Londýn – Tenisová jednička mezi britskými hráčkami Laura Robsonová dnes uzavřela dohodu o spolupráci s novým koučem.
Poté, co se v říjnu rozešla s předchozím trenérem Milesem Mclaganem, dnes začíná trénovat s již 57letým Američanem Nickem Savianem. Uvedl to internetový server britské televize BBC.
Devatenáctiletá tenistka, která se narodila v australském Melbourne, ale již od šesti let žije v Británii, už letos jednou s americkým trenérem trénovala a to v Savianyho akademii na Floridě. S Robsonovou bude spolupracovat i tenista, který pochází z Floridy, Jesse Witten, který byl v roce 2010 na 163. místě žebříčku WTA, což bylo jeho dosud nejlepší umístění, nyní je až v sedmé stovce, konkrétně na 606. místě.
V letošním roce, co se týče grandslamových turnajů, skončila nejlépe ve Wimbledonu, kde vypadla až ve 4. kole. Na americkém US Open a i na Australian Open pak skončila ve třetím kole. Ve Franch Open vypadla už v 1. kole. Nasazená byla letos poprvé na turnaji v New Yorku, celkově skončila letošní sezónu na 45. místě žebříčku WTA. Příští sezónu 2014 začne turnajem v Aucklandu, který probíhá již na silvestra letošního roku.
Související
Tenistce Vondroušové hrozí velký problém. Může dostat až čtyřletý trest
Český tenis již nemá na Australian Open žádného zástupce. Menšík odstoupil pro zranění
tenis , Laura Robsonová (tenistka)
Aktuálně se děje
včera
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
včera
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
včera
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
včera
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
včera
Tragédie na okraji Prahy. Do pole spadlo letadlo, dva lidé zemřeli
včera
Výhled počasí až téměř do konce června. Maxima budou stoupat jen pozvolna
včera
Politico: Pojištění ruské stínové flotily je navzdory válce kryto evropskými finančními trhy
včera
Počet obětí masivního ruského útoku vystoupal na 21. Mezi mrtvými jsou děti
včera
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
včera
Maďarsko přestane blokovat vstup Ukrajiny do EU
včera
Londýnské metro stojí. Doprava kvůli stávce v metropoli kolabuje
včera
Politická nejistotu v Dánsku končí. Frederiksenová stane v čele nové čtyřkoaliční vlády
včera
Tři měsíce od uzavření Hormuzského průlivu: Drastické dopady na globální trhy se prohlubují
včera
Svět se musí připravit na návrat klimatického jevu El Niño, varuje WMO
včera
Trump sprostě řval na Netanjahua
včera
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
včera
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
1. června 2026 22:02
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
1. června 2026 20:50
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil oficiální vyhodnocení uplynulého dne, během kterého se na území České republiky vyskytla dvě potvrzená slabší tornáda. Ke vzniku těchto jevů včera přispěla zejména vyšší vlhkost v přízemní vrstvě atmosféry a především výraznější střih větru v hladině do jednoho kilometru, což vyjadřuje rozdíl v proudění vzduchu mezi zemí a touto výškou. Svou roli při vývoji situace sehrála pravděpodobně také vzájemná interakce s okolními bouřkami.
Zdroj: Libor Novák