Začala biatlonová sezona! Češi v mixu smolně devátí, vyhrála Francie

Östersund - Nový ročník Světového poháru začal pro biatlonisty mixovanou štafetou ve švédském Östersundu a dlouho to vypadalo na další český úspěch. Dobře rozběhlý závod se ale nevydařil Ondřeji Moravcovi, který měl problém s dobitím náboje a dokončil nakonec až devátý. Vyhrála Francie před Norskem a Německem.

Zahájení Světového poháru v biatlonu již tradičně patří do švédského Östersundu, kde se loni velmi dařilo českým barvám, které získaly dvě zlaté medaile. Jedno zlato zazvonilo právě v mixované štafetě a právě proto vyrazila jako první do dnešního závodu Veronika Vítková...

...a nezačala vůbec špatně, protože Evě Puskarčíkové, která nahradila Gabrielu Soukalovou, předávala za vedoucím Finskem jako druhá. Vítkové, Puskarčíkové, ale i dalším závodnicím dělal velký problém nepříjemný vítr - na střelnici se často opravovalo.

Mladá česká závodnice dokončila svůj úsek jako šestá a předala Michalu Šlesingrovi. V té době vedlo po výborném výkonu Darji Domračevové Bělorusko před Itálií a Ruskem.

Rodák z Ústí nad Orlicí výborně zastřílel a po solidním běžeckém výkonu vyslal do poslední části Ondřeje Moravce z prvního místa. Třicetiletému reprezentantovi se ale dnešní závod nevyvedl a z první střelby odjel až na devátém místě, kde také nakonec finišoval.

Nutno ovšem dodat, že se na propadu Moravce výrazně podepsal problém s dobitím náboje během položky vleže, který ho odsunul z pozice lídra.

Drama se událo také v cílové rovince, kde Francouz Fourcade přespurtoval Nora Birkelanda a Němce Schemppa, a radoval se z první medaile nového ročníku.

Konečné výsledky mixované štafety v biatlonu, Östersund:1. Francie (0+11) 1:15:05,52. Norsko (1+11) +0,23. Německo (0+9) +0,24. Ukrajina (0+14) +31,65. Itálie (2+9) +45,26. Slovinsko (1+9) +45,57. USA (0+10) +48,68. Rakousko (1+9) +50,49. Česko (0+13) +53,910. Švédsko (0+8) +55,0...16. Slovensko (3+12) +3:41,1

Související

Olympijské centrum Milána

Česko má první medaili ze zimní paralympiády po 16 letech. Stříbro získala biatlonistka Edlingerová

Hned v první soutěžní den zimních paralympijských her se česká výprava dočkala cenného kovu. Navíc se jedná o první medaili ze zimní paralympiády po dlouhých 16 letech. Konkrétně se o ni postarala biatlonistka Carina Edlingerová, když ve sprintu dojela druhá za vítěznou Číňankou Wangovou. Neztratila se ani druhá česká reprezentantka Simona Bubeníčková, která se svým trasérem Davidem Šrůtkem skončila těsně pod stupni vítězů čtvrtá.
Tereza Voborníková

Voborníková "zachránila" český biatlon. V hromadném závodě získala bronz

Až poslední olympijský závod přinesl pro český biatlon vytouženou medaili. Postarala se o ni v závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru ve svém životním závodě Tereza Voborníková, která získala bronzovou medaili. Navíc to mohla být i medaile nejcennější, ale v posledních metrech jí ubývalo sil, takže se nakonec spokojila se třetím místem. Česká olympijská výprava tak získala v pořadí pátou medaili na těchto olympijských hrách.

Více souvisejících

Biatlon Michal Šlesingr (biatlonista) Veronika Vítková (biatlonistka)

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

Kometa Brno

Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily

Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.

včera

Aktualizováno včera

včera

Ministr práce a sociálních věcí Aleš Juchelka

Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení

Ministerstvo práce a sociálních věcí společně s ČSSZ vnímá obavy zaměstnavatelů ze sankcí spojených s opožděným nebo chybným odesláním Jednotného měsíčního hlášení zaměstnavatele. Cílem ministerstva není zaměstnavatele sankcionovat, ale zvládnout tuto zásadní změnu tak, aby v praxi skutečně fungovala.

včera

Donald Trump

Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela

Americký prezident Donald Trump po posledním pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi. 

včera

Americká armáda, ilustrační fotografie.

Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa

Americké ministerstvo obrany hodlá stáhnout asi pět tisíc vojáků z Německa. Oznámilo to poté, co se americký prezident Donald Trump a německý kancléř Friedrich Merz slovně střetli kvůli válce s Íránem. Rozhodnutí přišlo den po Trumpově kritice Merze, upozornila britská stanice BBC. 

včera

Češi v úvodním utkání nakonec porazily Švýcary 5:4

Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance

Úvodní duel domácího turnaje Euro Hockey Tour proti Finsku sice české hokejové reprezentaci vyšel, ihned po něm ale začala sčítat ztráty. Navzdory výhře 3:2 má realizační tým v čele s koučem Radimem Rulíkem více vrásek na čele, než tomu bylo doposud. Zápas totiž nedohráli hned dva reprezentanti – obránce Filip Hronek a útočník Michael Špaček. Zatímco v případě Špačka to vypadá, že pro něj po tvrdém zákroku na koleno sezóna již skončila, nad Hronkem zatím visí otazník. Čeká se, jak dopadne podrobnější vyšetření včetně magnetické rezonance.

včera

včera

včera

včera

Andrej Babiš

Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem

Premiéra Andreje Babiš (ANO) čeká o víkendu první jednání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským od chvíle, kdy se vrátil do čela české vlády. Předseda vlády bude mezi čtyřma očima mluvit i s dalšími evropskými politiky. 

včera

včera

včera

včera

Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná

První z dvojice květnových svátků, tedy Svátek práce, je letos minulostí. Obchody během úvodního květnového dne fungovaly bez jakýchkoliv omezení, což ale nebude platit příští pátek. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy