Split/Praha - Bývalý český tenisový reprezenatnt Radek Štěpánek, jenž nedávno ukončil svou hráčskou kariéru, se stává novým trenérem srbského tenisty, který v minulosti figuroval na čele světového žebříčku, Novaka Djokoviče. Oba dva to potvrdili ve čtvrtek v živém vysílání na Instagramu.
Osmatřicetiletý karvinský rodák, jenž má doma hned dva tituly z Davis Cupu a který byl během své kariéry i světovou osmičkou, tak krátce poté, co oznámil konec své hráčské kariéry, již ví, jaká bude náplň jeho života v nadcházejících letech. Už po jeho zmíněném ukončení kariéry ze 14. listopadu se čile spekulovalo o tom, jestli právě Radek Štěpánek nestane koučem Novaka Djokoviče. Právě to se nyní potvrdilo. Oba se spolu setkali ve čtvrtek v Monaku a na Instagramu mimo jiné uvedl, že během přípravy se bude svému srbskému svěřenci každý den. "Ta každodenní práce bude na mně. Jsme všichni na jedné lodi, rozumíme si ve všech věcech, které chceme dělat," řekl Štěpánek konkrétně.
Co se týče samotného srbského tenisty, tak tomu se letos příliš nedařilo. Sice vyhrál úvodní turnaj v Dauhá, v prvním grandslamu sezóny v Melbourne, tedy na Australian Open, však nikam daleko příliš nedošel a od té doby se s ním vlekly problémy s ramenem. I proto se tak rozhodl k pauze, přičemž se pak vrátil začátkem března. Ani poté se mu ale nedařilo podle jeho představ a vše tak nakonec vyvrcholilo ukončení spolupráce s jeho týmem.
Přestože pak oznámil, že jeho novým koučem se stane o letošního května jiná tenisová legenda Andre Agassi, ten ale už dopředu avizoval, že s Djokoviče nebude trávit každý den a spíš to bude na bázi pouhých několika týdnů, přičemž by byl s ním viděn především na grandslamech. Zdravotní stav Srba se v následujících dnech nikterak nelepšil a tak nezbylo Djokovičovi nic jiného, než už v červenci ukončit sezónu. Toto své rozhodnutí učinil poté, co musel vzdát utkání s Tomášem Berdychem na letošním Wimbledonu. A to je důvod, proč se aktuálně Djokovič nachází až na dvanácté pozici světového žebříčku. Krátce po ukončení Štěpánkovy kariéry si řekl i Srb své ke spekulacím o jejich možné spolupráci. „Je to bývalý hráč, který měl záviděníhodnou kariéru. Nebyl sice světovou jedničkou, ale je chytrý, vytrvalý a tenisu se vždy věnoval na sto procent. K tomu je to člověk, jehož životní hodnoty jsou v souladu s mými," uvedl v polovině listopadu pro web tennisworldusa.org.
A měl to být právě Agassi, původně zamýšlený kouč srbského tenisty, jenž Djokovičovi navrhl coby trenéra právě Radka Štěpánka. "Ty změny přicházely tak rychle, že jsem nestačil vstřebat jednu a už byla další. Je to pro mě čest, že jsem takovou nabídku dostal a vážím si toho. Je to pro mě nová výzva, obrovská," uvedl ke své nové roli Štěpánek, jenž chce svého dobrého přítele dovést v příštím roce k nejvyšším metám. "My se mu budeme snažit pomoci je naplnit. Myslím, že Novak se vrátí s o to větší chutí vyhrávat a znovu atakovat nejvyšší příčky na žebříčku a hlavně grandslamové tituly," řekl Štěpánek, držitel pěti titulů z okruhu ATP a osmnácti ze čtyřher včetně těch, které získal na Australian Open i US Open.
Související
Tenistce Vondroušové hrozí velký problém. Může dostat až čtyřletý trest
Český tenis již nemá na Australian Open žádného zástupce. Menšík odstoupil pro zranění
tenis , Radek Štěpánek , Novak Djoković
Aktuálně se děje
včera
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
včera
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
včera
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
včera
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
včera
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
včera
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
včera
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
včera
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
včera
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
včera
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
včera
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
včera
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
včera
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
23. května 2026 22:46
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
23. května 2026 21:14
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
23. května 2026 19:56
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
23. května 2026 19:50
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
23. května 2026 18:40
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
23. května 2026 18:04
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
23. května 2026 17:17
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
Vztahy mezi Spojenými státy a Kubou, které jsou už po celá desetiletí značně napjaté, prošly v posledních týdnech prudkým zhoršením. Washington obvinil ostrovní stát z ohrožení své národní bezpečnosti a uvalil na něj přísnou ropnou blokádu doprovázenou novými sankcemi. Celá situace navíc eskalovala ve chvíli, kdy americká justice vznesla bezprecedentní obvinění z vraždy proti bývalému kubánskému vůdci Raúlu Castrovi. Zatímco Spojené státy varují, že mírová dohoda s karibským státem je v tuto chvíli nepravděpodobná, Havana tvrdí, že si Washington vytváří podvodné záminky pro případnou vojenskou intervenci.
Zdroj: Libor Novák