Stáhli podezřelé sázky na smíšený duel s českou účastí. Vypovídala Hlaváčková

Melbourne - Sázkařský tenisový skandál, jenž vyplul na povrch minulý týden, má své pokračování i nyní v rámci právě probíhajícího grandslamového turnaje Australian Open. Sázková kancelář Pinnacle Sports totiž stáhla sázky na duel smíšené čtyřhry, ve které má účast i český tenis. Má se jednat o smíšenou čtyřhru, kdy lidé sázeli pouze na česko-polský pár Andrea Hlaváčková, Lukasz Kubot. Ti se střetli v duelu prvního kola se španělským duem Lara Arruabarrenaová, David Marrero. Sázková kancelář tak podezřívala tento duel za zmanipulovaný.

Jaké bylo vysvětlení tohoto kroku ze strany samotné sázkové kanceláře Pinnacle Sports? Pro New York Times uvedla, že na to, že se jedná o smíšenou čtyřhru, tedy o okrajovou záležitost celého grandslamového turnaje, bylo vsazeno na tento duel až nezvykle mnoho finančních prostředků. Především se pak sázelo na česko-polský pár. Ten také nakonec vyhrál nad ryze španělským párem po 49 minutách 6:0 a 6:3. Třináct hodin před tímto duelem se kancelář rozhodla přestat přijímat vklady na toto utkání. Španělský pár pak tvrdil, že o podezřelých sázkách na tento zápas vůbec neměl ani ponětí. Tenista Marrero poté uvedl, že má zdravotní problémy s kolenem, což mu bránilo v tom, aby předváděl mnohem lepší tenis.

„Viděli jsme, že malé množství lidí vsází hodně peněz. Tyhle zápasy jsou relativně malé. Jakékoliv agresivnější chování sázkařů je tak z naší strany snadno rozpoznatelné," řekl konkrétně Marco Blume, tiskový mluvčí sázkové kanceláře Pinnacle Sports. Ten také dodal, že to byl jediný duel letošního Australian Open, u kterého zakročili takovýmto způsobem. Už ale neřekl, kolik peněz bylo konkrétně vsazeno na inkriminovaný duel, kde nastoupila i česká hráčka. Jiná sázková kancelář Betfair ale uvedla, že právě na tento duel mělo být vsazeno až 25 000 dolarů, při čemž normálně se na zápasy tohoto typu, tedy smíšené čtyřhry, sází kolem 1000 dolarů.

Španělská hráčka nacházející se v současné době na 33. místě světového žebříčku Lara Arruabarrenaová uvedla, že poté, co se od svého partnera dozvěděla, že je zraněn, toto zranění oznámila pouze trenéra, několik španělských doktorů a také několik španělských hráčů. Také dodala, že pokud by se nakonec kvůli zranění nezúčastnili tohoto utkání a tudíž by se tak tento pár nezúčastnil celého letošního Australian Open, přišel by pár o prize money ve výši 2250 liber.

Stejně jako španělský pár, tak i ten česko-polský Hlaváčková, Kubot nic nevěděli o případném zmanipulování tohoto duelu. „Ano, oni hráli určitě na 100 procent a i my jsme makali naplno a vyhráli," uvedl k zápasu polský tenista, jenž absolvoval výslech u protikorupční jednotky The Tennis Integrity Unit (TIU). „Právě jsem mluvil s TIU, ale obsah rozhovoru je tajný. Oni si mě povolali," pokračoval. Výslechu se nevyhnula ani Andrea Hlaváčková. . „I se mnou hovořili, ale jak už vysvětlil Lukasz, je to tajné."

Pro pořádek dodejme, že česko-polský pár už v turnaji nepokračuje a to proto, že v následujícím druhém kole vypadl.

Související

Novak Djoković

Djokovič vyrovnal Nadala v počtu grandslamových titulů. Zanechal však po sobě pachuť

Mužský turnaj ve dvouhře v australském Melbourne v rámci Australian Open ovládl srbský tenista Novak Djokovič, jehož finálovým soupeřem byl v neděli Řek Stefanos Tsisipas, přemožitel Jiřího Lehečky ze čtvrtfinále. Řeckého tenistu porazil 6:3, 7:6 a 7:6 a mohl se tak radovat ze svého rekordního jubilejního desátého vítězství v Melbourne, díky čemuž se tak stal opět světovým hráčem číslo jedna. Na prvním grandslamovém turnaji však Djokovič nezanechal nejen dojem ze svého bezesporu dobrého tenisu, ale i pachuť z toho, že jeho okolí nikterak neskrývalo svou přilnavost k Rusku.
Karolína Plíšková skončila na Australian Open už ve čtvrtfinále.

Sedmá grandslamová trofej pro Krejčíkovou a Siniakovou. Jak v Melbourne dopadli další Češi?

První grandslamový turnaj letošní sezóny Australian Open je u konce, své finále má za sebou i turnaj ženské čtyřhry. Toho se zúčastnil i český pár Barbora Krejčíková-Kateřina Siniaková, kterému se povedla obhajoba melbournského titulu z loňského roku, když nyní ve finále pokořil japonský pár Šúko Aojamaová, Ena Šibaharová 6:4 a 6:3. Znamená to tak tedy, že už 24 duelů v řadě nenašly české tenistky své přemožitelky. Připomeneme si i cestu dalších Čechů v rámci singlu tohoto grandslamového turnaje.

Více souvisejících

Australian Open Andrea Hlaváčová (tenistka) tenis

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

Počasí: Meteorologové i dnes varují před ledovkou ve značné části Česka

Česko v sobotu večer a v noci na neděli opět částečně pokryje ledovka, vyplývá z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ledovka se bude tvořit v případě mrznoucího deště. Varování zůstane v platnosti až do nedělního rána, respektive dopoledne. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy