Rychlobruslení

Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na tříkilometrové trati v Heerenveenu na třetím místě

V nizozemském Heerenveenu v neděli zakončuje svou sezónu Světového poháru 2021/22 rychlobruslení. Právě v neděli tam také jely svůj závod na tříkilometrové trati ženy včetně bronzové medailistky z letošních Zimních olympijských her v Pekingu Martiny Sáblíkové. Ta závěr této sezóny nakonec zakončila v tomto závodě třetím místem. Znamená to tedy, že v celkovém pořadí Světového poháru se tak umisťuje na konečném čtvrtém místě. Tříkilometrový závod v Heerenveenu pak vyhrála domácí Irene Schoutenová.
Martina Sáblíková

Sáblíková během medailového ceremoniálu plakala. Zřejmě je to naposledy, tvrdí

Byla to skoro pro ni až rutina, vystoupat si na olympiádě na stupínek a dát si na krk medaili. Vždyť to byla její už sedmá olympijská medaile a navíc se jí již na čtvrté olympiádě v řadě přihodilo, že získala cenný kov. Přesto ale rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou přemohly při předávání emoce. Připustila totiž, že právě tento bronz pětikilometrové pekingské trati by mohl být její poslední olympijskou medailí v kariéře.
Martina Sáblíková

Další česká medaile z Pekingu. Sáblíková na pětikilometrové trati získala bronz

Poté, co tento týden Ester Ledecká získala zlatou medaili z paralelního obřího slalomu a snowboardu, radují se čeští sportovní fanoušci ze zisku další medaile ze Zimních olympijských her v Pekingu. Ve čtvrtek jí totiž získala rychlobruslařka Martina Sáblíková, když na trati dlouhé 5000 metrů vybojovala bronzovou medaili díky času 6:50:09. Je to pro Martinu Sáblíkovou již sedmá olympijská medaile. Závod vyhrála Irene Schoutenová z Nizozemka, která protnula cíl v čase 6:43,51 a zaznamenala tak nový olympijský rekord.
Rychlobuslení (ilustrační foto)

Olympijský vítěz v rychlobrusení Van der Poel označil jednání Nizozemců za korupční

Olympijský šampion z tratě dlouhé 5000 metrů Švéd Mils van der Poel se pozastavil nad článkem nizozemského specializovaného webu schaatsen.nl, ze kterého vyplývá, že jeden ze členů nizozemského týmu Sander van Ginkel měl konzultovat s tvůrcem dráhy Markem Messerem svá měření a data za účelem, aby právě výrobce dráhy ovlivnil tak, aby dráha vyhovovala především nizozemským rychlobruslařům. Právě takové jednání označil Van der Poel ve čtvrtek za korupční.
Martina Sáblíková

Po Evě Samkové i Martina Sáblíková. Krátce před olympiádou se zranila další naděje

Pouhé čtyři týdny před prvním letošním sportovním vrcholem, tedy před Zimními olympijskými hrami v Pekingu začínající již 4. února, se do stavu zraněných dostala další velká česká olympijská naděje. Po snowboardcrossařce Evě Samkové, která se zranila v prosinci, kdy si zlomila obě nohy, se čeští sportovní fanoušci začínají bát o to, zda se Her zúčastní další české sportovkyně a to rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ta si totiž po pádu v tréninku poranila nohu, přičemž řezná rána na levém stehně si vyžádala hned osm stehů.
Martina Sáblíková s koučem Petrem Novákem

Svaz chce až po sezóně řešit trenéra Sáblíkové Nováka. Ten se vyjádřil

Během této olympijské sezóny 2021/22 se spor s trenérem rychlobruslařky Martiny Sáblíkové Petrem Novákem řešit nebude. Až poté, co tato sezóna s vrcholem v Pekingu skončí, se na toto téma sejde valná hromada svazu. Dohodl se na tom v úterý Český rychlobruslařský svaz, jenž zároveň potvrdil, že středobodem sporu je vyúčtování soistředění mladých reprezentantů v italském Collalbu. Mezitím se k celé kauze poprvé od jejího zveřejnění vyjádřil i sám Petr Novák.
Martina Sáblíková s Petrem Novákem

Za neúčastí Sáblíkové v závodě prý stála svazová politika. Je za tím spor o peníze

Nečekanou zprávou byla ta skutečnost, že rychlobruslařka Martina Sáblíková se nezúčastnila nedělního závodu Světového poháru v Calgary. Jak sama trojnásobná olympijská šampionka uvedla, stojí za tím interní problémy Českého rychlobruslařského svazu. Blíže je ale nikterak nespecifikovala. Nyní podle Seznam Zpráv vyšlo najevo, že je ve sporu se svazem její kouč Petr Novák, který žádá po svazu téměř dva miliony korun.
Martina Sáblíková

Sáblíková k dalšímu závodu v Calgary nenastoupila kvůli problémům ve svazu

Podle původních plánů se měla česká reprezentantka v rychlobruslení Martina Sáblíková objevit na patnáctistovce v rámci Světového poháru v Calgary. Trojnásobná olympijská šampionka se však nakonec na oválu v Kanadě neobjevila a to kvůli problémům uvnitř českého rychlobruslařského svazu. V rámci skupiny A tak byla k vidění z českých závodnic pouze Nikola Zdráhalová.
Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do Pekingu tak pojede

Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou účast na dalších Zimních olympijských hrách, které se příští rok v únoru uskuteční v čínském Pekingu. V závodě Světového poháru na pětikilometrové trati v norském Stavangeru totiž skončila do šestého místa, konkrétně čtvrtá, čímž si tak zajistila účast na zimn olympiádě v čínské metropoli. V rámci divizi B se v Norsku tohoto závodu Světového poháru zúčastnila i druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová, která na pěti kilometrech skončila desátá, na kilometru pak skončila osmnáctá.
Martina Sáblíková

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro stříbro

Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov bohatší. Tentokrát o stříbro, pro které si na trati dlouhé 3000 metrů dojela v rámci letošního světového šampionátu v nizozemském Heerenveenu. Nestačila pouze na domácí hvězdu Antoinette de Jongovou, na kterou nakonec ztratila pouhou jednu desetinu sekundy.
Martina Sáblíková

Sáblíková na pětikilometrové trati zabojovala a z vícebojařského ME si odveze bronz!

Česká rychlobruslařka Martina Sábíková zaznamenala o tomto víkendu další úspěch. Na vícebojařském mistrovství Evropy, které se jako všechny další závody letošní rychlobruslařské sezóny konalo v nizozemském Heerenveenu, po prvním závodním dni figurovala na páté pozici a ještě před druhou polovinou evropského šampionátu byla přesvědčena, že tentokrát to z její strany na medaili nebude, jenže opak byl pravdou. Česká závodnice zabojovala a především díky skvělé jízdě na pětikilometrové trati si dojela pro bronz. Lepší už byly jen Nizozemky Schoutenová a De Jongová.
Martina Sáblíková

Po polovině ME ve víceboji je Sáblíková pátá. Zdráhalová desátá

Rychlobruslařská sezóna 2021 začala v sobotu prvními dvěma z celkových čtyř závodů v rámci mistrovství Evropy ve víceboji v nizozemském Heerenveenu. Těch se zúčastnily dvě české reprezentantky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová. Nejprve se nejen tyto dvě rychlobruslařky na tratích dlouhých 50 potažmo 3000 metrů. Po těchto dvou závodech je jasné, že do nedělního otevíracího závodu půjde česká rychlobruslařská jednička Martina Sáblíková do bojů o medaile z pátého místa se ztrátou v přepočtu na trať 1500 metrů 3,06 vteřiny. Pro zatím vede domácí Nizozemka Antoinette de Jongová.
Martina Sáblíková

Zranění při tréninku. Rychlobruslařka Martina Sáblíková si zlomila nohu

Jedna z nejúspěšnějších českých sportovkyň rychlobruslařka Martina Sáblíková si během svého tréninku si totiž přivodila zranění, konkrétně zlomenou nártní kost na pravé noze. Stalo se tak při běhu. Nyní je jasné, že mimo jiné trojnásobná olympijská vítězka bude mít na sobě sádru až čtyři týdny. „Přeskakovala jsem potůček při běžeckém tréninku. V okamžiku doskoku jsem špatně došlápla a zlomila si kost, která vede od malíčku k patě. Musela jsem do nemocnice a na čtyři týdny dostala sádru," podala popis situace sama Sáblíková.
Martina Sáblíková

Potřinácté ledovou královnou. Sáblíková ovládla Světový pohár na dlouhých tratích

O tomto víkendu se v nizozemském Heerenveenu konalo finále Světového poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích a právě po něm se mohla česká reprezentantka Martina Sáblíková radovat z již třináctého celkového prvenství v tomto Světovém poháru ve své kariéře. K tomu, aby si tak mohla potřinácté vychutnat takovýto triumf, stačilo svěřenkyni kouče Petra Nováka čtvrté místo v závodě na tříkilometrové trati, když do cíle dojela v čase 4:02,134 minuty.
Martina Sáblíková

Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát bere stříbro

Poté. co po závodě na tříkilometrové trati brala na letošním rychlobruslařském mistrovství světa v Salt Lake City získala zlatou medaili, to pro Martinu Sáblíkovou zacinkalo i v sobotu. To se závodlo na poětikilometrové trati a i když se české reprezentantce povedlo překonat svůj světový rekord časem 6:41,182, nakonec se radovala ze stříbra. Nečekaně ji totiž ještě dokázala předjet Ruska Voroninová a právě u ní tak mohla vytrysknout zlatá radost.
Martina Sáblíková

Skvělá Sáblíková! Na MS hned v úvodu získala zlato na tříkilometrové trati

Rychlobruslařské mistrovství světa v americkém Salt Lake City začalo pro české sportovní fanoušky nejlépe jak mohlo. Ve čtvrtek tam totiž Martina Sáblíková zajela na tříkilometrové trati čas 3:54,25 a díky tomu se tak mohla nakonec radovat ze svého již šestého světového zlata, které ve své kariéře získala na trati 3000 metrů.
Martina Sáblíková

Příslib skvělých výsledků na blížícím se MS? V Calgary Sáblíková ovládla trojku

Ještě před tím, než zanedlouho v americkém Salt Lake City začne rychlobruslařské mistrovství světa, se o tomto víkendu počínaje pátkem koná podnik Světového poháru v Calgary. A právě tam uděělala českým fanouškům radot svým dalším skvělým výkonem v kariéře Martina Sáblíková. Na trati dlouhé tři kilometry totiž zajela čas 3:54,936, díky čemuž si tak připsala své již 52. vítězství v rámci Světového poháru. Na tříkilometrové trati pak ve své kariéře vyhrála celkově pětatřicetkrát a v této sezóně se tak stalo dvakrát.

Aktuálně se děje

před 2 minutami

Bill Gates

Změnám počasí už nezabráníme? Udržet oteplování pod 1,5 stupně se nepovede, je přesvědčen Bill Gates

V roce 2015 se státy na pařížském klimatickém summitu dohodly, že budou usilovat o udržení růstu teplot v 21. století pod dvěma stupni Celsia, s cílem co nejvíce se přiblížit úrovni 1,5 stupně. Stále více lidí je ale přesvědčeno, že takový závazek je nesplnitelný. Aktuální tempo snižování emisí podle zprávy OSN k naplnění patřičného snížení oteplování nestačí, o čemž je přesvědčen i filantrop a miliardář Bill Gates.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Policie ČR

Muž, který v Brně pobodal školačku, zůstane ve vazbě

Brněnská policie v případu středečního napadení školačky obvinila zadrženého útočníka z pokusu o vraždu dítěte mladšího patnácti let. Soud dnes rozhodl o tom, že zůstane ve vazbě. Pachateli hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až 20 let, případně až výjimečný trest. 

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 7 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

Zvrat v pomoci Ukrajině. Biden slíbil poskytnutí střel ATACMS, tvrdí NBC

Americký prezident Joe Biden nakonec zřejmě slíbil ukrajinskému protějšku Volodymyru Zelenskému, že USA poskytnou Ukrajině malé množství taktických balistických střel ATACMS. V pátek, tedy den po Zelenského návštěvě v Bílém domě, to uvedla americká televize NBC News

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy