Kangnung - Rychlobruslařka Martina Sáblíková neobhájila titul světové šampionky na 3000 metrů. Na olympijské trati v Jižní Koreji podlehla Ireen Wüstové z Nizozemska a skončila na druhém místě.
Na trati olympijských her 2018 se Wüstová vytasila s prvotřídním výkonem a Sáblíkovou porazila potřetí za sebou. Rozdíl mezi oběma soupeřkami činil šest desetin sekundy.
Nizozemská reprezentantka časem 3:59,05 minuty stanovila letošní maximum. Na trať se vydala v páté rozjížďce, tři dvojice před Sáblíkovou, a jako jediná po celou dobu držela vysoký standard na kolo pod 32 sekund. Na druhé nejdelší ženské vzdálenosti slaví vítězství na MS poprvé od roku 2013. Svěřenkyně trenéra Petra Nováka po dvou titulech získala stříbro a svou početnou medailovou sbírku ze světových šampionátů rozšířila na 17 cenných kovů.
Do hlavní soutěže se kvalifikovala i dvacetiletá Nikola Zdráhalová. Třemi kilometry prolétla za 4:10,46 minuty a stanovila si osobní rekord. V konečném pořadí se umístila na 18. příčce.
Martina Sáblíková v Kangnungu obhajuje zlato také v závodě na 5000 metrů. Jeho start je naplánován na sobotu. "Měla jsem cíl, abych odsud neodjížděla s prázdnou. To už jsem splnila. Na pětce bude zase skvělá konkurence, pojedou některé holky, které na trojce nestartovaly. Uvidíme pozítří, ale zase se chci porvat o medaili. Dnešní výsledek beru všemi deseti. Je těžké získat jakoukoliv placku a mně udělalo stříbro velkou radost. I proto, že jsem se tady ještě před třemi dny na ledě moc dobře necítila. Ireen ukázala skvělou formu a prostě byla o kousek lepší. Klobouk dolů před tím, co předvedla. Věděla jsem, že bude moc těžké ten její čas překonat, ale nakonec tolik nechybělo. Diváci si určitě přišli na své, bylo to napínavé," uvedla na vlastním webu devětadvacetiletá Češka.
Mistrovství světa v rychlobruslení 2017 v Kangnungu
Ženy - 3000 m: 1. Wüstová (Niz.) 3:59,05, 2. Sáblíková (ČR) 3:59,65, 3. De Jongová (Niz.) 4:01,99, 4. Blondinová (Kan.) 4:02,45, 5. Nautaová (Niz.) 4:02,56, 6. Kim Po-rum (Korea) 4:03,85, ...18. Zdráhalová (ČR) 4:10,46.
Související
Loučící se Bauer doběhl devatenáctý na MS, klasickou patnáctku ovládl Fin Niskanen
Cyklokrosařka Nash získala bronz na mistrovství světa
mistrovství světa , Rychlobruslení , Martina Sáblíková
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 2 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
včera
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
včera
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
včera