Po Australian Open Djokovič nemusí hrát ani Roland Garros. Paříž nechce výjimky

Djokovičova anabáze s jeho (ne)účastí na Australian Open v Melbourne se možná zdá být u konce, Djokovičovy problémy ale nikoli. Z Francie totiž přišla zpráva, že nehodlá udělovat výjimky tenistům, kteří by nebyli očkovaní a chtěli by se účastnit květnového grandslamu French Open.

Připomeňme, že srbská tenisová jednička je známá svým postojem proti očkování a od australských zdraavotnických komisí nejprve dala tenistovi výjimku z očkování a zprvu se tak zdálo, že by se Djokovič mohl Australian Open zúčastnit. Po příletu měl ale problém s imigrační kontrolou, vláda mu následně sebrala vízum a byl umístěn do karanténního hotelu. Tam setrval do definitivního soudního rozsudku, který přišel v neděli a který hovořil o tom, že Djokovič hrát na grandslamu nakonec nemůže a musí být tak ze země vyhoštěn. Během pondělí už dorazil z Melbourna zpátky domů do Srbska, kde ho vítal dav příznivců.

Djokovič se ale musí začít bát o svou  účast na dalším grandslamu sezóny, tedy na květnovém French Open. Ve Francii byl totiž nově schválen zákon o tom, že ti, kteří jsou starší 16 let a nebudou očkovaní, budou mít zakázaný vstup mimo jiné do restaurací, kulturních i sportovních zařízení. Právě tento zákon zcela rozcupoval předešlá slova francouzské ministryně sportu Roxane Maracineanuové o tom, že by se mohli neočkovaní sportovci účastnit turnajů konaných ve Francii.

Tentokrát samo ministrerstvo sportu o 180 stupňů názorově otočilo a tvrdí, že nebude dávat žádné výjimky, ani profesionálním tenistům. "Pravidla budou platit pro každého, ať už je to divák nebo sportovec. A to až do odvolání. Roland Garros je v květnu. Situace se do té doby může změnit a my samozřejmě doufáme, že bude příznivější. Takže uvidíme, ale rozhodně nejsou žádné výjimky z platných pravidel," vyjádřilo se tak k tomu podle agentury Reuters francouzské ministerstvo sportu.

Stejně tak pak není jisstý ani start Novaka Djokoviče na červencovém Wimbledonu. Kvůli své neúčasti v Melboune pak může hvězdný Srb přijít i o pozici světové jedničky, přičemž jeho nejbližšími pronásledovateli jsou Rus Daniil Medveděv nebo Němec Alexander Zverev.

Související

Čínská tenistka Šuaj Čangová (Shuai Zhang)

Tenisový podvod v Budapešti: Rozhodčí pomohli nesportovní Maďarce, soupeřka se zhroutila v slzách. Zuří i hvězdy

Profesionální tenistky vyjádřily své zděšení nad tím, co se stalo na turnaji v Budapešti. Celé to označily za neuvěřitelné. Některé z nich popisují chování domácí hráčky s podporou rozhodčího jako „Absolutně nechutné chování“ nebo „Nulový respekt pro tuhle holku!.“ Situace, ve které Číňanka Šuaj Čangová skončila v slzách a zápas nedohrála, byla označena jako jedna z nejhorších, které tyto profesionální tenistky kdy viděly. 

Více souvisejících

tenis Novak Djoković

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy