Martina Sáblíková

Martina Sáblíková

Audit potvrdil, že kouč Sáblíkové špatně vyúčtoval kempy v cizině

Audit Národní sportovní agentury (NSA) zaměřený na hospodaření Českého svazu rychlobruslení (ČSR) pode informací webu Seznam Zprávy potvrdil nesrovnalosti ve vyúčtování zahraničních cest ze strany trenéra Petra Nováka. Kouč trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové již více než rok čelí podezření, že v letech 2019 a 2020 svazu vyúčtoval nadsazené náklady za zahraniční soustředění sportovců.
Martina Sáblíková

Brusle na hřebík ještě nevěší. Rychlobruslařka Sáblíková pokračuje dál v kariéře

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková ve čtvrtek oznámila své rozhodnutí, že bude nadále pokračovat ve své kariéře a že tak tedy nehodlá ještě končit. Podle svých slov má stále takovou výkonnost, která ji uschopňuje nadále bojovat s těmi nejlepšími. "Zjistila jsem, že moje výkonnost je taková, že ještě mohu bojovat s nejlepšími," uvedla konkrétně Sáblíková.
Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na tříkilometrové trati v Heerenveenu na třetím místě

V nizozemském Heerenveenu v neděli zakončuje svou sezónu Světového poháru 2021/22 rychlobruslení. Právě v neděli tam také jely svůj závod na tříkilometrové trati ženy včetně bronzové medailistky z letošních Zimních olympijských her v Pekingu Martiny Sáblíkové. Ta závěr této sezóny nakonec zakončila v tomto závodě třetím místem. Znamená to tedy, že v celkovém pořadí Světového poháru se tak umisťuje na konečném čtvrtém místě. Tříkilometrový závod v Heerenveenu pak vyhrála domácí Irene Schoutenová.
Martina Sáblíková

Sáblíková během medailového ceremoniálu plakala. Zřejmě je to naposledy, tvrdí

Byla to skoro pro ni až rutina, vystoupat si na olympiádě na stupínek a dát si na krk medaili. Vždyť to byla její už sedmá olympijská medaile a navíc se jí již na čtvrté olympiádě v řadě přihodilo, že získala cenný kov. Přesto ale rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou přemohly při předávání emoce. Připustila totiž, že právě tento bronz pětikilometrové pekingské trati by mohl být její poslední olympijskou medailí v kariéře.
Martina Sáblíková

Další česká medaile z Pekingu. Sáblíková na pětikilometrové trati získala bronz

Poté, co tento týden Ester Ledecká získala zlatou medaili z paralelního obřího slalomu a snowboardu, radují se čeští sportovní fanoušci ze zisku další medaile ze Zimních olympijských her v Pekingu. Ve čtvrtek jí totiž získala rychlobruslařka Martina Sáblíková, když na trati dlouhé 5000 metrů vybojovala bronzovou medaili díky času 6:50:09. Je to pro Martinu Sáblíkovou již sedmá olympijská medaile. Závod vyhrála Irene Schoutenová z Nizozemka, která protnula cíl v čase 6:43,51 a zaznamenala tak nový olympijský rekord.
Martina Sáblíková

Po Evě Samkové i Martina Sáblíková. Krátce před olympiádou se zranila další naděje

Pouhé čtyři týdny před prvním letošním sportovním vrcholem, tedy před Zimními olympijskými hrami v Pekingu začínající již 4. února, se do stavu zraněných dostala další velká česká olympijská naděje. Po snowboardcrossařce Evě Samkové, která se zranila v prosinci, kdy si zlomila obě nohy, se čeští sportovní fanoušci začínají bát o to, zda se Her zúčastní další české sportovkyně a to rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ta si totiž po pádu v tréninku poranila nohu, přičemž řezná rána na levém stehně si vyžádala hned osm stehů.
Martina Sáblíková s koučem Petrem Novákem

Svaz chce až po sezóně řešit trenéra Sáblíkové Nováka. Ten se vyjádřil

Během této olympijské sezóny 2021/22 se spor s trenérem rychlobruslařky Martiny Sáblíkové Petrem Novákem řešit nebude. Až poté, co tato sezóna s vrcholem v Pekingu skončí, se na toto téma sejde valná hromada svazu. Dohodl se na tom v úterý Český rychlobruslařský svaz, jenž zároveň potvrdil, že středobodem sporu je vyúčtování soistředění mladých reprezentantů v italském Collalbu. Mezitím se k celé kauze poprvé od jejího zveřejnění vyjádřil i sám Petr Novák.
Martina Sáblíková s Petrem Novákem

Za neúčastí Sáblíkové v závodě prý stála svazová politika. Je za tím spor o peníze

Nečekanou zprávou byla ta skutečnost, že rychlobruslařka Martina Sáblíková se nezúčastnila nedělního závodu Světového poháru v Calgary. Jak sama trojnásobná olympijská šampionka uvedla, stojí za tím interní problémy Českého rychlobruslařského svazu. Blíže je ale nikterak nespecifikovala. Nyní podle Seznam Zpráv vyšlo najevo, že je ve sporu se svazem její kouč Petr Novák, který žádá po svazu téměř dva miliony korun.
Martina Sáblíková

Sáblíková k dalšímu závodu v Calgary nenastoupila kvůli problémům ve svazu

Podle původních plánů se měla česká reprezentantka v rychlobruslení Martina Sáblíková objevit na patnáctistovce v rámci Světového poháru v Calgary. Trojnásobná olympijská šampionka se však nakonec na oválu v Kanadě neobjevila a to kvůli problémům uvnitř českého rychlobruslařského svazu. V rámci skupiny A tak byla k vidění z českých závodnic pouze Nikola Zdráhalová.
Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do Pekingu tak pojede

Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou účast na dalších Zimních olympijských hrách, které se příští rok v únoru uskuteční v čínském Pekingu. V závodě Světového poháru na pětikilometrové trati v norském Stavangeru totiž skončila do šestého místa, konkrétně čtvrtá, čímž si tak zajistila účast na zimn olympiádě v čínské metropoli. V rámci divizi B se v Norsku tohoto závodu Světového poháru zúčastnila i druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová, která na pěti kilometrech skončila desátá, na kilometru pak skončila osmnáctá.
Martina Sáblíková

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro stříbro

Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov bohatší. Tentokrát o stříbro, pro které si na trati dlouhé 3000 metrů dojela v rámci letošního světového šampionátu v nizozemském Heerenveenu. Nestačila pouze na domácí hvězdu Antoinette de Jongovou, na kterou nakonec ztratila pouhou jednu desetinu sekundy.
Martina Sáblíková

Sáblíková na pětikilometrové trati zabojovala a z vícebojařského ME si odveze bronz!

Česká rychlobruslařka Martina Sábíková zaznamenala o tomto víkendu další úspěch. Na vícebojařském mistrovství Evropy, které se jako všechny další závody letošní rychlobruslařské sezóny konalo v nizozemském Heerenveenu, po prvním závodním dni figurovala na páté pozici a ještě před druhou polovinou evropského šampionátu byla přesvědčena, že tentokrát to z její strany na medaili nebude, jenže opak byl pravdou. Česká závodnice zabojovala a především díky skvělé jízdě na pětikilometrové trati si dojela pro bronz. Lepší už byly jen Nizozemky Schoutenová a De Jongová.
Martina Sáblíková

Po polovině ME ve víceboji je Sáblíková pátá. Zdráhalová desátá

Rychlobruslařská sezóna 2021 začala v sobotu prvními dvěma z celkových čtyř závodů v rámci mistrovství Evropy ve víceboji v nizozemském Heerenveenu. Těch se zúčastnily dvě české reprezentantky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová. Nejprve se nejen tyto dvě rychlobruslařky na tratích dlouhých 50 potažmo 3000 metrů. Po těchto dvou závodech je jasné, že do nedělního otevíracího závodu půjde česká rychlobruslařská jednička Martina Sáblíková do bojů o medaile z pátého místa se ztrátou v přepočtu na trať 1500 metrů 3,06 vteřiny. Pro zatím vede domácí Nizozemka Antoinette de Jongová.
Martina Sáblíková

Povodeň poškodila zahradu Martiny Sáblíkové, zasahovali hasiči

Extrémní bouřky a následná povodeň zasáhly i dům a zahradu české rychlobruslařské hvězdy Martiny Sáblíkové v Počítkách na Žďársku. Obydlí trojnásobné olympijské vítězky na kraji vesnice sice výrazně poničené není, zahradu však voda stékající z nedalekého lesa značně poškodila. U Sáblíkové museli zasahovat i hasiči.
Martina Sáblíková

Zranění při tréninku. Rychlobruslařka Martina Sáblíková si zlomila nohu

Jedna z nejúspěšnějších českých sportovkyň rychlobruslařka Martina Sáblíková si během svého tréninku si totiž přivodila zranění, konkrétně zlomenou nártní kost na pravé noze. Stalo se tak při běhu. Nyní je jasné, že mimo jiné trojnásobná olympijská vítězka bude mít na sobě sádru až čtyři týdny. „Přeskakovala jsem potůček při běžeckém tréninku. V okamžiku doskoku jsem špatně došlápla a zlomila si kost, která vede od malíčku k patě. Musela jsem do nemocnice a na čtyři týdny dostala sádru," podala popis situace sama Sáblíková.
Martina Sáblíková

Potřinácté ledovou královnou. Sáblíková ovládla Světový pohár na dlouhých tratích

O tomto víkendu se v nizozemském Heerenveenu konalo finále Světového poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích a právě po něm se mohla česká reprezentantka Martina Sáblíková radovat z již třináctého celkového prvenství v tomto Světovém poháru ve své kariéře. K tomu, aby si tak mohla potřinácté vychutnat takovýto triumf, stačilo svěřenkyni kouče Petra Nováka čtvrté místo v závodě na tříkilometrové trati, když do cíle dojela v čase 4:02,134 minuty.
Martina Sáblíková

Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát bere stříbro

Poté. co po závodě na tříkilometrové trati brala na letošním rychlobruslařském mistrovství světa v Salt Lake City získala zlatou medaili, to pro Martinu Sáblíkovou zacinkalo i v sobotu. To se závodlo na poětikilometrové trati a i když se české reprezentantce povedlo překonat svůj světový rekord časem 6:41,182, nakonec se radovala ze stříbra. Nečekaně ji totiž ještě dokázala předjet Ruska Voroninová a právě u ní tak mohla vytrysknout zlatá radost.
Martina Sáblíková

Skvělá Sáblíková! Na MS hned v úvodu získala zlato na tříkilometrové trati

Rychlobruslařské mistrovství světa v americkém Salt Lake City začalo pro české sportovní fanoušky nejlépe jak mohlo. Ve čtvrtek tam totiž Martina Sáblíková zajela na tříkilometrové trati čas 3:54,25 a díky tomu se tak mohla nakonec radovat ze svého již šestého světového zlata, které ve své kariéře získala na trati 3000 metrů.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Maďaři nadále spolupracují s Rosatomem, Orbán si totiž stále váží vztahů s agresivním Ruskem

Maďaři povolí Rosatomu dostavět dva bloky jaderné elektrárny ve městě Paks. Dnes o tom jednal premiér Viktor Orbán s generální ředitelem společnosti Alexejem Lichačovem. Orbán sám sebe vydává na nemilost Evropské unii, zatímco si nemůže být jistý, že v Paksu bude stát bezpečná jaderná elektrárna. Například do Záporožské JE Rusové poslali nekvalifikovaný personál a prakticky ji rozkradli. 

před 12 minutami

před 27 minutami

Polsko, ilustrační fotografie.

Polsko prohrálo ve sporu s Evropskou komisí o justiční reformu

Soudní dvůr EU v pondělí rozhodl, že polská vláda porušila unijní právo svými reformami v oblasti justice z roku 2019. Zároveň potvrdil rozhodnutí Evropské komise pokutovat Varšavu, ačkoliv dneškem končí povinnost pokutu platit. Potenciálně však Polsku hrozí jiné sankce. 

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Robert Kennedy

55 let od atentátu na Roberta Kennedyho. Politické násilí bylo v USA bohužel docela běžné, uvádí amerikanista Pondělíček

Robert Kennedy, vlivný politik a uchazeč o prezidentskou nominaci za Demokratickou stranu, bratr v roce 1963 zavražděného prezidenta Spojených států Johna Kennedyho, se před 55 lety, 5. června 1968, stal rovněž obětí atentátu. O den později zemřel. Pro své názory, především na nepřípustnost rasové segregace, byl mnohými nenáviděn, avšak motiv vraždy s vnitřní politikou patrně nesouvisel, vysvětluje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Jiří Pondělíček. 

před 2 hodinami

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Ukrajina mění plány? F-16 při protiofenzívě nepoužije

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov řekl, že Ukrajina nepoužije stíhačky F-16 během nadcházející protiofenzívy. Před pár dny ale ministerstvo ještě uvádělo, že k osvobození Ukrajiny od ruských okupantů je zapotřebí 48 těchto stíhacích letounů.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Írán podle Sky News prodal Rusku munici pro válku na Ukrajině

Írán zřejmě opravdu prodává a dodává Rusku munici pro jeho invazi na Ukrajinu, která vypukla na konci loňského února. Ruská armáda podle nejnovějších informací odebírá od Teheránu dělostřelecké a tankové náboje. Ukrajinská města navíc už delší dobu terorizují drony íránské výroby. 

před 4 hodinami

Češi našli způsob, jak ušetřit? Pěstují si vlastní zeleninu a ovoce

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu a pro pětinu z těchto domácností se jedná o důležitý zdroj, který je srovnatelný s nákupem těchto produktů. Vyplývá to z dat, která vědcům Národního institutu SYRI poskytuje Český sociálněvědní archiv ČR. Vědci jej prezentovali v tiskové zprávě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy