Pchjongčchang - Do dějiště letošních Zimních olympijských her odletěla rychlobruslařka Martina Sáblíková, jež je jednou z největších hvězd české olympijské výpravy a především pak jedna z největších nadějí na zisk cenného kovu, již ke konci ledna a od té doby se tak v jihokorejském Pchjongčchangu na olympijské závody. První z nich pro ni přijde na řadu již v první den tohoto dlouho očekávaného sportovního svátku a to na trati dlouhé 3000 metrů. Svěřenkyně kouče Petra Nováka se ale necítí být ona tou hlavní favoritkou na zissk cenného kovu, podle ní tak můžou o medaile bojovat hned devět jejích soupeřek. "Jsem hrozně ráda, že můžu být opět součástí celého týmu, a uvidíme v sobotu, jak to dopadne," říká Sáblíková před sobotním závodem. Toho se zúčastní i její reprezentační kolegyně Nikola Zdráhalová, pro kterou to tak bude vůbec premiérová účast na olympijských hrách.
Díky tomu, že se Sáblíková nachází v Jižní Koreji, jak už bylo výše zmiňováno, delší dobu, je tuzemská nejznámější rychlobruslařka seznamena s tamní olympijskou dráhou dokonale. S její aktuální formou je i přesto, že jí ještě nedávno trápila bolavá záda, spokojen i sám trenér Novák. "Kupodivu záda dobrá, moc mě to nelimituje, na ledě to prakticky nevnímám. Bude to určitě těžké. Je tam asi osm deset holek, které se budou rvát o tři první místa, a uvidíme, jak to dopadne. Mám nějaké tréninkové manko, ale bez boje to nevzdám," slibuje s odhodláním trojnásobná olympijská vítězka.
Čeští fanoušci budou moct v sobotu držet palce nejen Martině Sáblíkové, ale i její kolegyni Nikole Zdráhalové, která tak poprvé okusí olympijskou atmosféru. "Rozhodně se budu snažit podat co nejlepší výkon, aby to byl pro mě co nejlepší výsledek," slibuje závodnice.
Na programu bude tříkilometrováý rychlobruslařský závod v sobotu od 13:25 středoevropského času.
Související
Slovo roku na českém internetu? Byla zveřejněna statistika vyhledávání
Sportovci nemají ani několik týdnů po olympiádě odměny za medaile. A další měsíce je nedostanou
Olympijské hry 2018 , Martina Sáblíková , Rychlobruslení
Aktuálně se děje
před 4 minutami
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
před 50 minutami
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
před 1 hodinou
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
před 2 hodinami
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
před 3 hodinami
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
před 4 hodinami
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
Snad každá země má svou typickou loutkovou postavičku. V Anglii to je Mr. Punch, v Německu Kašpárek a v Itálii třeba Pinocchio. Pro Česko je charakteristická postava Hurvínka. Ten se zrodil přesně před 100 lety.
Zdroj: Lucie Žáková