Rosol proti Nadalovi bojoval jako lev, ale nakonec padl, Veselý se postaral o senzaci

Londýn - O velké překvapení se postaral Jiří Veselý, který porazil po pětisetové bitvě Francouze Gaela Monfilse. Naopak končí Lukáš Rosol, který sice proti Rafaelu Nadalovi vyhrál úvodní sadu, ale pak už dominoval Španěl. Před branami třetího kola zůstala i Petra Cetkovská a Karolína Plíšková.

Karolína Plíšková (ČR) - Lisická (19-Něm.) 5:7 2.setKarolína Plíšková ve Wimbledonu končí. Druhý set měla sice dobře rozehraný, když vzala Lisické v šesté hře servis a vedla 4:2. Němka ale dokázala zareagovat rebrejkem a prokázala pevnější nervy v koncovce.

Karolína Plíšková (ČR) - Lisická (19-Něm.) 3:6 1.setKarolína Plíšková začala proti favoritce dobře, když jí vzala hned první servis, jenže Němka reagoval rebrejkem. Pak vzala Plíškové podání ještě v šestém gamu a pak už nezaváhala.

Rosol (ČR) - Nadal (2-Šp.) 4:6 4. setJe dobojováno! Dva roky staré překvapení z Wimbledonu, kdy Rosol šokoval vítězstvím nad Nadalem se opakovat nebude. Nadal vzal ve čtvrtém setu hned v úvodu Rosolovi servis a náskok si držel až do konce.

Rosol (ČR) - Nadal (2-Šp.) 4:6 3. setNadala nastartoval vyhraný tie-break a hned ve třetí hře prolomil Rosolovo podání a set už pak v pohodě dotáhl a vede 2:1 na sety.

Rosol (ČR) - Nadal (2-Šp.) 6:7 (6) 2. setTo je obrovská škoda! Rosol vzal Nadalovi v pátém gamu podání a vedl už 4:2. Nadal ale dokázal reagovat podobně a Rosolovi vzal servis v osmé hře. Set dospěl až do tie-breaku, v němž vedl Rosol už 5:3, jenže pevnější nervy měl Nadal a zkrácenou hru nakonec urval.

Rosol (ČR) - Nadal (2-Šp.) 6:4 1. setRosol začal proti světové dvojce ze Španělska skvěle. V úvodním setu se mohl opřít o skvělý servis. V deváté hře si vypracoval hned při podání Nadala vedení 40:15. Španělovi se sice podařilo dotáhnout na shodu, ale následně přišla Rosolova výhodu, kterou český tenista proměnil. Brejk pak potvrdil čistou hrou a vede proti Nadalovi 1:0.

Cetkovská (ČR) - Cornetová (25-Fr.) 3:6 3. setCetkovská ve Wimbledonu bohužel končí. Zřejmě rozhodla hned úvodní hra třetího setu. Tenistky svedly obrovskou bitvu o servis Cornetové. Cetkovská měla dva brejkboly, které ale nevyužila. Ve čtvrté hře naopak přišla při jediném brejku ve třetím setu o podání. Vedení už si pak Cornetová udržela až do konce.

Cetkovská (ČR) - Cornetová (25-Fr.) 7:5 2. setDruhý set byl festivalem ztracených podání. Celkem se to oběma tenistkám "povedlo" sedmkrát. Cetkovská znovu začala dobře a následně se dostala do vedení 5:2, jenže začala chybovat nechala se dotáhnout soupeřku na 5:5. V jedenácté hře ale promila soupeřce servis a brejk následně potvrdila a tím získala druhou sadu.

Cetkovská (ČR) - Cornetová (25-Fr.) 4:6 1. setCetkovská začala proti Cornetová dobře, když vzal francouzské soupeřce hned v úvodu servis. Brejk následně potvrdila a zdálo se, že směřuje za vítězstvím v úvodním setu, jenže nezvládla jeho koncovku, když prohrála na servisu osmou a následně i desátou hru a tím ztratila celou sadu.

Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 6:4 5. setSkvělé! Veselý se postaral ve Wimbledonu o prvotřídní překvapení, když udolal Francouze Monfilse 3:2 na sety. V závěrečné sadě prolomil Monfilsův servis v deváté hře a brejk s problémy potvrdil.

Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 6:7 (3) 4. setPodobně jako v první sadě si oba tenisté drželi servis až do zkrácené hry, kde byl ale podobně jako v případě třetího setu suverénní Francouz.

Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 6:7 (1) 3. setVeselý znovu předvedl skvělý úvod setu. Ve třetí hře vzal svému soupeři servis. Vedl 3:1 a zdálo se, že směřuje za postupem. Jenže v osmé hře ztratil servis a Francouz srovnal krok. Set dospěl až do zkrácené hry, v níž byl suverénní favorizovaný francouzský tenista.

Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 6:3 2. setVe druhém setu nechytil francouzský tenista začátek, když ztratil hned svůj úvodní servis a pustil českého soupeře do vedení 2:0. Set už si Veselý pohlídal a dovedl ho do úspěšného konce.

Veselý (ČR) - Monfils (24-Fr.) 7:6 (3) 1. setV úvodní sadě byli oba tenisté jisté na podání. K vidění nebyl jediný brejkbol. Set dospěl až do zkrácené hry, v níž měl pevnější nervy český tenista.