Bývalý úspěšný tenista a člen Rady ATP Justin Gimelstob byl odsouzen za napadení a ublížení na zdraví. Soud v Los Angeles udělil dvaačtyřicetiletému Američanovi tříletý podmíněný trest a 60 hodin veřejně prospěšných prací za to, že loni v říjnu zbil kamaráda.
Gimelstob byl specialistou na čtyřhru, vyhrál 13 turnajů ATP a také dva grandslamy s Venus Williamsovou. V roce 1998 ovládli Australian Open po finálové výhře nad Helenou a Cyrilem Sukovými a ve stejné sezoně s Williamsovou získali trofej i na French Open.
Will Justin Gimelstob's violent history ever make him a tennis pariah? https://t.co/8WYDamThvd pic.twitter.com/OahzLrWOcv
— Deadspin (@Deadspin) 23. dubna 2019
Po konci kariéry Gimelstob pracuje jako trenér a televizní expert. Soud mu udělil podmínku za to, že na Halloween několikrát udeřil bývalého kamaráda Randalla Kaplana do hlavy, navíc před jeho malou dcerou a těhotnou manželkou.
Do Rady ATP byl zvolen v létě 2008 a zastupuje v ní hráče. Jaký bude v tenisové asociaci jeho osud, není zatím jasné. Hráčská organizace v čele s Novakem Djokovičem může Gimelstoba odvolat, pokud bude souhlasit nejméně šest z deseti členů.
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
před 57 minutami
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
před 1 hodinou
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
před 4 hodinami
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 5 hodinami
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 5 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 6 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 7 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 8 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 9 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 10 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 10 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 12 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
včera
Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky
včera
Rusku hrozí nová revoluce. A přijde už na podzim, varoval ve Státní dumě šéf komunistů
včera
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
Prezident Petr Pavel zavítal na Univerzitu Pardubice, kde se setkal se studenty v tamní aule. O vysoký zájem o tuto debatu svědčí fakt, že prostor byl téměř okamžitě zaplněn přibližně čtyřmi stovkami posluchačů, kteří na setkání dorazili krátce po jeho zahájení.
Zdroj: Libor Novák