Östersund - Kromě mužů dnes pokračoval Světový pohár biatlonistů ve švédském Östersundu také pro ženy a byla to jedním slovem paráda! Hned čtyři naše biatlonistky skončily v první třicítce, přičemž Veronika Vítková má stříbro. Vyhrála Norka Eckhoffová.
Udýchaná přijela do cíle, zamávala do kamery a už mohla pouze čekat, jak si povedou její soupeřky. Veronika Vítková byla po svém dojezdu v dnešním sprintu na 7,5 kilometru průběžně druhá se ztrátou 4,6 vteřiny na Tirill Eckhoffovou. Schylovalo se k dalšímu úspěchu českého biatlonu.
Vítkovou ohrožovala především Finka Kaisa Mäkäräinenová, která ale nakonec na pětadvacetiletou Češku nestačila a byla třetí. Na první místě už zůstala Norka Eckhoffová, čtvrtou pozici si připsala Dorothea Wiererová z Itálie.
Psali jsme: Čeští biatlonisté opět bodují a jsou na čele Světového poháruVedle úžasného druhého místa Vítkové se to ve Švédsku jenom hemžilo skvělými umístěníni českých biatlonistek. Na bodech dojeli také šestnáctá Eva Puskarčíková, dvacátá Jitka Landová, pětadvacátá Gabriela Soukalová a dvaačtyřicátá Lucie Charvátová.
Po druhém místu Ondřeje Moravce a čtvrtém Michala Šlesingra tak má Česká republika další vynikající biatlonové výsledky a můžeme se pouze těšit na zítřejší stíhací závod.
Konečné výsledky individuálního závodu žen ve sprintu na 7,5 km v biatlonu, Östersund:
1. Tirill ECKHOFFOVÁ (NOR) 21:35,0 (0+1)2. Veronika VÍTKOVÁ (CZE) +4,6 (0+0)3. Kaisa MÄKÄRÄINENOVÁ (FIN) +7,6 (1+1)4. Dorothea WIEREROVÁ (ITA) +9,4 (0+0)5. Darja DOMRAČEVOVÁ (BLR) +9,5 (0+1)6. Valj SEMERENKOVÁ (UKR) +25,8 (0+0)7. Teja GREGORINOVÁ (SLO) +43,4 (0+0)8. Karin OBERHOFEROVÁ (ITA) +46,5 (0+2)9. Franziska HILDEBRANDOVÁ (GER) +46,8 (0+1)10. Marine BOLLIETOVÁ (FRA) +1:08,2 (1+0)...16. Eva PUSKARČÍKOVÁ (CZE) +1:15,8 (0+1)20. Jitka LANDOVÁ (CZE) +1:22,6 (0+1)25. Gabriela SOUKALOVÁ (CZE) +1:29,9 (0+3)42. Lucie CHARVÁTOVÁ (CZE) + 46,0 (0+3)
Související
Biatlonistka Simonová se přiznala ke krádeži. Na zimní olympiádě se ale představí
Drama v horách v Pákistánu. Hledá se slavná sportovní šampionka
Biatlon , Gabriela Soukalová (biatlonistka) , Veronika Vítková (biatlonistka)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 2 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 2 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 3 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 3 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 4 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 5 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 5 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 6 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 7 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 7 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 8 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 8 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 9 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 11 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.
Zdroj: Libor Novák