Petra Kvitová oznámila návrat po mateřské. Nečekejte zázraky, říká
Petra Kvitová , tenis , tenis, tenisové turnaje
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Z Trumpova „šílenství“ není návratu, obává se Evropa. Zvažuje náhradu NATO, bez USA s Ukrajinou
před 1 hodinou
Cesta zpět už neexistuje, řekl Trump Ruttemu o Grónsku. Pak zveřejnil mapu Kanady s vlajkou USA
před 1 hodinou
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 3 hodinami
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
Íránský režim se ocitl pod palbou mezinárodní kritiky kvůli brutálnímu potlačování celonárodních protestů, které si podle nových zpráv lékařů vyžádalo životy nejméně 16 500 lidí. Zpráva, o které informoval britský list The Sunday Times, popisuje situaci v zemi jako „naprostý masakr“. Údaje shromážděné sítí lékařů přímo v terénu naznačují, že kromě tisíců mrtvých bylo více než 330 000 dalších osob zraněno.
Zdroj: Libor Novák