Brusle na hřebík ještě nevěší. Rychlobruslařka Sáblíková pokračuje dál v kariéře

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková ve čtvrtek oznámila své rozhodnutí, že bude nadále pokračovat ve své kariéře a že tak tedy nehodlá ještě končit. Podle svých slov má stále takovou výkonnost, která ji uschopňuje nadále bojovat s těmi nejlepšími. "Zjistila jsem, že moje výkonnost je taková, že ještě mohu bojovat s nejlepšími," uvedla konkrétně Sáblíková.

O tom, že bude skutečně pokračovat i příští sezónu se rozhodla až ve středu večer, už po posledních závodech této sezóny v nizozemském Heerenveenu ale tahle myšlenka v hlavě závodnice zrála. "Definitivní ano se zrodilo vlastně až ve středu večer. Ale už po závodech v Heerenveenu jsem vlastně byla připravená pokračovat. Jsem moc ráda, že jsem finále Světového poháru v Nizozemsku jela, protože to byla vlastně party na ledě a dodala mi neuvěřitelné množství energie. Jestli jsem do té doby byla nerozhodná, tak právě v Heerenveenu jsem se ujistila, že by byla škoda končit, protože můj čas ještě nenadešel," uvedla v rozhovoru pro server Sport.cz.

"Sezona byla hlavně ze začátku hodně náročná. Říkala jsem ale, že se chci rozhodnout sama. Nicméně ono to moc nejde, když okolí to vidí jinak než vy. Názory, které se ke mně dostávaly ze všech stran, byly jednoznačné a musím říct, že mě hodně ovlivnily. Asi budu spíše děkovat těm, kteří za mnou stáli a říkali, že to ještě balit nemám," pokračovala dále v dalším čtvretečním prohlášení pro média čtyřiatřicetiletá Sáblíková.

Zajímavostí rozhodně je, že do poslední chvíle nevěděl o pokračování v kariéře Sáblíkové ani její trenér Petr Novák. "Ani on ale nevěděl, jak jsem se rozhodla. Ve středu večer to ze mě tahal, ale nic jsem mu neřekla. Provází mě celou kariéru, nemám důvod nic měnit. Funguje nám to a tak by to mělo pokračovat i dál," uvedla k jeho osobě.

Sáblíková by ráda vydržela do další zimní olympiády, která se bude tentokráte v roce 2026 konat v Miláně a Cortině d´Ampezzo. "Když jsem se rozhodla pokračovat, tak bych samozřejmě byla ráda, aby to bylo až do olympiády. Čtyři roky jsou ale dlouhá doba, mně je čtyřiatřicet... Budu to brát postupně, kousek po kousku a nebudu plánovat dopředu," nechala se k tomu slyšet česká rychlobruslařka.

Sportovkyně, kterou máme spojenou především s tímto zimním sportem, ovšembije srdce i pro jedenz letních sportů a to cyklistiku. V minulosti se spekulovalo mnohokrát o tom, zda se pod pěti kruhy Sáblíková nepředstaví právě coby cyklistka. "Nad tím jsem neměla čas a ani sílu přemýšlet. Asi mě to čeká v následujících dnech. Jsem ale hrozně ráda, že jsem se rozhodla alespoň pro bruslení," řekla k tomu.

Nyní čekají rychlobruslařskou hvězdu především volné dny. Prozradila, že do zahraničí na dovbolenou rozhodně neplánuje. "Budu si užívat to, že nic nemusím. Ale tím, že jsem se rozhodla pokračovat, budu řešit technické věci jako boty a brusle, protože firma, na jejíchž nožích jezdím, skončila. Cestování jsem měla v posledních týdnech a měsících dost, takže si budu užívat, že můžu být doma," zakončila Sáblíková.

Související

Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na tříkilometrové trati v Heerenveenu na třetím místě

V nizozemském Heerenveenu v neděli zakončuje svou sezónu Světového poháru 2021/22 rychlobruslení. Právě v neděli tam také jely svůj závod na tříkilometrové trati ženy včetně bronzové medailistky z letošních Zimních olympijských her v Pekingu Martiny Sáblíkové. Ta závěr této sezóny nakonec zakončila v tomto závodě třetím místem. Znamená to tedy, že v celkovém pořadí Světového poháru se tak umisťuje na konečném čtvrtém místě. Tříkilometrový závod v Heerenveenu pak vyhrála domácí Irene Schoutenová.
Martina Sáblíková

Sáblíková během medailového ceremoniálu plakala. Zřejmě je to naposledy, tvrdí

Byla to skoro pro ni až rutina, vystoupat si na olympiádě na stupínek a dát si na krk medaili. Vždyť to byla její už sedmá olympijská medaile a navíc se jí již na čtvrté olympiádě v řadě přihodilo, že získala cenný kov. Přesto ale rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou přemohly při předávání emoce. Připustila totiž, že právě tento bronz pětikilometrové pekingské trati by mohl být její poslední olympijskou medailí v kariéře.

Více souvisejících

Rychlobruslení Martina Sáblíková

Aktuálně se děje

včera

Sergej Lavrov

Západ je říší lží, hřímal Lavrov v OSN. Odmítl mírový plán Ukrajiny i obnovení obilné dohody

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil ukrajinský mírový plán a nejnovější návrhy OSN ohledně obnovení černomořské obilné dohody za "nerealistické". Na tiskové konferenci, která následovala po týdnu intenzivní diplomacie během zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku, Lavrov obvinil Západ, že vede na Ukrajině válku proti Rusku a nazval ho "říší lží".

včera

včera

včera

včera

Zuzana Čaputová

Fico: Směr-SD po volbách navrhne obžalobu prezidentky Čaputové

Slovenská strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) plánuje podat návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputové po nadcházejících předčasných parlamentních volbách a ustavující schůzi nového parlamentu. Podle serveru pravda.sk to řekl předseda Směru-SD a bývalý premiér Robert Fico. 

včera

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

včera

včera

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

22. září 2023 21:58

Aktualizováno 22. září 2023 21:26

22. září 2023 21:03

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy