Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do Pekingu tak pojede

Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou účast na dalších Zimních olympijských hrách, které se příští rok v únoru uskuteční v čínském Pekingu. V závodě Světového poháru na pětikilometrové trati v norském Stavangeru totiž skončila do šestého místa, konkrétně čtvrtá, čímž si tak zajistila účast na zimn olympiádě v čínské metropoli. V rámci divizi B se v Norsku tohoto závodu Světového poháru zúčastnila i druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová, která na pěti kilometrech skončila desátá, na kilometru pak skončila osmnáctá.

I tentokrát se z triumfu na nejdelší rychlobruslařské trati radovala nizozemská reprezentantka Irene Schoutenová, která tak navázala na své předešlé vítězství z prvního závodu letošního Světového poháru konajícího se v polském Tomaszówě Mazowieckém. Tehdy pro změnu triumfovala na tříkilometrové trati a v součtu s tím se tak celkově nachází na vedoucí poziciv pořadí SP na dlouhých tratích.

To Martina Sáblíková, která před týdnem v Polsku skončila šestá a která tak tedy nyní na pětce skončila čtvrtá, je pro změnu celkově pátá. Ani tentokrát však svěřenkyně kouče Petra Nováka nebyla se svým výkonem spokojena. "Bohužel moje tělo mi teď nedovoluje, abych jela rychleji, ale naštěstí to stačilo na tu kvaldu, což je pro mě alfa a omega všeho, takže já jsem hrozně ráda, jak to dneska dopadlo," nechala se slyšet po závodě Sáblíková.

Tu v poslední době trápí zdravotní potíže, přesto by ráda chtěla na zimní olympiádě v Pekingu, kam se pátečním výkonem kvalifikovala, obhajovat stříbrnou medaili z Pchjongčchangu 2018. "Jakmile jdu do vyššího pulzu, tak mi to nedává tělo a nohy a buď musím skončit, nebo rapidně zpomalím, takže to bylo o tom, udržet se v nějakých mezích a bojovat s tím, což se nakonec povedlo. Ale já prakticky vůbec nevím, co bude a jak to bude," pokračovala česká závodnice.

Co se týče zimní olympiády v Pekingu, tak tam se závodu na pěti kilometrech, což je nejoblíbenější trať Martiny Sáblíkové ze všech, zúčastní celkem pouhých dvanáct závodnic. Na tříkilometrové trati pak pod pěti kruhy buude k vidění hned dvacet účastnic. O tom, kdo se mezi ně nakonec dostane, rozhodnou čtyři závody Světového poháru v lisopadu a v prosinci, přičemž co se týče pětky, tak tam se do Pekingu dostane prvních osm nejlepších z průběžného celkového pořadí. Další čtyři závodnice se tam dostanou podle zajetých časů na pětikilometrové trati.

Výsledky SP v rychlobruslení ve Stavangeru (19.11.2021):

1000 m ženy: 1. Boweová (USA) 1:14,168, 2. Takagiová 1:15,014, 3. Kodairaová (obě Jap.) 1:15,161, ...18. Zdráhalová 1:17,755

Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Boweová 120, 2. Takagiová 108, 3. Kodairaová 96, ...19. Zdráhalová 44

5000 m ženy: 1. Schoutenová (Niz.) 6:52,837, 2. Weidemannová (Kan.) 6:54,953, 3. Wiklundová (Nor.) 6:56,469, 4. Sáblíková 7:00,794, ...v divizi B: 10. Zdráhalová 7:12, 898

Pořadí SP (po 2 z 5 závodů): 1. Schoutenová 120, 2. Weidemannová 108, 3. Wiklundová 91, ...5. Sáblíková 81, 18. Zdráhalová 47

Související

Martina Sáblíková

Brusle na hřebík ještě nevěší. Rychlobruslařka Sáblíková pokračuje dál v kariéře

Trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková ve čtvrtek oznámila své rozhodnutí, že bude nadále pokračovat ve své kariéře a že tak tedy nehodlá ještě končit. Podle svých slov má stále takovou výkonnost, která ji uschopňuje nadále bojovat s těmi nejlepšími. "Zjistila jsem, že moje výkonnost je taková, že ještě mohu bojovat s nejlepšími," uvedla konkrétně Sáblíková.
Martina Sáblíková

Sáblíková skončila na tříkilometrové trati v Heerenveenu na třetím místě

V nizozemském Heerenveenu v neděli zakončuje svou sezónu Světového poháru 2021/22 rychlobruslení. Právě v neděli tam také jely svůj závod na tříkilometrové trati ženy včetně bronzové medailistky z letošních Zimních olympijských her v Pekingu Martiny Sáblíkové. Ta závěr této sezóny nakonec zakončila v tomto závodě třetím místem. Znamená to tedy, že v celkovém pořadí Světového poháru se tak umisťuje na konečném čtvrtém místě. Tříkilometrový závod v Heerenveenu pak vyhrála domácí Irene Schoutenová.

Více souvisejících

Rychlobruslení Martina Sáblíková

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 10 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

Budoucí vstup Ukrajiny do EU v Maďarsku narazil. Orbánovi se členství Kyjeva nelíbí

Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že je potřeba zodpovědět některé "velmi dlouhé a složité otázky", než bude moci Evropská unie zahájit rozhovory o členství s Ukrajinou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy